Trakų rajono savivaldybė - Naujienos:Onuškio Donato Malinausko gimnazija ir MEPALietuva!

Trakų rajono

savivaldybė

Trakų rajono savivaldybės merė

Edita Rudelienė

Strateginiai planai

Naujienų prenumerata

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
Spalis
    2017     

Nevyriausybinės org.

Neformalus jaunimas

Onuškio Donato Malinausko gimnazija ir MEPALietuva!
2017-04-19

2016-2017 mokslo metais Lietuvoje prasidėjo Europos parlamento informacijos biuro inicijuotas projektas „Mokyklos Europos parlamento ambasadorės“. Į jį įsitraukė ir Onuškio Donato Malinausko  gimnazija.


Projekto dalyvės, įgyvendinusios projekto reikalavimus: įkūrusios Europos Sąjungos svarbiausių institucijų informacijos tašką, surengusios bent keletą integruotų pamokų ES tematika, Europos dienos šventę, taps mokyklomis – Europos Parlamento mokyklų ambasadorių tinklo narėmis. Gimnazijoje jau suburta ambasadorių komanda, kurią sudaro vyresnieji ambasadoriai: gimnazijos direktorė Rima Blikertienė, informatikos mokytoja Daiva Žilionienė, geografijos mokytoja Nijolė Česnulevičienė ir jaunesnieji I–III g klasių mokiniai savanoriai.

Mūsų gimnazija jau panirusi į šią netradicinę veiklą. Jaunesnieji ambasadoriai vyresniųjų vadovaujami įkūrė Europos Sąjungos institucijų informacinį centrą, į kurį pertraukų metu užsuka daug gimnazistų. Čia sukaupta daug vertingos medžiagos apie Europos Parlamento, Europos Komisijos, Europos Tarybos veiklą. Taip pat naujienas galima sekti ir Europos Parlamento informacijos biuro Facebook paskyroje. Kiekvieną savaitę aptariame Europos Parlamento naujienas.

Vyresniosios ambasadorės R. Blikertienė ir D. Žilionienė dalyvavo kovo 17 dieną Seimo rūmuose organizuotoje tarptautinėje konferencijoje ,,60 metų Romos sutarčiai: nauja pradžia Europai“. Konferencijos tikslas – apžvelgus sudėtingas geopolitines realijas, vidines grėsmes ir spragas, pasitelkti pranašumus ir tolimesnius bendrus veiksmus, kurie padėtų iš naujo sutelkti politinę valią ir sustiprinti europiečių pasitikėjimą Europos Sąjunga. Sugrįžusios įspūdžiais iš konferencijos pasidalijo gimnazijoje.

Kovo 31 dieną I–III gimnazijos klasių mokiniai dalyvavo netradicinėje pamokoje Europos Parlamento informacijos biure, kurią vedė Europos informacijos centro darbuotojos apie Europos Sąjungos institucijų veiklą. Kadangi jau užsiregistravome dalyvauti „Europos egzamine 2017“, tai buvo neblogas startas pasirengimui.

Tą pačią dieną Onuškio Donato Malinausko gimnazijos mokiniai ir mokytojos susitiko su europarlamentaru Petru Auštrevičiumi. Su mokiniais P. Auštrevičius kalbėjosi apie tai, kokios galimybės atsivėrė Lietuvai įstojus į ES ir koks mūsų vaidmuo formuojant vieningą ES politiką. Europarlamentaras pabrėžė, kad svarbiausia yra mūsų pačių vienybė, noras dirbti ir prisiimti atsakomybę už sprendimus bei jų įgyvendinimą.

Mūsų gimnazijos veiklą projekte galite sekti gimnazijos Facebook paskyroje, o visų dalyvaujančių mokyklų veiklas galite matyti #MEPALietuva Facebook paskyroje.
 

Nijolė Česnulevičienė
Onuškio Donato Malinausko gimnazijos geografijos mokytoja

Onuškio Donato Malinausko gimnazijos mokiniai ir mokytojos susitiko su europarlamentaru Petru Auštrevičiumi. Jūratės Levickienės nuotr.

komentarų nėra
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam