Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29300102030405
Balandis
    2019     
Trakų viešojoje bibliotekoje startavo medijų ir informacinio raštingumo mokymai
2018-12-05

Trakų viešojoje bibliotekoje gruodžio 4-5 d. startavo medijų ir informacinio raštingumo mokymai. Jie tęsiasi ir vyks gruodžio 7, 10, 11, 12, 14 d., 15.45 val.


 

Temos:

• „Informacijos ištekliai ir paieška“: Temos metu bus pristatomi patikimi informacijos ištekliai, kurie yra prieinami bibliotekose. Gyventojai sužinos, kokiomis prenumeruojamomis, testuojamomis ir nemokamai (angl. Open Source Database) prieinamomis informacijos ir pilnatekstinėmis duomenų bazėmis gali naudotis, kaip jose surasti, surinkti ir naudotis informacija. Taip pat gyventojams bus pristatyti kiti bibliotekose prieinami informacijos ištekliai: kraštotyros informacijos internetinės svetainės, el. leidiniai, el. katalogai. Temos metu bus sudaromos galimybės gyventojams savarankiškai atlikti informacijos paiešką pageidaujama tema, susirūšiuoti medžiagą, ja pasinaudoti ir kt.

• „Socialiniai tinklai“: Temos metu bus pristatomi populiariausi socialiniai tinklai (Facebook, Instagram, Youtube, Pinterest). Taip pat bus aptariamos pagrindinės jų funkcijos ir panaudojimo galimybės kasdienybėje. Auditorinių mokymų metu bus aptarti asmeninių paskyrų saugumo parametrai. Temos metu bus sudaromos galimybės susikurti savo paskyrą norimuose socialiniuose tinkluose ir išsiaiškinti jų naudojimo principus.

• „Saugumas internete ir interneto etika“: Temos metu bus aptariamas saugus naudojimasis internetu, interneto etika, privatumas ir duomenų tvarkymas. Taip pat bus pristatomi pagrindiniai asmens duomenų apsaugos principai. Auditorinių mokymų metu daug dėmesio bus skiriama bendrosios informacinių technologijų saugos žinioms, pagrindinėms interneto grėsmėms (kibernetiniai nusikaltimai, kompiuterio užkrėtimo galimybės, tapatybės vagystės ir pan.). Taip pat bus apžvelgiami įvairūs tapatybės vagystės (slaptas kopijavimas, išviliojimas, nužiūrėjimas, ištrintos informacijos atkūrimas) ir apsisaugojimo nuo to būdai.

• „Autorinių teisių pagrindai“: Temos metu bus analizuojamas autorių teisių ir praktinių vizualiųjų menų (dailės, fotografijų, dizaino) autorių teisių įgyvendinimas. Mokymų dalyviai sužinos apie intelektinę nuosavybę, autorių teisių teisinį reglamentavimą. Bus analizuojamos autoriaus ir kūrinio sąvokos, aptariamos autoriaus turtinės ir neturtinės teisės ir jų trukmė. Taip pat bus pristatomi dažniausi autorinių teisių pažeidimai. Apie tai, kaip teisėtai naudoti kūrinius ir autorines sutartis.

• „Elektroninės paslaugos“: Temos metu bus pristatytos Lietuvos Respublikoje teikiamos elektroninės paslaugos, pristatomos jų savybės ir pagrindiniai naudojimosi principai. Mokymų metu bus analizuojamas epaslaugos.lt puslapis, dalyviai bus supažindinami su jo teikiamomis galimybės. Bus apžvelgiamos pagrindinės ir dažniausiai naudojamos paslaugos (Sodra, registracija pas gydytoją, Regitra, gyvenamosios vietos deklaravimas, išmokos ir kt.).

Mokymų pagrindinis tikslas – lavinti gyventojų informacinius bei skaitmeninio raštingumo įgūdžius.

Mokymai nemokami. Registruotis galite atvykę į biblioteką arba tel. (8 528) 55 461. Dalyvių skaičius ribotas.

Kviečiame dalyvauti mokymuose!
 

Trakų viešosios bibliotekos informacija

komentarų nėra
Jūsų komentaras
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

Trakų rajono savivaldybės merė

Edita Rudelienė