Trakų rajono savivaldybė - Naujienos:Lietuvos Respublikos Prezidentės gėlės Donato Malinausko artimiesiems

Trakų rajono

savivaldybė

Trakų rajono savivaldybės merė

Edita Rudelienė

Strateginiai planai

Naujienų prenumerata

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
Spalis
    2017     

Nevyriausybinės org.

Neformalus jaunimas

Lietuvos Respublikos Prezidentės gėlės Donato Malinausko artimiesiems
2017-02-17

Vasario 16-oji – reikšmingiausia nepriklausomos Lietuvos šventė. Tokiomis itin svarbiomis visai šaliai progomis įprastai prisimename ir įvardijame tai, kuo galime didžiuotis, kas žadina patriotinius jausmus ir skatina būti dorais, kūrybiškais, aktyviais savo krašto kūrėjais.

Kiekvieno rajono, miesto, miestelio ar kaimo gyventojai Lietuvos valstybės atkūrimo dieną mini savaip, akcentuoja savo krašto išskirtinumą. Ne išimtis ir onuškiečiai, mylintys savo gimtąjį kraštą, besididžiuojantys įstabia gamta, istoriniais paminklais, meno kūriniais, o svarbiausia, iškiliais žmonėmis, išgarsinusiais ir garsinančiais Onuškio kraštą.

Valstybės atkūrimo dienos minėjimas Onuškyje neatsiejamas nuo Donato Malinausko vardo. Pagerbdami Nepriklausomybės Akto signatarą, įvardijame reikšmingus visai Lietuvai jo darbus, prisimename maldoje. Ant kapo, esančio Onuškio bažnyčios šventoriuje, degame atminimo žvakes ir kasmet iškilmingai padedame Lietuvos Respublikos Prezidentės puokštę. Garbė ją padėti suteikiama signataro D. Malinausko giminaičiams, Onuškio Donato Malinausko gimnazijos bendruomenei, Onuškio seniūnijos atstovams.

Vasario 15 dieną puokštę, skirtą Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarui D. Malinauskui, Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė signataro giminaičiui Viktorui Jenciui ir kartu renginyje dalyvavusiems onuškiečiams: Donato Malinausko gimnazijos direktorei Rimai Blikertienei, direktorės pavaduotojai Stasei Masilionienei, istorijos mokytojui Kęstučiui Andrulioniui, klebonui Algimantui Gaidukevičiui, seniūnei Zitai Aniulienei. Visiems susirinkusiems Prezidentė priminė, kad Vasario 16-oji yra šventė ir įpareigojimas saugoti ir ginti svarbiausius dalykus: tėvynę, laisvę, taiką, šeimą.

Didžiuojamės, kad kartu su Nepriklausomybės Akto signataro artimaisiais galime prisiliesti prie savo krašto istorijos. Džiugiai pasitikome Vasario 16-ąją ir jau planuojame artėjančio Nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio renginius.
 

Zita Aniulienė
Onuškio seniūnijos seniūnė

Vasario 15 dieną Prezidentė perdavė puokštę, skirtą signataro D. Mainausko atminimui(iš kairės): klebonas A. Gaidukevičius, Donato Malinausko gimnazijos direktorė R. Blikertienė, Prezidentė D. Grybauskaitė, D. Malinausko giminaitis V. Jencius, Onuškio seniūnė Z. Aniulienė, mokytojas K. Andrulionis.
 
 

komentarų nėra
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam