Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Spalis
    2018     
Tautinė giesmė sujungė tarytum į Baltijos kelią
2018-07-11

Liepos 6-oji Aukštadvario seniūnijos bendruomenei buvo ypatinga diena. Prieš 765 metus pirmojo suvienytos Lietuvos Valstybės valdovo, kunigaikščio Mindaugo vainikavimo šventę – Valstybės dieną pradėjome ankstų liepos 6-sios rytą šv. Mišiomis Aukštadvario Kristaus Atsimainymo bažnyčioje.


Iškilmingai buvo pašventinta 100 metrų trispalvė vėliava, skirta Lietuvos valstybės šimtmečiui, kurią mums pasiuvo aukštadvarietė, buvusi technologijų mokytoja Galina Mindžiulienė. Monsinjoras Vytautas Kazimieras Sudavičius, pašventinęs ir pabučiavęs vėliavą, jaudinančiai tarė, kad jam pirmą kartą tenka garbė pašventinti tokią iškilmingą Lietuvos vėliavą.

Liepos 6-sios dienos vakarą visa Aukštadvario seniūnijos bendruomenė, kraštiečiai, svečiai, stovyklautojai, apsistoję Aukštadvario kaimo turizmo sodybose, traukė Aukštadvario piliakalnio link. Išsirikiavusi žmonių minia iškilmingai nešė šimtmečio Lietuvos trispalvę ir apjuosė visą piliakalnį. Juk čia Aukštadvario miestelio pradžia. Gilioje senovėje čia ėmė kurtis gyvenvietė, čia stovėjo pilis ir gynybinė siena, o kunigaikščio Kęstučio kariuomenės būriai gynė Vilniaus kraštą iš Vakarų pusės nuo priešų.

Nešti šią iškilmingą vėliavą ant piliakalnio susirinko per 250 žmonių. Lipant į kalną, Lietuvos trispalvė, rodos, bangavo žmonių rankose. O iš viršaus skambėjo Aukštadvario senjorų ansamblio atliekamos patriotinės dainos, liejosi saksofonininko Vytauto Dzencevičiaus melodijos. Ši akcija mums priminė Baltijos kelią.

Ant piliakalnio pasitikome meninius kolektyvus, sugrįžusius iš Lietuvos šimtmečio dainų šventės „Vardan tos...“ Tai Trakų meno mokyklos Aukštadvario skyriaus tautinių šokių grupė „Gandriukas“ (vadovė Akvilė Prakapienė) ir Trakų kultūros rūmų Aukštadvario padalinio vyresniųjų šokių kolektyvas „Nava“ (vadovė Rimutė Blikertienė). Sugrįžę į namus, nors ir pavargę mažieji ir suaugę šokėjai, pasipuošę tautiniais kostiumais, kartu su visa seniūnijos bendruomene atskubėjo giedoti „Tautiškos giesmės“. Išsirikiavusioje kolonoje girdėjosi nustebusių žmonių balsai: „Tik Aukštadvaryje – mažojoje Lietuvos kultūros sostinėje – taip nuostabiai yra švenčiama Lietuvos valstybės diena, mūsų valstybės 100-metis“.

Susirinkusią bendruomenę sveikino Aukštadvario seniūnė Jadvyga Dzencevičienė, senjorė Liongina Šovienė, iš Lietuvos šimtmečio dainų šventės sugrįžę šokėjai Violeta ir Vytautas Nairanauskai. O siuvėjai G. Mindžiulienei buvo įteikti suvenyrai.

Žmonės ilgai nesiskirstė. Jie bendravo tarpusavyje, ilgai dainavo lietuvių liaudies dainas, klausėsi brolių Mariaus ir V. Dzencevičių atliekamų melodijų. Laikant šią įspūdingą Lietuvos trispalvę, kiekvienas prisiminė savo šaknis, įmintas tėvų ir senelių pėdas ir gilią Aukštadvario istoriją. Istoriją, kurioje Lietuvos valstybė jau buvo žinoma prieš 765-erius metus. Mes džiaugėmės ir didžiavomės Lietuva. Didžiavomės Aukštadvariu – 2018m. Lietuvos mažų miestelių kultūros sostine, įsikūrusia prie karališko kelio. Žmonės šūkavo: „Lai klesti Lietuva ir nušvinta pasauliui naujomis spalvomis!”

Mielieji, Aukštadvario seniūnijos vardu dėkoju visiems, kad šitaip susitelkę, vieningi ir atsakingi pasitikome Lietuvos valstybės dieną. Giedodami valstybės himną, mes su visu pasauliu širdimis apsijungėme į nenutrūkstamą vėrinį, o šimtmečio trispalve apjuosdami piliakalnį, kaip didžiausią mūsų turtą, mes apjuosėme ir visą Lietuvą. Visuomet didžiuokimės, kad esame lietuviai.
 

Jadvyga Dzencevičienė
Aukštadvario seniūnė

Nešti šią iškilmingą vėliavą ant piliakalnio susirinko per 250 žmonių. V. Zabarausko nuotr.

komentarų nėra
Jūsų komentaras
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

Trakų rajono savivaldybės merė

Edita Rudelienė