Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728010203
Vasaris
    2019     
Aukštadvaryje nuskambėjo Šimtmečio rudens jomarkas
2018-10-11

Lietuvos miestuose ir miesteliuose tęsiasi rudens šventės. Spalio 6-ąją, šeštadienį, Aukštadvario – 2018 m. Lietuvos mažų miestelių kultūros sostinės centrinė miestelio aikštė taip pat buvo kupina šurmulio.


 

Čia nuo pat ankstyvo ryto jau degė apšvietimo žibintai, o ūkininkai, sodininkai, amatininkai, verslininkai plūste plūdo iš visų Lietuvos kampelių. Čia buvo galima įsigyti visokių gėrybių: lašinių, kumpių, sūrių, kiaušinių, vaismedžių, dekoratyvinių augalų, gėlių, suvenyrų ir netgi gyvų vištų ir gaidžių. Mugę paįvairino kūrybingi Aukštadvario seniūnijos įstaigų – Aukštadvario žemės ūkio mokyklos, Aukštadvario gimnazijos bei miško bičiulių „Verkniukai“, mokyklos - darželio „Gandriukas“, Čižiūnų socialinių paslaugų centro, vaikų dienos centro „Navininkai“, asociacijos „Aukštadvario žiburiai“, Bijūnų bendruomenės ir Aukštadvario seniūnijos kiemeliai. Čia kvepėjo ne tik blynais, bet ir pyragais, tortais, kava, senjorų pagamintu ir degustacijai skirtu meilės gėrimu.

Aukštadvario jomarku džiaugėsi ir svečiai: Seimo narys Juozas Baublys, Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė, Kultūros ministerijos regionų kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Jadvyga Lisevičiūtė ir kiti. Sulaukėme daug pasiūlymų kaip pritraukti į tokias miestelių muges daugiau turistų, kurie dar labiau paįvairintų organizuojamą rudens šventę.

Visus susirinkusius linksmino Onuškio kaimo kapela „Samė“ ( vadovė Gražina Kulbickienė), Trakų kultūros rūmų Aukštadvario padalinio vyresniųjų liaudies šokių grupė „Nava“ (vadovė Rimutė Blikertienė) ir etnografinių dainų ansamblis „Verknė (vadovas Vaidas Lengvinas), asociacijos „Aukštadvario žiburiai“ liaudies dainų ansamblis (vadovė Veronika Pilipavičienė) bei gitaristas – svečias iš Vokietijos. Visa aikštė tiesiog grojo, šoko, dainavo, pirko, pardavinėjo, kepė blynus, ragavo vieni kitų vaišes. Pirkėjai ir pardavėjai bei visi mugės smalsuoliai buvo gerai nusiteikę. Tokiu būdu išlydėję karštą vasarą, pasitikome Lietuvos šimtmečio rudenį. Kur dar galėjo būti smagiau, jei ne Aukštadvario jomarke.

Nuoširdžiai dėkoju visiems, kurie tokią saulėtą rudens dieną buvote su mumis kartu. Tiesiog džiaugiuosi vis labiau susivienijusia Aukštadvario seniūnijos bendruomene, meno kolektyvais, seniūnijos įstaigomis, amatininkais, svečiais ir visais, kurie uždegėte norą dar kūrybingiau organizuoti muges ir kitus renginius. Net ir pats Dievas nuo pat ankstyvo ryto mums skyrė gerą orą, o vyresnio amžiaus žmonės sakydavo: „Stenkis, žmogau, tai ir Dievas padės“. Jomarko organizatoriai – Aukštadvario seniūnija ir Trakų kultūros rūmų Aukštadvario padalinys tuo įsitikino. Smagu girdėti atsiliepimus, kad Jums taip pat buvo gera.
 
 

Jadvyga Dzencevičienė
Aukštadvario seniūnė 

Akimirkos iš Šimtmečio rudens jomarko. Ramunės Bartkevičienės nuotr.

komentarų nėra
Jūsų komentaras
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

Trakų rajono savivaldybės merė

Edita Rudelienė