Trakų rajono savivaldybė - Naujienos:Dviejų gimtinių nebūna

Trakų rajono

savivaldybė

Trakų rajono savivaldybės merė

Edita Rudelienė

Strateginiai planai

Naujienų prenumerata

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
Spalis
    2017     

Nevyriausybinės org.

Neformalus jaunimas

Dviejų gimtinių nebūna
2017-07-14

 

 

  „Dviejų gimtinių nebūna“ – Onuškio krašto šventė, jau 21-ąjį kartą suorganizuota miestelio aikštėje liepos 8 dieną.


 

Tai svarbiausias seniūnijos renginys,  besitęsiantis visą savaitgalį. Rašyti projektai, pildytos paraiškos, ieškota rėmėjų, aptartas scenarijus, derinta sportinė ir koncertinė programa. Norėta, kad kiekvienas šventės dalyvis, apsilankęs renginyje, atsitiktinai ar sąmoningai sugrįžęs namo, patirtų gimtosios vietos trauką.

    Šventinis šurmulys jau nutilo, saliutai nugriaudėjo, galima ramiau vertinti organizatorių darbą ir  kolektyvų pasirodymus. Galima drąsiai teigti, kad šventė „Dviejų gimtinių nebūna“– tai laikas, kurio laukia onuškiečiai, klausinėja kaimyninių seniūnijų gyventojai, nes visi nori susitikti, maloniai pabendrauti ir stebėti Lietuvos nacionalinės vėliavos spalvomis išpuoštoje scenoje koncertuojančius kolektyvus. Nevienas  organizatoriams dėkoja už šiltą ir gražų renginį.

  Šventė, skirta Valstybės dienai paminėti, įvyko  ir nežiūrint nieko, didžiuodamiesi galime sakyti –tai mūsų šventė, jos ypatumai – dėmesys Gimtinei, Lietuvai ir Žmogui.

    Renginiai, skirti Valstybės dienai paminėti, truko tris dienas. Ketvirtadienį onuškiečiai  susirinko prie Kipro Petrausko aikštės ir kartu su Trakų rajono mere Edita Rudeliene, savivaldybės administracijos direktorium Darium Kvedaravičiumi, soliste S. Trimakaite, dviračių žygio dalyviais iškėlė trispalvę,  uždegė aukurėlius ant 1918 metų Nepriklausomybės akto signataro Donato Malinausko kapo. Bažnyčioje Šv. Mišias už Lietuvą aukojo klebonas A.Gaidukevičius. Po mišių koncertavo solistė S. Trimakaitė. Dviračių žygio dalyvius į kelionę prie Taučionių ežero palydėjo rajono merė, administracijos direktorius ir Onuškio seniūnijos seniūnė. Dviratininkų prie Laukšežerio laukė staigmena – stovyklavietėje kvapnius bulvinius blynus čirškino Ramunė ir Gintas Balkeliai. Išsimaudę ežere, sočiai pavalgę, prisirinkę miško gėrybių, priskynę pievų gėlių sugrįžę į Onuškį dviračių žygio dalyviai papuošė signataro kapą lauko gėlių puokšte. Vakare prie aikštėje plazdančios vėliavos iš visos širdies sugiedojo tautišką giesmę.

    Penktadienis buvo kūrybinis ir sportinis. Kultūros namuose vaikų vasaros stovyklos dalyviai ir jų draugai mokėsi apyrankių rišimo ir pynimo iš siūlų (Nijolė Mikalauskienė pasidalino savo patirtimi). Apyrankių užteko visiems, nes šiemet numatėme, kad visi dalyviai - ir sportininkai, ir koncertuojantys - bus apdovanoti ir tautine simbolika.

    Vakare  į Onuškio D. Malinausko gimnazijos sporto salę sugužėjo krepšinio mėgėjai. Varžėsi septynios komandos. Po atkaklios kovos krepšinio aikštelėje pergalę šventė ,,Veteranų“ komanda- R. Šlaičiūnas, T. Prelgauskas, A. Kolevinskas ir dar vienas jų komandos žaidėjas.

    Šeštadienio rytas prasidėjo tradiciniu dalyvių bėgimu aplink Onuškio ežerą. Greičiausiai septynių kilometrų trasą įveikė A. Sabaitis ir V. Judickaitė. Daugiausiai dalyvių susirinko į dviratukų ir triratukų varžybas. Mažieji Onuškio krašto gyventojai pademonstravo naujausius  triratukus ir dviratukus ir saugiai važiavo sudėtinga trasa. Visi sėkmingai pasiekė finišą. Sportininkai apdovanoti  medaliais ir  prizais.

  Vakare iškilmingai trimitinikas Andriuis Stankevičius (kraštiečio Sergiejaus Stankevičiaus sūnus) grojo Maironio „Lietuva brangi“, eiles apie gimtinę skaitė mažieji skaitovai. Visus su Valstybės diena sveikino Trakų rajono savivaldybės merė E.Rudelienė, Onuškio seniūnė Z.Aniulienė, rajono seniūnai K. Vilkaitis, A. Ingelevič, M. Golumbovska, Onuškio D.Malinausko gimnazijos direktorė R. Blikertienė.

   Vakaro koncertinė programa buvo įvairi ir įdomi. Kolektyvai ir pavieniai atlikėjai keitė vienas kitą. Tradiciškai pirmieji pasirodė Onuškio vaikų darželio auklėtiniai, lydimi direktorės Marijonos ir auklyčių. Juos keitė solistės Aurėja, Ugnė, Austėja, Monika. Dainavo Onuškio D. Malinausko gimnazijos kolektyvai „Dainorėliai“ ir „Šermukšnėlė“. Puikiai liaudies dainas traukė Dusmenų etnografinis ansamblis „Dusmena“ ir Rūdiškių kultūros centro entnografinis ansamblis „Diemedis“. Onuškio liaudiškos muzikos kapela pristatė penkiolikos metų kūrybinės veiklos mėgiamiausių kūrinių programą, juos sveikino draugai, kolegos, o Aukštadvario vyresniųjų šokių kolektyvas net šokį „Vakaruškos“ padovanojo. Pirmą kartą šventinėje programoje sulaukta svečių iš Mikalavo bendruomenės, „Šilaičiai‘ (Alytaus r.) padovanojo žiūrovams turiningą ir gražią programą. O Butrimonių vokalinis kolektyvas „Crescendo“, manome, jaučiasi mūsų šventėje kaip namie, nes bendravimas su jais tęsiasi ne vienerius metus. Mėgėjų kolektyvams baigus pasirodymus, scenoje išvydome dainų autorių ir atlikėją Virgį Stakėną, vėliau – grupę „Balius“, kurios pasirodymą nušvietė fejerverkai.

 Dėkojame Trakų rajono savivaldybei, Trakų kūno kultūros ir sporto centrui, LR Seimo nariui Juozui Baubliui už Lietuvos tautines vėliavas, UAB „Staginis“, Editai ir Aidui Kalašnikovams, UAB „Trakų kooperacijos prekybai“, Onuškio liaudiškos muzikos kapelai ir jos dalyviams Jonui, Rimučiui ir Onutei, kavinei barui „Šaka“, Žydronei ir Aldui Kolevinskams ir kitiems už paramą. Dėkojame Karoliui Zalieckui už galimybę pasinaudoti kilnojamąja scena (atvežimas ir išvežimas ), o Trakų kultūros rūmams už techninį aptarnavimą ir įgarsinimą.

 Tiesa, šventei pasibaigus kai kam nepavyko saugiai ir taikiai išsiskirti. Nors renginys nieko bendro neturi su ,,artistais“, kurie jau šventės pradžioje įtartinai atrodo ir nori daugiau  dėmesio, bet deguto įpilta. Mes juos  pažįstame. Jiems geriausiai sekasi šventei pasibaigus nuošaliose vietose, tamsoje, pakrūmėse demonstruoti savo ,,gebėjimus“.

    Taigi, ši šventė buvo tokia. Džiaugiuosi, kad į Onuškį sugrįžta žmonės švęsti Valstybės dieną.

 

Liuda Korsanovienė,

Visuomeninės organizacijos „Onuškio bendruomenė“ pirmininkė,

Trakų kultūros rūmų Onuškio padalinio kultūrinių renginių organizatorė

 

 

 

   

komentarų nėra
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam