Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Kovas
    2019     
Tęsiasi Reinės – Trakų miesto partnerystė
2018-11-07

Partnerystė, prasidėjusi daugiau nei prieš dvidešimt metų tarp dviejų miestų –Trakų ir Reinės (Vokietija) – tęsiasi jaunimo mainų srityje.


 

Smagu, kad ji yra ir toliau puoselėjama bei skatinama veiklių trakiečių ir reiniečių dėka.

Spalio 19–26 dienomis Trakuose viešėjo mūsų miesto partnerio – Reinės moksleivės : Rabea Wilms, Venessa Mollehauer, Ellen Schremser, Leonie Hilt.

Džiaugiamės, kad miestų ir žmonių bendradarbiavimas, prasidėjęas 1994 metais, nenutrūksta. Juk toks kažkada ir buvo šios draugystės pradininkų iškeltas tikslas – skatinti vokiečių ir lietuvių jaunimo draugystę, plėtoti socialinę, kultūrinę, aplinkosauginę partnerystę.

Birželį Reinės mieste lankėsi jaunuolės iš Trakų. Merginos gyveno reiniečių šeimose. Susipažino su vokiečių šeimų tradicijomis, kasdieniniu gyvenimu. Jaunuolės lankėsi vokiečių mergaičių mokykloje, stebėjo pamokas. Susipažino su Reinės miestu, grožėjosi zoologijos sodu, dalyvavo edukacinėse veiklose. Aplankė vieną iš gražiausių Vokietijos miestų – Miunsterį. Susipažino su įdomia jo istorine praeitimi. Jaunuolės lankėsi Reinės miesto savivaldybėje .

Suprantama, rudenį su tokiu pat draugišku vizitu į Trakus atvyko jaunuolės iš Reinės. Viešnagės metu merginos susipažino su Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos ir Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos veiklomis ir edukcinėmis aplinkomis, dalyvavo pamokose. Grožėjusi Trakų miestu ir jo apylinkėmis, dalyvavo įvairiose edukacinėse programose. Susipažino su Trakų rajono savivaldybės administracijos veikla. Sužinojo, kokia yra Senųjų Trakų Viešpaties Apsireiškimo vienuolyno misija. Susipažino su vienuolyne gyvenančiomis vienuolėmis ir jų kilniais darbais.

Tikiuosi, kad užsimezgę nauji bičiuliški santykiai tarp trakiečių ir reiniečių šeimų bus plėtojami, nes, pasak kanadiečių sėkmės mokytojo John Kehoe, pasaulyje nėra didesnio turto už draugystę ir nuoširdų bendravimą.
 

Silvija Masiukienė
 
Nuotraukoje: viešnios iš Reinės lankėsi ir Trakų globos ir socialinių paslaugų centre.

komentarų nėra
Jūsų komentaras
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

Trakų rajono savivaldybės merė

Edita Rudelienė