Trakų rajono savivaldybė - Aktuali informacija

Trakų rajono

savivaldybė

Trakų rajono savivaldybės merė

Edita Rudelienė

Strateginiai planai

Naujienų prenumerata

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930010203
Lapkritis
    2017     

Nevyriausybinės org.

Neformalus jaunimas

Aktuali informacija

„KALĖDOS KITAIP TRAKUOSE“

2017-11-15

Į duris šąlančia ranka pasibeldęs prieššventinis laikotarpis mus kviečia ne tik ramiai mėgautis artėjančių švenčių nuotaika, bet ir galvoti apie pirkinius - dovanas, dekoracijas, eglutės žaisliukus, kaip nustebinti tuos, kurie mums rūpi labiausiai... Šie malonumai džiaugsmą dažnai pakeičia nerimu, nes vis ką nors užmirštame, išleidžiame daug pinigų, tačiau galbūt verta nusiraminti ir į Kalėdas pažvelgti kitu kampu? Galbūt neverta leisti pinigų ir daug ką galime pasigaminti patys?

Trakų rajono savivaldybė Kalėdines staigmenas dovanoja anksčiau ir Trakų gyventojams, miesto bei rajono mokykloms dovanoja renginių ciklą, kurio pagalba ne tik jaukiai praleisime laiką užsiimdami malonia veikla, bet Kalėdų stebuklą dovanosime ir mūsų gamtai, kadangi šio projekto tikslas atkreipti gyventojų dėmesį  į ekologijos problemas bei mūsų vartojimo įpročius.

„Kalėdos kitaip Takuose” į pirmąjį renginį pakvies savivaldybės darbuotojus ir pedagogus. Lapkričio 30 dieną, Trakų rajono savivaldybės didžiojoje salėje vyks konferencija tema „Atliekų tvarkymas šiandieninėje visuomenėje: galimybės bei perspektyvos“, o po jos, pasisėmę naudingų žinių, susirinkusieji jas panaudos praktiškai – iš antrinių žaliavų sukurs mokyklos gyvenime praversiančias šiukšliadėžes bei Kalėdų laukimą vaikams palengvinsiančius  advento kalendorius.

Gruodžio 16 dieną, 11val. renginys prie dirbtuvių stalo susirinkti pakvies bendruomenę. Trakų kultūros namuose, šeimos, net ir su pačiais mažiausiais miesto gyventojais, taip pat ruošis Kalėdoms. Gaminsime advento kalendorius, dekoracijas, sužinosime dovanų pakavimo, namų puošybos idėjų.

Kita projekto dalis persikels į mokyklas, kur patiems mažiausiems, žaidimo ir kūrybos forma „Kita forma“ komanda taip pat pristatys tausojančio gyvenimo idėjas. Kalėdinėse dirbtuvėlėse, penkiose mokyklose, ne tik susipažins su atsakingo vartojimo taisyklėmis, bet ir savo rankomis pajus, kas yra antrinis panaudojimas. Šiose dirbtuvėlėse, švenčių labiau nei kas kitas laukiantys vaikai, kartu išmoks, kaip taupant žemės išteklius ir panaudojant antrines medžiagas pasigaminti šventines dekoracijas savo mokyklai ar namams, bei sukurti pačias šilčiausias ir kiekvienam gerą atsiminimą paliksiančias Kalėdines dovanėles, kuriomis jie galės nustebinti klasiokus ar artimuosius.

Šis renginių ciklas skirtas paminėti atliekų mažinimo savaitę, bei paskutinįjį lapkričio savaitgalį minimą pasaulinę nieko nepirkimo dieną, kitaip vadinamą nekomercinėmis Kalėdomis, kurios viso pasaulio gyventojus kviečia bent vieną parą metuose nesilankyti prekybos centruose, į vartojimą pažvelgti kūrybiškai ir patiems sumažinti visus užvaldžiusį Kalėdų bumą – pasigaminti daiktus savomis rankomis, laiką praleisti su artimaisiais, bei atkreipti dėmesį, jog mūsų pačių sukurti daiktai yra ne ką prastesni nei nauji, priešingai – juk juos gaminame iš širdies, įdedame geras emocijas, o vėliau, kas dieną galime didžiuotis ne tik tuo, jog papuošėme savo aplinką, bet ir prisidėjome prie gamtos išsaugojimo, jos gerovės puoselėjimo, kuris šiais laikais yra vis dažniau užmirštamas.

Laukiame Jūsų renginiuose, drauge mokykimės Kalėdoms pasiruošti kitaip!

Registracija – info@rvagentura.lt


  

Atliekų pridavimo vietos bei tvarkytojai vienoje svetainėje atliekos.lt

 2017-11-02

 Aplinkos apsaugos institutas kartu su savivaldybe įgyvendina projektą atliekos.lt. Tai internetinė svetainė, skirta visiems Lietuvos gyventojams, įmonėms bei organizacijoms, kurioje teikiama informacija apie visų rūšių atliekas, jų pridavimo galimybes ir tvarkymą.

Daugelį buityje susidarančių atliekų galima panaudoti perdirbimui, todėl labai svarbu susidarius atliekoms, jomis tinkamai pasirūpinti ir perduoti atliekų tvarkytojams. Iki šiol Lietuvoje nebuvo sukurta internetinė platforma, kurioje vienoje vietoje būtų galima rasti informaciją apie įvairių rūšių atliekų pridavimo galimybes ir jų tvarkymą.

„Tikrai ne visi gyventojai žino, kur kokias atliekas reikia priduoti, ar kas su jomis nutinka vėliau. Internetinė svetainė atliekos.lt tampa patogiu įrankiu kiekvienam gyventojui, nes joje pateikiama informacija ne tik apie atliekų pridavimo vietas, bet ir atliekų priėmimo sąlygas. Čia gyventojai ir įmonės galės atlikti paiešką pagal savivaldybes ar atskirus pagrindinių atliekų srautus, rasti informaciją apie atliekų tvarkytojus visoje Lietuvoje. Sukurta ir mobili šios svetainės versija“, – teigia Aplinkos apsaugos instituto direktorius A. Skinulis.

Svetainėje atliekos.lt teikiama informacija apie visus savivaldybėje veiklą vykdančius atliekų tvarkytojus, pagal tvarkomų atliekų rūšį ir vietą. Todėl visi, susidūrę su atliekų tvarkymo klausimu ir nežinantys, kaip jas reiktų sutvarkyti, kur priduoti, ras atsakymus šioje internetinėje svetainėje.

Visuomenė taip pat supažindinama su atliekų tvarkymo galimybėmis, rūšiavimu, naujienomis bei įgyvendinamais projektais atliekų tvarkymo srityje. Siekiant užtikrinti atliekos.lt esančios informacijos tikslumą, bendradarbiaujant su visuomene ir atliekų tvarkytojais, duomenys bus nuolat atnaujinami ir pildomi.
 
 
 

 

Aplinkos apsaugos instituto informacija
 

Didžiųjų gabaritų atliekų aikštelė Lentvaryje teikia paslaugas nemokamai 

 

2017-11-02

 

Atėjus padangų keitimo bumui ar remontuojant būstus gyventojams kyla klausimas, kur dėti senas nenaudojamas automobilių padangas, statybines atliekas ar senus baldus.


Trakų rajone veikia viena didžiųjų gabaritų atliekų aikštelė Lentvaryje, Trakų g. 1A, tad susidėvėjusias ar nenaudojamas padangas (4 vnt. per 1 metų laikotarpį) galima NEMOKAMAI atiduoti į aikštelę arba palikti naujų padangų pardavėjams. Šioje aikštelėje taip pat iš gyventojų NEMOKAMAI priimamos statybinės ir buityje susidarančios kitos didelių gabaritų atliekos (baldai, buitinė technika ir kt.).

Aikštelės darbo laikas

II ir IV nuo 10 iki 19 val.

III ir V nuo 8 iki 17 val.

VI nuo 9 iki 15.30 val.

Aikštelių tel. pasiteirauti 8 687 29596.
 
Nemokamai priimamų atliekų kiekiai