Trakų rajono savivaldybė - Naujienos:Lietuva – visų mūsų namai

Trakų rajono

savivaldybė

Trakų rajono savivaldybės merė

Edita Rudelienė

Strateginiai planai

Naujienų prenumerata

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
Spalis
    2017     

Nevyriausybinės org.

Neformalus jaunimas

Lietuva – visų mūsų namai
2017-04-19

Trakuose kviečia tautinių mažumų festivalis „Čia mūsų gimtinė – čia mūsų namai“.


 

Lietuva, kaip ir kitos Europos šalys, yra daugiakultūrė valstybė, kurioje jau nuo seno gyvena įvairių tautybių žmonės. Tautinės mažumos yra svarbi visuomenės dalis: savo savita kultūra, papročiais, gyvenimo būdu jos svariai praturtina bet kurios šalies kultūrą.

Būtent todėl ieškodami savųjų tradicijų, mes atsisukame į Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės palikimą, kurios vienas iš sąvitumų yra tai, jog galėjo sugyventi ir kurti daugelis tautų. Istoriškai taip susiklostė, kad Vilnijos kraštas, Trakai ypači pasižymi tautiniu margumu, nes Lietuva – gimtasis kraštas daugeliui tautinių bendrijų, čia nuo seno gyvena lenkai, rusai, karaimai, totoriai, žydai, baltarusiai, ukrainiečiai ir kt.

Norėdami labiau pažinti savo gimto krašto istorinį ir etnokultūrinį paveldą Trakų kultūros rūmai parengė projektą „Čia mūsų gimtinė – čia mūsų namai“. Projekto tikslai – skatinti domėjimąsi savo gimtu kraštu, jo per amžius susiklosčiusia istorija, protėvių tradicijomis bei etnine kultūra, pažinti kitų tautinių bendrijų kultūrą, jų savitumą, išsaugant savo kultūrinį identitetą, ugdant pilietiškumą ir patriotiškumą bei stiprinant tautinį orumą.

Projekto veiklų metu vyks edukacinės tautinių amatų dirbtuvės, liaudiška popietė, koncertas, bus pristatytas kulinarinis paveldas, kartu pasakojant tautosaką bei žaidžiant velykinius liaudies žaidimus. Projektą užbaigsime tautinių mažumų meno kolektyvų festivaliu „Čia mūsų gimtinė – čia mūsų namai“.

Festivalio koncertinėje programoje dalyvaus Trakų jaunimo liaudies šokių grupė, lenkų dainų ir šokių ansamblis „Troczanie“ , kapela „Kalveliai“ , karaimų šokių ansamblis „Birlik“, rusų liaudies instrumentų orkestras „Treščiotki“ ,rusų liaudies dainų ansamblis „Zabava“ , totorių folkloro ansamblis „Ilsu“, žydų dainų ir šokių ansamblis „Fajerlech“,graikų vokalinis ansamblis „Patrida“.

Visus maloniai kviečiame apsilankyti Trakų kultūros rūmuose balandžio 22 d. Nuo 12.00 vyks tautinių amatų dirbtuvės, velykinės valandėlės (atsineškite margučių žaidimams), Jurgitos Radžiūnaitės keramikos studijos paroda. Nuo 16.00 didžiojoje salėje matysite margą ir nuotaikingą koncertą.
 

Viktorija Šamatovičienė
Trakų kultūros rūmų renginių organizatorė

komentarų nėra
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam