Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Liepa
    2019     
Linksma ir saldi mokslo metų pabaigos šventė
2019-06-25

Birželio 21 d. nuskambėjo paskutinis skambutis Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos 10 klasės mokiniams.


 

Šią ypatingą dieną renginio vedėjai – dešimtokai – lengvais potėpiais dėliojo šventės mozaiką, kurioje sutilpo viskas: mieli prisiminimai, jausmingas bei šmaikštus žodis, pagarba žmogui, linkėjimai, šviesa ir viltis.

Mokinius pasveikino mokyklos direktorius R. Gžybovski, kuris džiaugėsi, kad šie mokslo metai buvo prasmingi ir gana sėkmingi: vyko daug renginių, pasiekta gerų rezultatų mokslo, sporto srityse, pasisemta naujų minčių ir idėjų. Šventės metu 5–10 klasių mokiniams buvo įteiktos padėkos už puikius ir gerus mokymosi pasiekimus, už mokyklos vardo garsinimą. Ypatingų sveikinimų sulaukė dešimtokai. Gražių svajonių, sėkmės, išlikti gerais žmonėmis jiems linkėjo pirmoji mokytoja L. Kašėtienė. Mokytoja dalijosi prisiminimais apie dešimtokų vaikystę, pasiekimus, jų išdaigas.

„Gera buvo kartu juoktis, džiaugtis, kurti, išgyventi šviesias akimirkas. Prasminga buvo suprasti, pajausti ir palaikyti vieniems kitus. Išmintinga buvo atleisti. Ir kur bebūtumėte, tegul šviesos Jūsų kelyje bus žymiai daugiau negu šešėlių“,– tokius žodžius dešimtokams skyrė auklėtoja D. Daukševičienė.

Gražūs bei padrąsinantys linkėjimai nuskambėjo ir iš tėvų lūpų. Dešimtoko Maksymiljano mama A. Stankevič džiaugėsi gražiu 10 metų bendradarbiavimu, kelionėmis po Lietuvą ir Lenkiją. Šventės metu skambant muzikai visiems buvo gera stebėti ekrane besikeičiančius vaizdus, sudėliotus iš 10 klasės mokinių vaikystės akimirkų, vykusių renginių, mokyklos kasdienybės. Mažieji abiturientai perdavė aštuntokams mokyklos raktą, perskaitė testamentą. Aštuntokai savo ruožtu tarė atsakomąjį žodį šventės kaltininkams – įteikė skambučius, priminsiančius apie gražiausias akimirkas, prabėgusias mokykloje. Gražų atsisveikinimo žodį tarė aštuntokė K. Laurukaitytė bei lenkų kalbos ir literatūros mokytoja I. Orlova.

Pasibaigus rytinei iškilmingajai šventės daliai, visi nekantriai laukėme 18 val., nes žinojome, kad mažiausieji mūsų mokyklos ugdytiniai su savo auklėtoja G. Grinevič ir muzikos mokytoja L. Kieras ruošia ypatingą šventinę programą. Vaikai tą vakarą atsiskleidė visomis spalvomis. Džiugu, kad visi mažieji, į kuriuos buvo susmigusių tiek daug akių, nejuto jokios baimės. Jie atsipalaidavę deklamavo eilėraščius, šoko smagius šokius. Na, ir kas, kad pamiršdavo vieną kitą žodį ar eilutę, o gal ir visą eilėraščio posmą – garsiais plojimais viso vakaro metu mes juos nuoširdžiai palaikėme. Šokis su lietsargiais pavergė visų mūsų širdis. Vaikai labai akylai sekė ir stebėjo muzikos mokytojos judesius, ir patys stengėsi nesuklysti ir nenuvilti tų, kurie į juos tiek daug darbo ir pastangų investavo. Ir ne tik šis šokis mums labiausiai įsiminė, bet ir visi kiti. Finalinis šokis apie zoologijos sodą, kai vaikai, improvizuodami riedančio traukinuko vagonus, išskubėjo į vasarą, į užtarnautas atostogas, dar kartą mus nudžiugino. Žiūrėjome, šypsojomės, džiaugėmės ir galvojome: „Ar gali būti kas nors gražiau ir nuostabiau už nerūpestingą vaikystę?“

Pasibaigus koncertinei programai, visi susirinko mokyklos kieme, kad būdami drauge pasidžiaugtų šio vakaro pramogomis. Birželio 21-osios vakarą priešmokyklinės ugdymo grupės ir 1–10 kl. mokiniai šventė 2018–2019 mokslo metų pabaigą ir vasaros stovyklos atidarymą. Ko čia tik nebuvo: ir cukraus vata, akimirksniu tirpstanti burnoje, ir spragėsiai, ir batutai, nuo kurių smagiai krykštaudami ir besišypsodami leidosi ir leidosi vaikai, ir vaisvandeniai, akimirksniu atgaivinantys, saldumynai, nepaprastai greitai dingstantys nuo vaišių stalo, ir dešrelės, suteikiančios sotumo jausmą. Vaikai rikiavosi ir rikiavosi prie cukraus vatos ir spragėsių gaminimo aparatų. Cukraus vatos gamybos subtilybėse praktikavosi 7 kl. mokiniai E. Bedulskis ir E. Petrovskis. Spragėsių gaminimo meną noriai išbandė 8 kl. Mokinys V. Jankauskas.

Tą vakarą mokyklos direktorius labai pasistengė mokinių labui. Visiems buvo labai gera, linksma ir įdomu. Taigi pramogų, linksmybių pakako ir mažiems, ir dideliems! AČIŪ mokyklos direktoriui, mokytojų kolektyvui, techninio personalo atstovams už bendradarbiavimą ir puikiai pavykusią šventę. Renginio pabaigoje į viršų su linkėjimais pakilo balionai simbolizuodami laisvę mintims, svajoms ir norams.

Baigėsi dar vieneri mokslo metai, atnešę pasiekimų, džiaugsmo, malonių rūpesčių. Liūdna išsiskirti su draugais, mokytojais, tačiau mintys skrieja į smagią vasarą. Tad visiems saulėtų dienų, turiningų atostogų, daug naujų įspūdžių! Sėkmės ir iki pasimatymo!
 

Daiva Daukševičienė
Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės
mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

komentarų nėra
Jūsų komentaras
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

Trakų rajono savivaldybės merė

Edita Rudelienė