Trakų rajono savivaldybė - Pirminė teisinė pagalba

Trakų rajono

savivaldybė

Trakų rajono savivaldybės merė

Edita Rudelienė

Strateginiai planai

Naujienų prenumerata

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Balandis
    2017     

Nevyriausybinės org.

Neformalus jaunimas

Pirminė teisinė pagalba

          Pirminė valstybės garantuojama teisinė pagalba (toliau – pirminė teisinė pagalba) – tai Lietuvos Respublikos valstybės garantuojamos teisinės pagalbos įstatymo nustatyta tvarka teikiama teisinė informacija, teisinės konsultacijos ir valstybės ir savivaldybių institucijoms skirtų dokumentų, išskyrus procesinius dokumentus, rengimas. Pirminė teisinė pagalba taip pat apima patarimus dėl ginčo sprendimo ne teismo tvarka, veiksmus dėl taikaus ginčo išsprendimo ir taikos sutarties parengimą, bet neapima mokesčių administratoriui teikiamų deklaracijų pildymo.
            Pirminę teisinę pagalbą turi teisę gauti visi Lietuvos Respublikos piliečiai, kitų Europos Sąjungos valstybių narių piliečiai, taip pat kiti Lietuvos Respublikoje bei kitose Europos Sąjungos valstybėse narėse teisėtai gyvenantys fiziniai asmenys ir kiti Lietuvos Respublikos tarptautinėse sutartyse nurodyti asmenys. Atkreiptinas dėmesys, kad asmenys, kurie kreipiasi dėl pirminės teisinės pagalbos suteikimo (toliau- pareiškėjai) privalo būti deklaravę savo gyvenamąją vietą Trakų rajono savivaldybėje.
                Pirminė teisinė pagalba suteikiama iš karto po kreipimosi. Jeigu nėra galimybės iš karto suteikti pirminę teisinę pagalbą, pranešama apie priėmimo laiką, kuris yra  ne vėlesnis kaip 5 dienos nuo kreipimosi dienos.
           Pirminės teisinės pagalbos trukmė yra ne ilgesnė kaip viena valanda, tačiau savivaldybės vykdomosios institucijos arba jos įgalioto asmens sprendimu teisinės pagalbos trukmė gali būti pratęsta.
                Asmuo dėl pirminės teisinės pagalbos tuo pačiu klausimu gali kreiptis tik vieną kartą.
                Pirminė teisinė pagalba neteikiama, jeigu:
                - pareiškėjo reikalavimai yra akivaizdžiai nepagrįsti;
          - pareiškėjui tuo pačiu klausimu buvo suteikta išsami advokato konsultacija arba yra akivaizdu, kad jis tokią konsultaciją gali gauti nesinaudodamas šio įstatymo nustatyta valstybės garantuojama teisine pagalba;
                - pareiškėjas kreipiasi ne dėl savo teisių ir teisėtų interesų, išskyrus atstovavimo pagal įstatymą atvejus.

            Jeigu, teikiant pirminę teisinę pagalbą, paaiškėja, kad pareiškėjui reikės antrinės teisinės pagalbos, pirminę teisinę pagalbą tuomet pareiškėjui padedama surašyti arba surašomas prašymas dėl antrinės teisinės pagalbos suteikimo. Prašymo forma pateikiama čia.
           
Atkreiptinas dėmesys, kad prašymas dėl antrinės teisinės pagalbos suteikimo siunčiamas Vilniaus valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybai nagrinėjančiai pareiškėjų prašymus, esančiai adresu Odminų g. 3, LT-01122 Vilnius.

            

            Antrinė valstybės garantuojama teisinė pagalba (toliau – antrinė teisinė pagalba) – dokumentų rengimas, gynyba ir atstovavimas bylose, įskaitant vykdymo procesą, atstovavimas išankstinio ginčų sprendimo ne teisme atvejais, jeigu tokią tvarką nustato įstatymai ar teismo sprendimas. Antrinė teisinė pagalba taip pat apima bylinėjimosi išlaidų bylose, išnagrinėtose civilinio proceso tvarka, atlyginimą, su bylos nagrinėjimu administracinio proceso tvarka susijusių išlaidų ir su baudžiamojoje byloje pareikšto civilinio ieškinio nagrinėjimu susijusių išlaidų atlyginimą.
                 Atsižvelgiant į asmens turtą ir pajamas, valstybė gali kompensuoti 100 arba 50 procentų antrinės teisinės pagalbos sudarančių išlaidų.
               Valstybė kompensuoja 100 procentų antrinės teisinės pagalbos sudarančių išlaidų kai asmens gaunamos pajamos neviršija 8 Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintų minimalių mėnesinių algų (toliau vadinama – MMA) per metus, pridedant po 3 MMA kiekvienam jo išlaikytiniui, dydžio. Kadangi MMA 2012 m. gruodžio 19 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Nr. Nr. 1543 „Dėl minimaliojo darbo užmokesčio didinimo“ yra nustatyta 1000 Lt, vadinasi 100 procentų valstybės kompensuojamą antrinę teisinę pagalbą gali gauti pareiškėjai, kurių pajamos per metus nesiekia daugiau kaip 8000 Lt. Kiekvienam asmens išlaikytiniui suma didinama 3 MMA, vadinasi asmeniui turint vieną išlaikytinį 100 procentų valstybės kompensuojama antrinė teisinė pagalba suteikiama jei jo pajamos neviršija 11000 Lt, du išlaikytinius- 14000 Lt, ir t.t.
                Valstybė kompensuoja 50 procentų antrinės teisinės pagalbos sudarančių išlaidų kai asmens gaunamos pajamos neviršija 12 MMA, t. y. 12000 Lt per metus pridedant 4.5 MMA (4500 Lt) kiekvienam asmens išlaikytiniui. Apskaičiavimas turint daugiau išlaikytinių analogiškas kaip viršuje pateiktoje pastraipoje.
            Tam, kad gauti antrinę teisinę pagalbą, pareiškėjai turi pateikti užpildytą metinę gyventojo ir turto pajamų deklaraciją antrinei teisinei pagalbai (toliau- Deklaracija) (išskyrus Lietuvos Respublikos valstybės garantuojamos teisinės pagalbos įstatyme numatytus atvejus, kada pareiškėjams jų turtą ir pajamas pagrindžiančių dokumentų pateikti nereikia). Deklaracijos forma pateikiama čia. Deklaracijos pildymo taisyklės pateikiamos čia.
           Deklaracija užpildoma tik gavus visus įmanomus dokumentus (pažymas) iš įstaigų (darboviečių), patvirtinančias pareiškėjo gaunamas pajamas.
           Taip pat turi būti pateikiami visi kiti dokumentai, patvirtinantys pareiškėjo teisę gauti antrinę teisinę pagalbą atsižvelgiant į kiekvieną konkretų atvejį.
             Atkreiptinas dėmesys, kad Trakų rajono savivaldybė teikia pirminę teisinę pagalbą, tačiau neteikia antrinės teisinės pagalbos.

          Pirminė teisinė pagalba gali būti teikiama žodžiu arba raštu. Norintys teisinę konsultaciją gauti elektroniniu paštu gali kreiptis šiuo adresu: a.ceslauskas@trakai.lt (jei pasirinkote kreipimąsi paštu, kreipiantis laiške prašome nurodyti savo vardą ir pavardę, asmens kodą ir gyvenamąją vietą. Šie duomenys yra reikalingi pildant pirminės teisinės pagalbos apskaitos žurnalą).
          Trakų rajono savivaldybės gyventojai, norintys gauti pirminę teisinę pagalbą gali kreiptis į Trakų rajono savivaldybės administracijos Juridinį ir personalo administravimo skyrių, esantį Vytauto g. 33, Trakuose, 106 kab. (gyventojų patogumui rekomenduotina užsiregistruoti iš anksto telefonu 58 314. Pirminė teisinė pagalba teikiama tokia tvarka:

Eil. Nr.

Darbo diena

Laikas

 

Kabineto Nr.

 

Juridinio ir personalo administravimo skyriaus darbuotojo pareigos, vardas, pavardė

1.

Pirmadienis

8.00-17.00

 

      106

 

 

Vedėjas Antanas Česlauskas

 

2.

Antradienis

 

  

8.00-18.00

 

 

 

      106

 

Vedėjas Antanas Česlauskas

 

3.

Trečiadienis

8.00-17.00

 

      106

 

 

Vedėjas Antanas Česlauskas

 

4.

Ketvirtadienis

 

 

8.00-18.00

 

 

 106 

 

Vedėjas Antanas Česlauskas

 

5.

Penktadienis

8.00-15.45

 106

 

Vedėjas Antanas Česlauskas

 

Platesnė informacija apie valstybės garantuojamą teisinę pagalbą taip pat pateikiama:
 http://vilnius.teisinepagalba.lt/;
 http://www.teisinepagalba.lt/

 

Galimybės, finansavimas