Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829300102
Lapkritis
    2018     
Atliekų tvarkymas

Nuo 2018 m. sausio 1 d. įsigaliojo dvinarė rinkliava už atliekų

surinkimą ir tvarkymą


 

       

 

       Dvinarė vietinė rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą - tai Trakų rajono savivaldybės tarybos 2017 m. lapkričio 2 d.  sprendimu Nr. S1-222 nustatyta privaloma įmoka, galiojanti Trakų rajono savivaldybės teritorijoje. Vietinė rinkliava nustatoma visiems Savivaldybės komunalinių atliekų turėtojams. Rinkliavos mokėtojų registravimą nuo 2018 m. sausio 1 d. organizuoja ir tvarko Trakų rajono savivaldybės administracija.

         Rinkliava įvesta vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės  2013 m. liepos 24 d. nutarimu Nr. 711 (Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2016 m. balandžio 20 d. nutarimo Nr. 384 redakcija).

 

Vietinė rinkliava yra savivaldybės tarybos sprendimu nustatyta privaloma įmoka, galiojanti tos savivaldybės teritorijoje, todėl nekilnojamojo turto objektų savininkams vietinės rinkliavos mokėjimas yra piniginė prievolė ir jos vienašališkai atsisakyti įvykdyti draudžiama.

 

    Vietinės rinkliavos dydžius, susidedančius iš dviejų dedamųjų – pastoviosios ir kintamosios,  patvirtino Savivaldybės taryba:

1. Pastovioji (abonentinė) Vietinės rinkliavos dalis Trakų rajono gyventojams priklausys nuo nekilnojamojo turto objekto paskirties ir ploto (žr. VIETINĖS RINKLIAVOS DYDŽIAI), taikant priimtus tarifus. Maksimalus apmokestinamas gyvenamosios paskirties objektų plotas yra 100 m2 bendro ploto. Ši įmokos dedamoji nustatyta tokia, kad padengtų pastoviąsias sąnaudas, susijusias su komunalinių atliekų tvarkymu.

2. Kintamoji Vietinės rinkliavos dalis Trakų rajono gyventojams priklausys nuo konteinerių ištuštinimo dažnio ir konteinerių tūrio. Visi buitinių atliekų konteineriai Trakų rajone yra paženklinti specialiu kodu, kuris automatiniu būdu leis matyti kiek, kieno ir kokio dydžio talpos konteineris buvo ištuštintas.

Gyventojams, kurie individualaus konteinerio neturi ir nepageidauja naudoti, taikomas kolektyvinių konteinerių tarifas. Užsisakius individualų konteinerį tarifas pakeičiamas ir mokestis taikomas nuo pirmo buitinių atliekų išvežimo datos.

 

Metinis Vietinės rinkliavos dydis nustatomas nurodytą dydį (konkrečiai nekilnojamojo turto objektų kategorijai) padauginus iš nekilnojamojo turto apmokestinamo bendrojo ploto arba iš nekilnojamojo turto objektų skaičiaus (gyventojų naudojamiems garažų ir sodų paskirties objektams, netinkamiems naudoti objektams). 


(padidinkite paspaudus)

Paaiškinimas:

* - parametro dydis nustatomas atsižvelgiant į mišrių komunalinių atliekų susidarymo normas: kg/m2 arba kg/objektui arba kg/gyv.

       Vietinės rinkliavos kintamoji dedamoji nekilnojamo turto objektams, kurie naudojasi individualiais konteineriais:

1,0

Eur už 120 l talpos konteinerio ištuštinimą

2,0

Eur už 240 l talpos konteinerio ištuštinimą

5,9

Eur už 750 l talpos konteinerio ištuštinimą

8,0

Eur už 1100 l talpos konteinerio ištuštinimą

36,5

Eur už 5000 l talpos konteinerio ištuštinimą

*Kolektyviniai konteineriai – juridinių ir fizinių asmenų (Vietinės rinkliavos mokėtojų) bendrai naudojami komunalinių atliekų surinkimo konteineriai.

*Individualūs konteineriai – juridiniam ar fiziniam asmeniui (komunalinių atliekų turėtojui) individualiai priskirti ir naudojami komunalinių atliekų konteineriai, į kuriuos komunalines atliekas šalina tik konkretus komunalinių atliekų turėtojas.


Pasikeitus NT objekto savininkui, prašome nurodytu kontaktiniu el. pašto adresu (komunalinesatliekos@trakai.lt) atsiųsti VĮ Registro centro išrašo kopiją, įrodančią naujo savininko nuosavybės teisę, taip pat, tai galite padaryti išrašo kopiją pristatydami į Trakų rajono savivaldybės administraciją, 309 kab. 


 

APMOKĖJIMAS. Mokėjimo pranešimus už komunalines atliekas Trakų rajono savivaldybės administracija siunčia metų pradžioje - vasario-kovo mėnesį, už visą metinį laikotarpį. Mokėjimo pranešime pateikiami apmokėjimo kvitai su brūkšniniais kodais, kurie suteikia galimybę sąskaitą už komunalines atliekas apmokėti dalimis (ketvirčiais) arba visą sumą iš karto. Įmokas galima sumokėti bankiniu pavedimu į komunalinių atliekų rinkliavos surenkamąją sąskaitą, kuri bus nurodyta mokėjimo pranešime (mokėjimo paskirtyje nurodžius mokėtojo kodą, kuris bus pateikiamas mokėjimo pranešime), AB Lietuvos paštas ir „PayPost“ skyriuose bei „Maxima“ kasose ir UAB „Perlo paslaugos“ loterijos terminaluose, Kredito Unijos skyriuose. Svarbu paminėti, kad gyventojai NEGALI atsiskaityti pasinaudodami atsiskaitymo knygelėmis!


REKVIZITAI RINKLIAVAI APMOKĖTI IR INFORMACIJAI GAUTI/PATEIKTI:

GAVĖJAS: TRAKŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA

BANKAS: LUMINOR BANK AB

BANKO SĄSKAITOS NUMERIS: LT884010051004049920

KODAS: 181626536

ADRESAS: VYTAUTO G. 33,  LT-21106 TRAKAI 

EL. PAŠTAS: KOMUNALINESATLIEKOS@TRAKAI.LT

Pastaba. Apmokant rinkliavą elektroniniu būdu, mokėjimo paskirtyje privaloma nurodyti rikliavos mokėtojo kodą.

 

 

 

 ATLIEKŲ IŠVEŽIMO GRAFIKĄ GALITE RASTI ČIA.
 
 

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI:

 

Už ką turiu mokėti?

Iš rinkliavos apmokamas ne tik atliekų surinkimas, bet ir visa atliekų tvarkymo sistema: sąvartynų eksploatavimas, senų sąvartynų uždarymas, atliekų rūšiavimo skatinimas, didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelių eksploatacija, kiti su atliekų tvarkymu susiję darbai. Mokėdami vietinę rinkliavą, gyventojai moka už švaresnę aplinką prie namų, tyresnį vandenį, grynesnį orą.Surinktos rinkliavos lėšos naudojamos tik komunalinių atliekų tvarkymo išlaidoms.

Kam yra mokama rinkliava?

Rinkliava mokama ne atliekų vežėjams, o surenkama į Savivaldybės biudžetą. Mokėjimo pranešimus atliekų turėtojai gaus ne iš pastato administratoriaus ar bendrijos, o tiesiogiai iš rinkliavos administratoriaus – Trakų rajono savivaldybės administracijos (rinkliavos banko sąskaita: LUMINOR BANK AB LT884010051004049920)

Kas laukia neapmokėjus vietinės rinkliavos?

Nemokant rinkliavos ir nesurenkant pakankamai lėšų, gali pablogėti atliekų surinkimas, nes iš rinkliavos lėšų bus atsiskaitoma su atliekų tvarkytojais – tiek su atliekų vežėjais, tiek su atliekų tvarkytojais.Jeigu rinkliava nesumokama, ji išieškoma Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

Gyvenu vienas,  kiek turėsiu mokėti?

Komunalinių atliekų išvežimo įmoka priklauso nuo NT objekto ploto. Gyventojų skaičius NT objekto įmokai reikšmės nesuteikia.

Kaip dažnai gausiu mokėjimo pranešimus?

Mokestinė prievolė rinkliavos mokėtojui teikiama kartą per metus. Mokėjimo pranešime nurodomos apskaičiuotos mokėtinos sumos už visą mokestinį laikotarpį (kalendorinius metus), suskaidant mokėjimus ketvirčiais. Rinkliava mokama rinkliavos mokėtojo pasirinkimu už ketvirtį ar visą mokestinį laikotarpį.

Kas yra atliekų vežėjas?

Vežėjas Trakų rajono teritorijoje yra viešojo konkurso būdu išrinktas  UAB „Ecoservice“.

Nusipirkau naują butą/namą/sodo namelį, esu naujasis savininkas, kaip sudaryti sutartį dėl komunalinių atliekų išvežimo?

Nuo 2018 m. sausio 1 d. sutarčių komunalinių atliekų išvežimui sudaryti nebereikia, kadangi yra apmokestinami visi nekilnojamojo turto objektų savininkai. Įsigijus ar paveldėjus NT objektą, naujasis savininkas arba jo įgaliotas asmuo, privalo Trakų rajono savivaldybės administracijai pateikti Nekilnojamojo turto Registrų centrinio duomenų banko išrašą, kuriame nurodyti visi NT objekto duomenys su savininko nuosavybės teise. Tai galima padaryti NT Registro centrinio duomenų banko išrašą atsiuntus el. paštu komunalinesatliekos@trakai.lt, arba pristačius Trakų rajono savivaldybės administracijai, Aplinkosaugos ir viešosios tvarkos skyriui, 309 kab.

Gyvenu individualiame name, ar galiu mažinti/didinti komunalinių atliekų išvežimo dažnį?

Gyventojai, norintys koreguoti komunalinių atliekų išvežimo skaičių per mėnesį, gali užpildyti prašymo formą (žemiau, 4 forma) ir atsiuntus el. paštu komunalinesatliekos@trakai.lt arba pateikti Trakų rajono savivaldybės administracijos Aplinkosaugos ir viešosios tvarkos skyriui, 309 kab.

Kaip reikės mokėti už nekilnojamo turto objektą, kuriame negyvenama arba nevykdoma veikla?

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu ir Trakų rajono tarybos sprendimu, Trakų rajono savivaldybės gyventojai gali būti atleidžiami tik nuo kintamosios dalies. Pastoviosios dalies įmoka yra privaloma.

NT objekto savininkas, pateikęs Trakų rajono savivaldybės administracijos Aplinkosaugos ir viešosios tvarkos skyriui (komunalinesatliekos@trakai.lt) prašymą (žemiau, 1 forma) atleisti nuo kintamosios dalies ir jame nurodęs laikotarpį, kuriuo objekte nebus gyvenama (ne mažiau nei 3 mėnesiai), bus atleidžiamas nuo kintamos dedamosios dalies tam laikotarpiui, tačiau laikotarpio pabaigoje privalės pristatyti pažymą iš elektros energijos tiekėjo, kad nekilnojamojo turto objekte per prašomą laikotarpį nesunaudota daugiau kaip 45 kWh elektros energijos.

Kaip mokėti už nekilnojamo turto objektą, kuris yra sugriautas, sudegęs?

Pristačius Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Trakų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pažymą (jeigu nekilnojamo turto objektas yra sudegęs) ir Statinio (–ių) techninės priežiūros patikrinimo aktą (jeigu nekilnojamo turto objektas yra netinkamas naudoti/gyventi ar fiziškai sunaikintas).

Kur kreiptis, jei pagal grafiką iš individualių valdų   neištuštinti komunalinių atliekų konteineriai?

Praneškite UAB ,,Ecoservice“ tel.  8 528 55395  arba Trakų rajono savivaldybės administracijos Aplinkosaugos ir viešosios tvarkos skyriui tel. 8 528 41225.


Papildomai informacijai gauti galite kreiptis elektroniniu paštu komunalinesatliekos@trakai.lt  bei telefonu (8 528) 41 225. 

 

 

PRAŠYMŲ FORMOS:

1. Prašymo forma atleisti nuo kintamos vietinės rinkliavos dedamosios mokėjimo

2. Prašymo forma mokėjimo pranešimui gauti elektroniniu paštu

3. Prašymo forma sugadinto/netinkamo naudoti konteinerio keitimui

4. Prašymo forma komunalinių atliekų konteinerio ištuštinimo dažnio keitimui

5. Prašymo forma komunalinių atliekų konteinerio talpos keitimui

6. Prašymo forma komunalinių (butiinių) atliekų konteineriui suteikti

7. Prašymo forma visų rūšių konteineriams suteikti

8. Prašymas dėl nekilnojamo turto objekto įtraukimo į netinkamų naudoti ir/ar nenaudojamų nekilnojamo turto objektų kategoriją

 

 

Susiję:

1. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimas 

2. Trakų rajono savivaldybės tarybos sprendimas

3. LR Aplinkos ministerijos patvirtintos atliekų tvarkymo taisyklės

4. Trakų rajono savivaldybės tarybos patvirtintos Trakų rajono atliekų tvarkymo taisyklės

5. http://www.traku-zeme.lt/kaip-siemet-mokesime-uz-komunalines-atliekas/ 

6.http://www.traku-zeme.lt/nuo-sausio-1-d-isigalios-dvinare-rinkliava-uz-atlieku-surinkima-ir-tvarkyma/

7.http://www.traku-zeme.lt/saskaitas-uz-atlieku-tvarkyma-bus-galima-gauti-ir-elektroniniu-pastu/

8. Parengti pusiau požeminių konteinerių aikštelių Lentvaryje projektiniai pasiūlymai

Trakų rajono savivaldybės merė

Edita Rudelienė