Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Birželis
    2019     
Vienas kolektyvas – viena didelė šeima
2019-05-16

Trakų kultūros rūmuose gegužės 10 d. nuskambėjo įvairiaspalvis rusų dainų ansamblio ZABAVA koncertas „Trakų puokštė“.


 

Pirmojoje koncerto dalyje žiūrovus džiugino gerai žinomos, jau tarsi ansamblio vizitine kortele tapusios, dainos. Antrojoje dalyje žiūrovai išvydo atsinaujinantį ir eksperimentuojantį ansamblio veidą. Kolektyvas dainavo rusų, lenkų, karaimų, totorių, romų, lietuvių kalbomis. Pasirodymai buvo ekspresyvūs, uždegantys, jausmingi, teatralizuoti, pelnė didžiulę publikos simpatiją.

Kolektyvas atskleidė daugialypį, ryškų ir viliojantį rusiškos muzikos pasaulį. Pristatyta programa nepaprastai lyriška, plati, kupina stiprios jėgos ir energijos. Dainose atsispindėjo šalies istorija ir žmonių likimai su visais vargais ir džiaugsmais. Kolektyvo programoje persipynė stilizuota liaudies muzika su autentišku folkloru. Ypatingą programos atmosferą kūrė video projekcijos.

Ansamblio pasiklausyti atvyko gausus būrys draugų. Sveikinimus pradėjo Lietuvos Respublikos Seimo narys Jaroslav Narkevič. Ansambliui linkėjo ir toliau džiuginti puikia muzika bei kurti nuoširdžią atmosferą, kurioje visiems gera būti. Įteikė padėkas kolektyvo vadovei Natalijai Jefimovai ir kolektyvo koordinatorei Tatjanai Makaršinai.

Trakų rajono savivaldybės merės pavaduotoja Marija Puč ir savivaldybės administracijos direktorius Darius Kvedaravičius padėkojo kolektyvui už puikią programą, palinkėjo sveikatos, entuziazmo ir kūrybingumo.

Prie sveikinimų prisidėjo Trakų kultūros rūmų direktoriaus pavaduotoja Meida Mikučionienė, kuri padėkojo kolektyvui už jausmingą, spalvingą ir jautrią programą bei įteikė Trakų kultūros rūmų direktoriaus Edvard Keizik padėką ansamblio narei Fenei Repečkienei 85-mečio proga už ilgametį atsidavimą, savo kultūros puoselėjimą ir vertybių saugojimą.

Sveikinimo žodžiu ir gėlėmis nešinas kolektyvui dėkojo buvęs kolektyvo vadovas Darius Nedveckis. Linkėjo kolektyvui tokios ir dar gausesnės žiūrovų salės kiekviename jų koncerte.

Kolektyvą sveikino draugai – lenkų dainų ir šokių ansamblis „Troczanie“ ir fokloro ansamblis „Radasta“.

Rusų dainų ansamblis ZABAVA susikūrė 2011 metų kovo mėnesį. Debiutavo 2011 m. birželio 5 d. jubiliejiniame dvidešimtame Trakų žemės lenkų kultūros festivalyje „Skambėk, lenkų daina“ Trakuose. ZABAVA aktyviai dalyvauja Trakų rajono ir šalies renginiuose, koncertuoja kartu su lenkų, lietuvių, karaimų meno kolektyvais. 2012 m. sausio 13 d. Trakų kultūros rūmuose įvyko pirmas kolektyvo solinis koncertas „Žiemos pasaka“. Kolektyve dainuoja įvairaus amžiaus nariai – nuo aštuonerių iki aštuoniasdešimties metų. Šiuo metu ansambliui vadovauja profesionali muzikė Natalija Jefimova.

Dar kartą dėkojame kolektyvui ir linkime neišsenkančių naujų idėjų bei atkaklaus jų įgyvendinimo!

Negalėję dalyvauti koncerte ir išgirsti kolektyvo dainų, tai galės padaryti atvykę į Tautinių mažumų festivalį „Čia mūsų gimtinė, čia mūsų namai“ birželio 2 d. Trakų apžvalgos aikštelėje nuo 14.00 val.
 

Meida Mikučionienė
Trakų kultūros rūmų direktoriaus pavaduotoja

komentarų nėra
Jūsų komentaras
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

Trakų rajono savivaldybės merė

Edita Rudelienė