Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728010203
Vasaris
    2019     
Trakų kultūros rūmuose duris atvėrė nauja meno galerija
2018-10-11

Trakų kultūros rūmuose spalio 10 diena tapo neeiline diena Trakų kultūroje. Tai diena, kai meno mylėtojams ir Trakų rajono gyventojams duris atverė nauja meno galerija FOJĖ.


 

Pasak kultūros rūmų direktoriaus Edvardo Keizik, tai ne tik galerija, bet ir erdvė patyrusių bei jaunų menininkų realizacijai. Direktorius neabejoja, kad galerija taps reprezentacine menininkų kūrybos vieta.

Galeriją atidarė simbolinę atidarymo juostą perkirpusi Trakų rajono merė Edita Rudelienė kartu su Trakų kultūros rūmų direktoriumi Edvardu Keiziku.

Sveikinimo žodį tarė Trakų rajono merė Edita Rudelienė, kuri džiaugėsi naujas galimybes menininkams atvėrusia erdve. Sveikino ir linkėjo profesionalumo Kultūros ministerijos kultūrinės edukacijos politikos skyriaus vyriausioji specialistė Jadvyga Lisevičiūtė.

Atidarymo metu galerijoje buvo pristatyta pirmoji paroda – Benjamino Jenčiaus akvarelių paroda „Šėlstančios spalvos“. Dailininką Benjaminą Jenčių trumpai pristatė dailininkė ir šios galerijos iniciatorė Edita Tamulytė. Pristatymą tęsė menotyrininkas Vidas Poškus, kuris susirinkusius supažindino su akvarelės menu ir subtilumu. Parodos autorius dėkojo už suteiktą garbę būti pirmuoju menininku eksponuojančiu savo darbus naujojoje galerijoje, daug nekalbėjo, nes pasak jo, darbai patys kalba už save.

Renginyje dalyvavo daug meno mylėtojų, dailininko talento gerbėjų ir draugų, Trakų gyventojai ir kiti svečiai. Tarp jų profesionalus tapytojas Augustas Lopas, 7-osios tarptautinės akvarelės bienalės „Baltijos tiltai“ dalyviai iš Švedijos ir Norvegijos, Trakų rajono savivaldybės administracija.

Ypatinga kultūrine atmosfera atidarymo metu galeriją pripildė muzika ir pašnekesiai. Visi draugiškai vaišinosi atidarymo vaišėmis, bendravo ir dalijosi įspūdžiais.

Atslūgus džiugesiui, norime padėkoti Trakų rajono savivaldybei už atkreiptą dėmesį ir skirtas lėšas šios erdvės sukūrimui. Viliamės, kad tokiais žingsniais vis greičiau priartėsime ir prie viso pastato renovacijos. Dailininkui Benjaminui Jenčiui už tai, kad galerijos sienas ir mūsų širdis sušildė unikalūs darbai. Lenkijos Respublikos ambasadai ir lenkų draugijai „Wspolnota polska“ už paramą realizuojant projektą, kuris prisidėjo prie šios erdvės apšvietimo ir baldų. Nuostabu, kad ši erdvė sudomino tiek žiniasklaidos atstovų. Dėkojame internetiniam kultūros dienraščiui „7 meno dienos“, žinių ir naujienų portalui DELFI, portalui ZEDWU.lt, portalui ZNADWILI, Trakų krašto laikraščiams „Trakų Žemė“ ir „Galvė“. Remonto darbus atlikusiai įmonei „Reko statyba“. Ir visiems, kurie prisidėjo prie šios erdvės atsiradimo.

Ateityje galerijoje ketinama rengti įvairias menininkų parodas, organizuoti įvairius performansus, pritraukti alternatyvųjį meną ir kitas šiuolaikines meno formas. Itin raginami savo kūrybą pristatyti bus jaunieji kūrėjai. Tikimasi, kad galerija padės kitaip pažvelgti į Trakų kultūrinę veiklą, sudomins ir pritrauks daugiau lankytojų dėmesio.

Kviečiame aktyviai dalyvauti galerijoje vyksiančiuose renginiuose!
 

Meida Mikučionienė
Trakų kultūros rūmų
direktoriaus pavaduotoja

komentarų nėra
Jūsų komentaras
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

Trakų rajono savivaldybės merė

Edita Rudelienė