Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272801020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
Kovas
    2018     
Tebūnie šviesa, arba koks kartais iki jos tolimas kelias
2017-11-10

Prisiminkite, kokia apima panika, dingus elektrai nors valandą ar dvi. Regis, trumpam, tačiau sustoja laikas, negalime atlikti kasdienių darbų, neveikia buitinė technika, negalime įkrauti mobiliojo telefono, neveikia kompiuteris ir kita įranga.


Lapkričio 6-oji vienišai mamai Boženai, auginančiai keturis nepilnamečius vaikus, buvo šviesesnė nei įprastai, nes 7 metus pragyvenus be elektros, būtent šią dieną namai buvo pilni šviesos.

Gaisro metu sudegė šios šeimos namo stogas ir elektros instaliacija. Po gaisro šeima mėgino atstatyti elektros įjungimą, tačiau buvo nesutvarkyti namo nuosavybės dokumentai, o pradėjus tvarkyti, šeimai nepakako pinigų ir įgūdžių darbams užbaigti.

Mamos teigimu, sunkiausia būdavo išgyventi ilgais rudens ir žiemos vakarais. Būtiniausius darbus tekdavo atlikti žvakių šviesoje, o miegoti eiti 19–20 val., kadangi ir žvakes tekdavo taupyti. Šiltesniu metų laiku pagrindinė problema buvo gendantis maistas, tad pasigaminti reikėdavo tik tai dienai, o produktai perkami tik ilgesnio naudojimo, nes šaldytuvas neveikė. Vyriausiajam sūnui pamokas tekdavo atlikti mokykloje, tad į namus sugrįždavo vėliau.

Tačiau šviesos ir vilties žiburėlis sužibo dar 2015 m., kai Trakų rajono savivaldybės merės labdaros akcijos „Su Kalėdų dvasia dovanokim vaikams grožį, gėrį ir šypsenas!“ metu, nutarus šeimai padėti ir nupirkti elektros generatorių. Tuomet prieš pačias Kalėdas Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinės mokyklos bendruomenė suaukojo pinigų sumą generatoriui įsigyti, tačiau buvo nuspręsta, kad gal geriau ne generatorius, o šeimai padėti susitvarkyti nuosavybės dokumentus ir elektrą įvesti. Ir čia prasidėjo beveik 2 metus trukęs procesas... Daugiausia laiko užtruko dokumentų tvarkymas, nes dalis jų sudegė per gaisrą, o namas priklausė mirusiai Boženos močiutei. Tad padedant socialinei darbuotojai, šeima žingsnis po žingsnio pradėjo tvarkyti dokumentus.

Boženos teigimu, be geros valios žmonių pagalbos, šių švenčių laukimas nebūtų toks šviesus ir jaukus. Tad nuoširdžiai dėkoja Senųjų Trakų seniūnei Anai Ingelevič už tarpininkavimą, gaunant nemokamas notaro paslaugas, UAB ,,Kadastrakis“ direktoriui Ernest Monkevič už nemokamai atliktus darbus, Paramos šeimai ir vaikams centro ūkvedžiui Stanislovui Narkevičiui už elektros laidų išvedžiojimą namuose, Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinės mokyklos bendruomenei ir UAB „Western Union Processing Lithuania“ kolektyvui už surinktas lėšas, merės patarėjai ir labdaros akcijos „Su Kalėdų dvasia dovanokim vaikams grožį, gėrį ir šypsenas!“ koordinatorei Dominykai Semionovei, nuo kurios ir prasidėjo kelias link šviesos. Socialinei darbuotojai Dianai Mačėnienei už nuoseklų darbą, kantrybę ir emocinę paramą.

Kartais, regis, ir nepasiekiami dalykai gali būti įgyvendinti, kai kelyje sutinki daug šviesių širdžių žmonių. Ir tada išsipildo didžiausios vilties žodžiai:„Tebūnie šviesa“!
 

Aušra Lučinskaitė
Trakų rajono paramos šeimai ir vaikams centro
direktorės pavaduotoja

komentarų nėra
Jūsų komentaras
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

Trakų rajono savivaldybės merė

Edita Rudelienė