Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829300102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31010203040506
Gruodis
    2018     
Užutrakio dvaro terasoje – džiazo muzikos vakaras „Šviesa“
2018-08-09

Šviesa – fizinė ir dvasinė. Apie šviesą, kuri mus supa iš išorės ir iš vidaus. Taip būtų galima apibūdinti muzikos festivalyje „Užutrakio vakarai“ rupjūčio 12-ąją, sekmadienį, nuskambėsiantį koncertą.


 

Pajausti ir susimąstyti apie šią universalią, daugiaplanę šviesą padės džiazo vakaras, taip ir pavadintas – „Šviesa“. Savo pasakojimą, išgyventą istoriją apie šviesą Užutrakio festivalio scenoje perteiks viešnia iš Niujorko, prestižinio Shure Montreux Jazz Voice Competition festivalio laureatė Arta Jekabsone. Prieš dvejus metus nugalėtojos laurai pelnyti šiame bene žymiausiame Europoje džiazo vokalo konkurse latvių kilmės Artai atvėrė ir naujų galimybių. Tad pastaruoju metu ji gyvena JAV, daug koncertuoja. Užutrakyje drauge su šia atlikėja gros JAV muzikantai Theo Walentiny (klavišiniai), Lucas Kadish (gitara), Nick Dunston (bosinė gitara) ir Latvijos atstovas Rūdolfs Dankfelds (perkusija). Girdėsime A. Jekabsone kūrinius, vyks jos CD ,,Light“ pristatymas.

Įdomu, kad Lietuvoje A. Jekabsone koncertuoja pirmą kartą ir šiam pasirodymui ji pasirinko būtent muzikos festivalį „Užutrakio vakarai“.

Pasak džiazo žinovų, dainininkė, kompozitorė A.Jekabsone yra atpažįstama dėl jos unikalaus aksominio vokalo bei nuoširdžios, pozityvios muzikos išraiškos. Arta yra 2016 m. konkurso Šveicarijoje Shure Montreux Jazz Voice Competition pirmosios vietos bei antrosios vietos Mid-Atlantic Jazz Voice Competition 2017 m. laimėtoja. Neseniai dainininkė išleido savo debiutinį albumą „Light“ (šviesa). Pati Arta save apibūdina kaip buvimą muzikos dalimi ir ryškia spalva plačioje muzikos paletėje.

Klavišininkas Theo Walentiny – Naujajame Džersyje gimęs pianistas, kompozitorius ir improvizuotojas. Theo vadovauja ansambliui, kuriam priklauso jauni ir perspektyvūs Niujorko muzikantai. Jis taip pat yra projektų „Jazz kids“, „The Banff International Jazz Workshop“ bei kt. mentorius. Gitaristas Lucas Kadish imasi didelių žingsnių džiazo ir improvizacinės muzikos pasaulyje. Originali Lucas muzika auga iš džiazo ir bliuzo, kuriai didelę įtaką turi klasikinė ir improvizacinė europietiška muzika. Nick Dunston yra bosininkas, kompozitorius, koncertavęs įvairiuose renginiuose ir festivaliuose Šiaurės Amerikoje, Kanadoje ir Europoje. Rašo kūrinius solistams instrumentininkams, spektakliams. Būgnininkas Rūdolfs Dankfelds yra aktyvus, unikalaus stiliaus Baltijos šalių muzikos scenos dalyvis. Dirbdamas kartu su savo kolegomis jis sugebėjo labai sėkmingai kirsti žanrinius barjerus ir iš mažų repeticijų erdvių pereiti į koncertų sales ir arenas.

Koncertas vyks Užutrakio dvaro sodyboje, 19 val. Muzikos festivalį „Užutrakio vakarai“ remia Lietuvos kultūros taryba, Trakų rajono savivaldybė, partneris – Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija. Festivalio globėja – Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė.

Išsamiau apie festivalį www.uzutrakiovakarai.lt
 

Muzikos festivalio „Užutrakio vakarai“ informacija

Nuotraukoje: A. Jekobsone su grupe.

komentarų nėra
Jūsų komentaras
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

Trakų rajono savivaldybės merė

Edita Rudelienė