Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Rugsėjis
    2018     
Grožio paslaugų sveikatos saugos reikalavimų pakeitimai
2018-06-08

Nuo 2018 m. rugpjūčio 1 d. atsiranda grožio paslaugų sveikatos saugos reikalavimų pokyčių, kuriuos numato atitinkamos higienos normos kai kurių punktų pasikeitimai.


Pagrindinius grožio paslaugų sveikatos saugos reikalavimus nustato Lietuvos higienos norma HN 117:2007 „Grožio paslaugų sveikatos saugos reikalavimai“, patvirtinta Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2007 m. rugpjūčio 1 d. įsakymu Nr. V-633 „Dėl Lietuvos higienos normos HN 117:2007 „Grožio paslaugų sveikatos saugos reikalavimai“ patvirtinimo“.

Higienos norma privaloma visiems Lietuvos Respublikos juridiniams ir fiziniams asmenims, projektuojantiems, statantiems, įrengiantiems, rekonstruojantiems statinius ir patalpas, kuriose teikiamos grožio paslaugos, paslaugų teikėjams bei kontroliuojančioms institucijoms.

Nuo 2018 m. rugpjūčio 1 d. įsigalios šios higienos normos kai kurių punktų pasikeitimai. Higienos normoje praplėsta grožio paslaugos sąvoka. Grožio paslauga apibrėžiama kaip paslauga, kurios tikslas – įvairiomis priemonėmis ir būdais išlaikyti ar pagerinti žmogaus plaukų, veido, kūno, nagų išvaizdą, apsaugoti ir (arba) palaikyti gerą plaukų, odos, nagų būklę, paryškinti patraukliuosius bruožus ir kuri teikiama naudojant priemones ar prietaisus, kurie pagal gamintojo nurodytas instrukcijas (rekomendacijas, aprašymą, nurodytą paskirtį) skirti buitiniam ir (arba) grožio paslaugų teikėjui profesionaliajam naudojimui, taip pat medžiagas, priemones ir prietaisus, kurie nėra kraujo komponentai, vaistiniai preparatai ir (arba) kurių sudėtyje nėra vaistinių preparatų.
 
Prie šių paslaugų priskiriamos plaukų priežiūros, veido ir kūno priežiūros, nagų priežiūros, tatuiravimo, ilgalaikio makiažo, papuošalų vėrimo paslaugos. Veido ir kūno priežiūros paslauga – kosmetinio masažo, kosmetinių kaukių dėjimo, plaukų šalinimo ir kitos su veido ir kūno priežiūra susijusios paslaugos. Patikslintos, praplėstos higienos normoje vartojamos ir kitos sąvokos ir jų apibrėžtys.

Yra pakeitimų higienos normos skyriuje, kuriame išdėstyti specialieji reikalavimai tatuiravimo, ilgalaikio makiažo, papuošalų vėrimo paslaugoms.

Primename, kad teikiantys grožio paslaugas turi turėti šiai veiklai leidimą-higienos pasą. Paslaugos teikėjas privalo žinoti pagrindinius reikalavimus teikiant grožio paslaugas, suteikti teisingą ir visapusišką informaciją paslaugų vartotojui apie teikiamas paslaugas, paslaugų teigiamą poveikį, galimą riziką, šalutinį, nepageidaujamą procedūrų poveikį.
 
Naudodamiesi grožio paslaugomis paprastai tikimės tik teigiamų pokyčių – tiek išvaizdos, tiek nuotaikos. Grožio paslaugų teikėjai savo ruožtu turi teikti tokias paslaugas, kurios ne tik patenkintų šiuos jūsų lūkesčius, bet ir kurios nekeltų pavojaus sveikatai.
 

Informaciją parengė
Alvydas Mirinavičius
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro
Trakų skyriaus vedėjas

komentarų nėra
Jūsų komentaras
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

Trakų rajono savivaldybės merė

Edita Rudelienė