Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Liepa
    2019     
Fotopleneras su Sauliumi Paukščiu
2019-07-10

Lentvario miesto bibliotekoje jau įpusėjo fotografijos meno projektas ,,Blykstė 2019“. Į projekto veiklas įsitraukia vis nauji dalyviai, fotografai entuziastai ir smalsuoliai.


 

Surengtas trečiasis susitikimas su fotografijos meistru Sauliumi Paukščiu.

Kaip ir kiekvieno susitikimo pradžioje menininkas aptarė namų darbų užduotis. Šį sykį namų darbą galima buvo pasirinkti iš kelių užduočių. Pirmoji užduotis buvo nufotografuoti savo miesto gražias vietas, pastatus ir net paprastus dalykus, tokius kaip autobuso stotelė. Antroji užduotis – nufotografuoti draugą. Fotografuojant reikėjo suteikti nuotraukai kuo daugiau tikroviškumo, perteikti nuotaiką ir išskirtinumą. Aptaręs užduotis, kaip ir kaskart, menininkas išrinko nugalėtojus. Laimėjo Giedrės Debesytės nuotrauka, kurioje – moters portretas. Tikrai be galo graži nuotrauka su saulės spindulių intarpais.

Vėliau projekto dalyviai gavo naują užduotį. Jie buvo suskirstyti į grupeles, kurioms fotografas padalino tris objektus. Vieni gavo obuolį, tiesa, kaip S. Paukštys sakė, atvežtą net iš Ispanijos, kiti raudoną papriką, treti – kokosą. Šiuos objektus reikėjo fotografuoti lauke, sukuriant jiems nuotraukų istoriją. O jų istorija prasidėjo šalia Lentvario miesto bibliotekos esančiame kieme.

Išėję į lauką, fotografo mokiniai pradėjo kurti savo istorijas. Viena grupelė fotografavo obuolį, kuris buvo lyg turistas ir maudėsi baloje bei keliavo po „įžymias“ vietas kieme. Kita merginų grupelė fotografavo papriką, kuri žuvo fotosesijos pabaigoje. Bet pradžioje vyko įnirtinga kova su medžio šaka. Merginos originaliai išnaudojo esančius daiktus kieme. Taip pat klausė mokytojo nurodymų. O kas buvo su kokosu? Pasirodo, jis demonstravo madas, kaip koks supermodelis blyksčių šviesoje. Dalyvė Austėja tikrai labai originaliai jį fotografavo ir puošė.

Visos šių objektų istorijos paaiškės per kitą susitikimą, nes tęsinius projekto dalyviai turės sukurti jau namuose. Kitas susitikimas bus be galo įdomus, pagaliau pamatysime mokinių fotografuojamų objektų istorijas bei išrinksim pačią įdomiausią. Nekantriai laukiam tęsinio.
 

Inesa Daunaravičienė
Trakų viešosios bibliotekos
Lentvario filialo vyr. bibliotekininkė

komentarų nėra
Jūsų komentaras
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

Trakų rajono savivaldybės merė

Edita Rudelienė