Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829303101
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30010203040506
Balandis
    2018     
„Karjeros diena“ Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijoje
2017-12-07

Lapkričio 28 d. Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijoje jau antrus metus vyko „Karjeros diena“, skirta I–IV gimnazijos klasių mokiniams, pedagogams, tėvams. Renginyje dalyvavo 25 įvairaus pobūdžio įstaigos. Joms atstovavo 113 žmonių.


Nuo pat ryto vykusios teminės paskaitos sulaukė didelio susidomėjimo. Šiemet mokiniai galėjo rinktis iš 47 siūlytų paskaitų. Pagal išankstinės registracijos duomenis, labiausiai mokiniai domėjosi Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) pranešimu (71), žurnalo „Reitingai“ paskaita „Kaip išsirinkti kokybiškiausią aukštąją mokyklą? Universitetų, kolegijų ir profesinių mokyklų pliusai ir minusai“ (52), Vilniaus Gedimino technikos universiteto paskaita „Kurkime ateities planus kartu su VGTU“ (51), Vilniaus dizaino kolegijos pranešimu „Vilniaus dizaino kolegijos studijų programų pristatymas“ (51).

Mokiniai galėjo dalyvauti ir diskusijose su gimnaziją baigusiais mokiniais. Pirmoje diskusijoje „Gimnazistas gimnazistui. Pasikalbėkime“ dalyvavo neseniai gimnazijos suolus palikę studentai Algirdas Keršys, Marius Urbanovičius, Ervinas Kaliukevičius. Antra diskusija „Mano patirtis: studijos ir darbas“ vyko su daugiau kaip prieš 10 metų gimnaziją baigusiomis Viktorija Vanage ir Edita Kabaraite. Džiaugiamės šiais susitikimais. Tikimės, kad ir ateityje pavyks palaikyti gražius santykius su buvusiais gimnazijos mokiniais.

Į „Karjeros dienos“ renginį kvietėme atvykti ir rajono gimnazijų moksleivius. Renginyje dalyvavo Rūdiškių, Lentvario Henriko Senkevičiaus ir Motiejaus Šimelionio gimnazijos, Paluknio „Medeinos“ gimnazija. Iš šių gimnazijų atvyko 123 moksleiviai.

Šiemet mūsų gimnazija organizavo ir vakarinę paskaitą tėvams „Kaip pakreipti vaiką/jaunuolį, kad profesiją jis pasirinktų teisingai?“ Paskaitą vedė žurnalo „Reitingai“ redaktorius Gintaras Sarafinas. Tėvai sužinojo daug jiems naudingos informacijos. Pasak vienos iš paskaitoje dalyvavusių mamų Linos Staknienės, ji nesitikėjo tokio informatyvumo ir naudos, patarimų, kuriuos pateikė lektorius. Mamos nuomone, šie patarimai jai padės savo vaikams sudaryti galimybes, apie kurias ji niekad nesusimąstė, o patarimais pradėjo naudoti iškart po paskaitos. „Labai svarbu, kad mokykla suteikia mokiniams galimybę susipažinti su mokymo įstaigomis. Labai didelė galimybė vaikams suteikta susipažinti su daugybe specialybių, platus paskaitų spektras. Tikiuosi, kad ir ateityje gimnazija organizuos tokią dieną. Mielai vėl dalyvaučiau tokio pobūdžio paskaitoje, skirtoje tėvams,“ – džiaugėsi L. Staknienė.

Savo nuomone apie renginį pasidalino gimnazijos IIIb klasės mokinys Nojus Staknys: „Lapkričio 28 d. vykusi „Karjeros diena“ buvo skirta ne tik gimnazijos mokiniams. Į renginį suvažiavo mokiniai iš daugelio aplinkinių mokyklų. Aš asmeniškai buvau ISM, VU, „Studijos užsienyje“ ir „Kaip pasirinkti tinkamą aukštąją mokyklą“ paskaitose. Visos šios paskaitos man davė neapsakomai daug informacijos ir galimybę suvokti, kas yra universitetas ir kaip išsirinkti tinkamą specialybę. Deja, mokykloje mokydamiesi daugelis net neturi žalio supratimo, kas yra aukštoji mokykla ir kokia jos tvarka, tačiau visi žino, kad į ją reikia būtinai įstoti. Todėl būtent tokie projektai kaip organizuota „Karjeros diena“ leidžia suvokti mokiniams, ko jie iš tiesų nori ir kad jie patys jau dabar turi planuoti savo karjerą. Todėl esu sužavėtas ir dėkoju žmonėms, kurie organizuoja tokius renginius.“

Sulaukėme svečių atsiliepimų:

Kalba.lt: „Renginys ir idėja labai sveikintina, būtinai dalyvausime ir kitais metais!“

Vytauto Didžiojo universitetas: „Renginys paliko gerą įspūdį. Džiugu, kad moksleiviai galėjo rinktis norimas paskaitas ir pristatymus.“

Viktorija Vanagė, buvusi gimnazijos mokinė: „Smagu pasidalinti patirtimi ir tikiu, kad ji naudinga mokiniams.“

Gintaras Safarinas, „Reitingai“ redaktorius: „Didžiulė veiklų gausa, jaunuolių noras žinoti.“

Lietuvos sveikatos mokslų universitetas: „Renginys naudingas ir įdomus mokiniams. Sudarytos tinkamos sąlygos universiteto pristatymui ir praktinei mokinių veiklai.“

Ilgai laukta ir planuota diena prabėgo lyg akimirka. Tikimės, kad ir ateityje pavyks bendradarbiauti su įstaigomis ir surengti gimnazijoje dar ne vieną „Karjeros dieną“, kuri padės mokiniams pasirinkti savo kelią.
 

Agnė Kauzonienė
Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos socialinė pedagogė

Lapkričio 28 d. Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijoje jau antrus metus vyko „Karjeros diena“.

komentarų nėra
Jūsų komentaras
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

Trakų rajono savivaldybės merė

Edita Rudelienė