Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29300102030405
Balandis
    2019     
Tiltuose - popietė „ Adventą pasitinkant“
2018-12-05

Lapkričio 30-ąją - švento Andriejaus dieną nuo seno lietuviai švęsdavo pirmąją žiemos šventę ir pradėdavo laukti saulės sugrįžtuvių.


Tai pirmoji žiemos šventė, kuri dažnai sutampa su advento pradžia. Šiais metais adventas prasidėjo gruodžio 2-ąją. Adventinis, susikaupimo laikotarpis tęsis keturias savaites ir pasibaigs gruodžio 25 dieną šventomis Kalėdomis.

Adventas – laikas pabūti kartu, pabendrauti su artimaisiais, aplinkiniais, skleisti ramybę ir gerumą. Kai lauko darbai nudirbti, galima pavakaroti, susitelkti, pasidalinti patirtimi, išmintimi, prisiminti senolių tradicijas. Pažymėti šv. Andriejaus dieną ir advento pradžią Tiltų kaimo gyventojus pakvietė Tiltų kaimo mergaičių ansamblis su vadove ir Trakų kultūros rūmų Tiltų padalinio kultūros renginių organizatorė Vaiva Neteckienė.

Popietę ,,Adventą pasitinkant“ mergaitės pradėjo advento laikotarpio daina, po to renginio vedėjos Skaiva Dubinskaja ir Žydrūnė Bakšenskaitė priminė vieną iš tradicijų – advento vainiką. Pagal senąją tradiciją pačią pirmą advento dieną vainikas buvo padėtas ant stalo ir uždegta jame esanti pirmosios savaitės žvakė. Vainikas simbolizuoja amžiną gyvybės ratą, tačiau taip pat yra ir proginė puošmena. Degant žvakei, reikia bendrauti, išklausyti vienam kitą, pajusti bendrystės jausmą. V. Neteckienė popietės dalyvius pakvietė visus kartu papuošti salėje esančią eglutę, o po to iš natūralaus bičių vaško plokštelių pasidaryti po pirmąją žvakutę į savo advento vainiką, kurią dalyviai galėjo parsinešti į namus.

Po žvakučių gamybos edukacijos Tiltų mergaičių ansamblis dainavo adventines dainas, mokė muzikinių ratelių, vedėjos pristatė šv. Andriejaus dienos orų spėjimus, draudimus. V. Neteckienė priminė kalėdinius burtus, kurie senajame Lietuvos kaime prasidėdavo per šv. Andriejų ir kurių didžioji dalis susijusi su merginų vedybinės laimės spėjimais.

Po burtų vyko edukacija ,,Kalėdinių keksiukų gamyba“, kurią vedė Danutė Žemaitienė. Šeimininkė pristatė ingredientus, parodė tešlos gamybos procesą, vėliau dalyviai patys dėjo tešlą į formeles. Iškeptus keksiukus kiekvienas apsitepė šokoladu ir pasipuošė pabarstukais. Kol šventiniai keksiukai kepė, Valkininkų kultūros centro vaikų dramos būrelis ,,Tai mes“ (vad. Jolanta Molienė) parodė kompoziciją ,,Sveikame kūne - sveika siela“ pagal G. Mičiūnienės to paties pavadinimo kūrinį.

Renginio organizatoriai dėkojo susirinkusiems už šiltą atmosferą, koncertinės programos dalyvius apdovanojo saldžiomis dovanėlėmis. Organizatoriai burdami žmones į tokius renginius tiki, kad tradicijos, papročiai, kurie svarbūs ir reikalingi žmonėms, metai iš metų kartojami, perduodami iš kartos į kartą yra reikšmingi ir neišnyks.
 

Vaiva Neteckienė
Trakų kultūros rūmų Tiltų padalinio renginių organizatorė

komentarų nėra
Jūsų komentaras
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

Trakų rajono savivaldybės merė

Edita Rudelienė