Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Liepa
    2019     
Trakuose atidengta dailininko A. Savicko atminimo lenta
2019-06-25

Šiandien 12 val. įvyko atminimo lentos, skirtos lietuvių tapybos klasikui, šimtmečio matą peržengusiam Nacionalinės literatūros ir meno premijos laureatui Augustinui Savickui, (1919–2012), atidengimo ceremonija.


Dailininkų etalonu vadinamas A. Savickas Trakų mieste gyveno ir kūrė 2008–2012 metais, Vytauto g. 19-ąjame name, kur ir buvo atidengta atminimo lenta. Šis menininkas – svarbus ir reikšmingas Lietuvai kūrėjas, alikęs neįkainojamą kutūrinį palikimą šiandienos visuomenei ir ateities kartoms. Dailininkui A. Savickui kolegos yra sakę, kad menininkas greitai dirbantis! Greitai?, – klausdavęs jis, – nesąmonė, tai – degimas ir nuolatinė kalba trumpais moderniškais sakiniais – potėpiais – žodžiais.

Nors menininkas, žymus dailininkas A. Savickas – tikras pasaulio lietuvis – yra gimęs Danijoje, mokęsis Šveicarijoje, gyvenęs Prancūzijoje ir Belgijoje – didžiąją dalį savo gyvenimo dirbo ir kūrė Lietuvoje, paskutinius ketverius savo gyvenimo metus – Trakuose.

Nuo praėjusio amžiaus šeštojo dešimtmečio pabaigos iki aštuntojo vidurio A. Savickas buvo vienas labiausiai pripažintų teminio figūrinio paveikslo kūrėjų – jo darbai buvo eksponuojami didelių sąjunginių ir respublikinių parodų ekspozicijose ir iš ten keliaudavo į muziejus.

Renginyje dalyvavo Lietuvos Respublikos kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas, Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė, ministro patarėja Karolina Narkevič, LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė, skulptorius Zigmas Buterlevičius, menotyrininkas Saulius Pilinkus, A. Savicko sūnus – galerininkas, dailininkas Raimondas Savickas, Trakų istorijos muziejaus direktorė Alvyga Zmejevskienė, meno visuomenės atstovai, trakiečiai.

Tardamas sveikinimo žodžius, kultūros ministras M. Kvietkauskas pažymėjo, kad dailininkas A. Savickas gyveno spalvingą ir labai kūrybingą gyvenimą. Diplomato, rašytojo Jurgio Savickio sūnus išgyveno dramatiškus istorijos virsmus, o jo kūryba atspindi ir lietuvių, ir žydų kultūrų pasaulius. Šios paminklinės lentos atidengimas yra reikšmingas Trakams, pasitinkantiems ateinančius – kultūros sostinės metus.

„Džiaugiuosi naujais kultūros ženklais, kurie atsiranda Trakuose ir tuo, kad prisidedame prie iškilaus Lietuvos dailininko A. Savicko 100-mečio minėjimo bei jo kūrybos pagerbimo. Trakiečiai ir miesto svečiai nuo šiol matys dar vieną reikšmingą iškilios asmenybės pėdsaką“, – sake merė E. Rudelienė.

Po atminimo lentos atidengimo ceremonijos Trakų rajono savivaldybėje atidaryta Savicko dailės mokyklos plenero ,,Aš myliu Trakus“ tapybos darbų paroda. Jau kurį laiką Trakuose buvo galima stebėti čia tapančius menininkus – skirtingų ir įvairiausių profesijų atstovus. Ši paroda – šviežias, itin splavingas šio plenero rezultatas, džiuginsiantis savivaldybės darbuotojus bei lankytojus ir liepos mėnesį.

Atminimo lentos atidengimą ir Savicko dailės mokyklos plenero ,,Aš myliu Trakus“ tapybos darbų parodą Trakų rajono savivaldybėje organizavo Savicko paveikslų galerija.

Spalio mėnesį Trakų istorijos muziejuje bus surengta A. Savicko darbų paroda.
 

Evelina Kislych-Šochienė
Trakų rajono savivaldybės mero patarėja

komentarų nėra
Jūsų komentaras
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

Trakų rajono savivaldybės merė

Edita Rudelienė