Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Liepa
    2019     
Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos pradinukai mokėsi gaivinti senuosius amatus
2014-06-16

Nuskambėjęs paskutinis skambutis pradinukams Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinėje mokykloje vaikus subūrė naujoms veikloms. Birželio 2–6 dienomis  čia vyko 1–4 klasių ir mišrios priešmokyklinės ugdymo grupės dieninė vasaros stovykla „Vabaliukai“, kurios prasmingumas ir turiningumas džiugino ir didelius, ir mažus.

Vasaros stovykla mokykloje organizuojama kasmet. Šių metų stovyklos tema – senieji amatai. Organizuotų veiklų ir renginių tikslai – puoselėti ir populiarinti Lietuvos tradicinius amatus, ugdyti kūrybinius vaikų gebėjimus, meilę Lietuvai bei tėvų gimtajam kraštui. Stovyklos organizatoriai ir vykdytojai siekė organizuoti kūrybingą, turiningą ir prasmingą poilsį, sukurti nuoširdžią aplinką, skatinti vaikų fizinį aktyvumą, meilę gamtai ir grožiui, propaguoti sveiką gyvenimo būdą bei aktyvų poilsį. Šis projektas taip pat orientuotas į vaikų socialinių įgūdžių ugdymą per tarpusavio bendravimą, savęs pažinimą, pasitikėjimą savimi, todėl labai svarbu buvo tai, kad stovyklą lankytų socialiai remtinų šeimų vaikai.

Stovyklos metu buvo įgyvendinamos įvairios teminės veiklos. Pirmąją – stovyklos atidarymo – dieną vaikai vyko į Trakus pasiplaukioti garlaiviu, dalyvavo edukacinėje programoje „Bitininkystė ir žvakių gamyba“. Čia vaikai pažino senosios lietuvių profesijos – bitininko – darbo ypatumus bei reikšmę, susipažino su žvakių gamybos procesu.

Antrąją stovyklos dieną vaikai susibūrė šiaudų sodų gamybai. Teorine veiklos dalimi buvo siekiama sužadinti motyvaciją praktiniam darbui. Vaikai sužinojo, kuo svarbi šiaudų vėrimo tradicija, kokia buvo šiaudų sodų reikšmė senovės lietuvių gyvenime. Praktinės veiklos metu stovyklautojai patys lavino šiaudų vėrimo įgūdžius. Kiekvieno vaiko pasiektas rezultatas – mažytis šiaudų sodelis – buvo priežastis patirti sėkmės džiaugsmą.

Po pietų vyko veiklos anglų kalba „Mūsų senelių profesijos“. Anglų kalbos mokytoja     Edita Rumbutė su vaikais kalbėjosi apie jų močiučių ir bočių profesijas, tuo pačiu ugdydama domėjimąsi anglų kalba ir gebėjimą apie profesijas ir darbą kalbėti angliškai.

Trečiąją stovyklos dieną organizuota išvyka į Lietuvos valdovų rūmus, kurios metu vaikai ne tik aplankė vieną svarbiausių istorinių statinių Lietuvoje, tačiau ir dalyvavo edukacinėje programoje „Amatai Lietuvos didžiųjų kunigaikščių dvare“.

Įdomi ir išskirtinė veikla buvo įgyvendinama ketvirtąją stovyklos dieną, kurios metu vyko integruota dailės – istorijos pamoka tema „Pirmykščių žmonių menas ir tikėjimas. Amuletai“. Ši veikla subūrė visą mokyklos mokinių ir mokytojų bendruomenę vieningam tikslui – amuletų gamybai. Visi  turėjo galimybę nusilipdyti amuletą, panaudodami pačių sukurtus simbolius, raštus ir formas, atspindinčias senuosius lietuvių puošybos bruožus.

Stovyklą vainikavo piešimas ant akmenų, liaudies dainos, rateliai, žaidimai. Visi stovyklos dalyviai buvo apdovanoti diplomais, o svarbiausia – gerų emocijų bagažu, lydėsiančiu vaikus vasaros atostogų metu.

Evelina Koršunova
Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos vyresnioji lietuvių kalbos mokytoja 

Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos pradinukai mokėsi gaivinti senuosius amatus. Elvyros Lavrukaitienės nuotr.
 

 
  

komentarų nėra
Jūsų komentaras
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

Trakų rajono savivaldybės merė

Edita Rudelienė