*alt_site_homepage_image*

Vietinė rinkliava už transporto priemonių stovėjimą Trakų mieste yra Lietuvos Respublikos rinkliavų įstatymo pagrindu Trakų rajono savivaldybės tarybos(toliau- Tarybos) nustatyta privaloma įmoka fiziniams ir juridiniams asmenims teisę naudotis nustatytomis vietomis transporto priemonėms statyti Trakų mieste.

Vietinė rinkliava už naudojimąsi Tarybos nustatytomis mokamomis vietomis automobiliams statyti yra Tarybos sprendimu nustatyta privaloma įmoka visų kategorijų ir klasių motorinių transporto priemonių ir jų priekabų, ir atskirai priekabų valdytojams (vairuotojams), galiojanti Trakų mieste.

Su Tarybos sprendimu galite susipažinti čia.

Šia rinkliava siekiama pagerinti savivaldybės ekologinę būklę, sumažinti transporto priemonių srautus Trakų mieste, surinkti lėšų, kurios bus naudojamos mokamoms vietoms transporto priemonėms  statyti Trakų mieste įrengti ir eksploatuoti, rinkliavai administruoti ir viešajai transporto infrastruktūrai vystyti bei prižiūrėti.

Vietinę rinkliavą renka ir administruoja, vietinės rinkliavos mokėjimo kontrolę vykdo, transporto priemonių statymo tvarką prižiūri, transporto priemonių stovėjimo bilietų automatų ir mokamas transporto priemonių stovėjimo vietas žyminčių kelio ženklų įrengimą ir priežiūrą atlieka Savivaldybės kontroliuojama įmonė UAB „Trakų paslaugos“.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 594 straipsniu, galimi vietinės rinkliavos mokėjimo tvarkos pažeidimai yra fiksuojami nuotraukose.  Vietinės rinkliavos mokėjimo tvarkos pažeidimus Trakų mieste fiksuoja UAB “Trakų paslaugos”. Norime atkreipti vairuotojų dėmesį, kad UAB „Trakų paslaugos“ nėra įgaliota nagrinėti administracinių nusižengimų bylas. Administracines nuobaudas taiko Trakų rajono savivaldybės administracijos įgalioti pareigūnai.

Vietinės rinkliavos už naudojimąsi savivaldybių tarybų nustatytomis vietomis automobiliams statyti nuostatuose nustatytos vietinės rinkliavos mokėjimo tvarkos pažeidimas (pagal LR Administracinių nusižengimų kodekso 418 straipsnį) užtraukia baudą nuo 20,00 iki 40,00 Eur (pakartotinai padarytas pažeidimas – nuo 40 iki 100 Eur).

Informaciją apie paskirtą baudą ir mokėjimo sąlygas automobilio savininkas (valdytojas) gaus registruotu laišku, siunčiamu deklaruotos gyvenamosios vietos adresu. Jeigu automobilio savininkas yra juridinis asmuo, medžiaga siunčiama juridinio asmens registracijos adresu.

Jeigu administracinį nusižengimą padarė kitas asmuo, ne automobilio savininkas, vairuotojui reikia užpildyti pranešimą dėl naudojimosi transporto priemone arba automobilio savininkas gali užpildyti Pranešimą dėl asmens, kuris valdė ar naudojosi transporto priemone (atsispausdinti, užpildyti, pasirašyti, nuskenuoti) ir atsiųsti elektroniniu paštu dokumentai@trakai.lt

Vietinę rinkliavą transporto priemonės valdytojas (vairuotojas) moka šia tvarka:

  1. Transporto priemonės valdytojas (vairuotojas) pastatęs transporto priemonę mokamoje stovėjimo vietoje, privalo nedelsiant sumokėti nustatyto dydžio vietinę rinkliavą į bilietų automatą arba naudojantis mobiliojo ryšio operatorių paslaugomis siunčiant trumpąsias žinutes, arba naudodamasis mobiliąja programėle.
  2. įsigijęs bilietą, iš karto privalo jį palikti transporto priemonės viduje už priekinio stiklo ant prietaisų skydelio keleivio pusėje iš lauko gerai matomoje vietoje ta puse ir taip, kad būtų įskaitoma spausdinta stovėjimo data, laikas.
  3. pasibaigus apmokėtam stovėjimo laikui, kai už stovėjimą mokama į bilietų automatą, nedelsiant, tačiau ne vėliau kaip per 10 minučių nuo apmokėto stovėjimo laiko pabaigos, privaloma papildomai sumokėti nustatyto dydžio vietinę rinkliavą arba išvykti iš mokamos stovėjimo vietos. Bilietą, patvirtinantį papildomą apmokėjimą, privaloma palikti automobilyje ant prietaisų skydelio keleivio pusėje iš lauko gerai matomoje vietoje ta puse ir taip, kad būtų įskaitoma spausdinta stovėjimo data, laikas.
  4. Pasibaigus apmokėtam stovėjimo laikui arba nutraukus užsakymą ir neišvykus iš mokamos stovėjimo vietos, kai už stovėjimą mokama naudojantis mobiliojo ryšio operatorių paslaugomis, privaloma iš karto papildomai sumokėti nustatyto dydžio vietinę rinkliavą nustatyta tvarka arba išvykti iš mokamos stovėjimo vietos.
  5. Nesumokėjus vietinės rinkliavos iš karto arba pavėlavus papildomai sumokėti vietinę rinkliavą ir gavus pranešimą, nustatyto dydžio vietinę rinkliavą privaloma sumokėti per 72 val. nuo pranešimo surašymo banko pavedimu arba savivaldybės kontroliuojamos įmonės UAB „Trakų paslaugos“ buveinėje (grynaisiais pinigais per 72 val. UAB „Trakų paslaugos“ darbo pabaigos), privalomai nurodydamas transporto priemonės valstybinį numerį ir gauto pranešimo registracijos numerį.

Jei transporto priemonė užima daugiau nei vieną stovėjimo vietą, turi sumokėti vietinę rinkliavą už visas užimamas vietas.

Uždaro salono neturinčių transporto priemonių (motociklų, kabrioletų ir t. t.) valdytojai (vairuotojai) vietinę rinkliavą turi mokėti per mobiliojo ryšio operatorių siunčiant trumpąsias žinutes arba mobiliąja programėle, arba užtikrinti bilieto, kai už stovėjimą mokama į bilietų automatą, išsaugojimą (pritvirtinimą) matomoje vietoje.

Sumokėta vietinė rinkliava nesuteikia teisės statyti transporto priemonę draudžiamųjų kelio ženklų galiojimo zonoje ar kitaip nesilaikyti Kelių eismo taisyklių. Neįgaliųjų asmenų automobilių statymo kortelė nesuteikia teisės statyti automobilį rezervuotose automobilių stovėjimo vietose.

 Įjungta avarinė šviesos signalizacija, taip pat transporto priemonės pastatymas pažeidžiant Kelių eismo taisyklių reikalavimus neatleidžia transporto priemonės valdytojo nuo vietinės rinkliavos mokėjimo.

Dažnai užduodami klausimai

1. Ant automobilio radau pranešimą. Kur kreiptis? Kur sumokėti baudą?

Gavę pranešimą apie iš karto nesumokėtą vietinę rinkliavą pastačius automobilį mokamoje stovėjimo vietoje, nustatytą rinkliavą galite sumokėti per 72 val. nuo pranešimo surašymo banko pavedimu arba savivaldybės kontroliuojamos įmonės UAB „Trakų paslaugos“ buveinėje (grynaisiais pinigais per 72 val. UAB „Trakų paslaugos“ darbo pabaigos), privalomai nurodydamas transporto priemonės valstybinį numerį ir gauto pranešimo registracijos numerį.

2. Gavau pranešimą ir norėjau sumokėti nustatytą rinkliavą per 72 val. nuo pranešimo surašymo dienos pabaigos, tačiau nespėjau.

Nesumokėjus rinkliavos iki nurodyto termino, nuotraukose užfiksuota medžiaga yra perduodama Trakų rajono savivaldybės administracijos darbuotojams tolimesniam nagrinėjimui. Informaciją apie paskirtą baudą ir mokėjimo sąlygas automobilio savininkas (valdytojas) gaus registruotu laišku, siunčiamu deklaruotos gyvenamosios vietos adresu. Jeigu automobilio savininkas juridinis asmuo, medžiaga siunčiama juridinio asmens registracijos adresu.

3. Neturėjau grynųjų pinigų sumokėti už stovėjimą.

Mokėti už automobilio stovėjimą galite ne tik monetomis į bilietų automatą, bet ir naudojantis mobiliojo ryšio operatorių paslaugomis siunčiant trumpąsias žinutes, arba naudodamasis mobiliąja programėle Unipark.

4. Ketinau sumokėti, tačiau neveikė bilietų automatas.

Sugedus bilietų automatui mokėkite į artimiausią bilietų automatą arba telefonu, instrukcija nurodyta ant bilietų automato. Apie automato gedimą galite pranešti skambindami telefonu 8 (582) 55355.

5. Automobilis buvo paliktas rezervuotoje automobilių stovėjimo vietoje, bet už stovėjimą buvo sumokėta.

Rezervuotose automobilių stovėjimo vietose, automobilius galima statyti tik su UAB „Trakų paslaugos“ išduodamu specialiu leidimu. Specialūs leidimai išduodami įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms, kurios rezervavo stovėjimo vietas ir nustatyta tvarka moka vietinę rinkliavą. Prašome vairuotojų būti atidžiais ir stebėti kelio ženklus.

6. Automobilis buvo paliktas rezervuotoje automobilių stovėjimo vietoje, bet automobilyje buvo palikta neįgaliųjų asmenų automobilių statymo kortelė.

Rezervuotose automobilių stovėjimo vietose, automobilius galima statyti tik su UAB „Trakų paslaugos“ išduodamu specialiu leidimu. Specialūs leidimai išduodami įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms, kurios rezervavo stovėjimo vietas ir nustatyta tvarka moka vietinę rinkliavą. Automobiliams, pažymėtiems neįgaliųjų asmenų automobilių statymo kortele, nesuteikiama teisė statyti automobilius rezervuotose vietose. Automobilius, pažymėtus neįgalių asmenų automobilių statymo kortele, galima nemokamai statyti mokamose automobilių stovėjimo vietose.

7. Nespėjau pratęsti bilieto, ką daryti?

Nesumokėjus vietinės rinkliavos iš karto arba pavėlavus papildomai sumokėti vietinę rinkliavą ir gavus pranešimą, nustatyto dydžio vietinę rinkliavą privaloma sumokėti per 72 val. nuo pranešimo surašymo banko pavedimu arba savivaldybės kontroliuojamos įmonės UAB „Trakų paslaugos“ buveinėje (grynaisiais pinigais per 72 val. UAB „Trakų paslaugos“ darbo pabaigos), privalomai nurodydamas transporto priemonės valstybinį numerį ir gauto pranešimo registracijos numerį.

8. Sustojau tik kelioms minutėms ir kontrolierius užfiksavo automobilį.

Palikus automobilį mokamoje stovėjimo vietoje reikia nedelsiant sumokėti vietinę rinkliavą už automobilio stovėjimą. Už automobilio stovėjimą galite sumokėti monetomis į bilietų automatą arba mobiliuoju telefonu.

9. Automobilis pažymėtas skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“.

Vietinės rinkliavos už naudojimąsi mokamomis automobilių stovėjimo vietomis lengvata taikoma asmenims, kurie savo automobilius pasižymėję neįgalių asmenų automobilių statymo kortele. Automobilius, kurie pažymėti skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“, nemokamai galima statyti tik tose stovėjimo vietose, kurios skirtos neįgaliesiems ir pažymėtos skiriamaisiais kelio ženklais „Neįgalieji“.

10. Ar mokamas automobilių statymas sekmadieniais, švenčių dienomis?

Vairuotojai, mokėdami vietinę rinkliavą, vadovaujasi kelio ženklais ir papildomomis lentelėmis, kuriose yra nurodoma savaitės dienos ir valandos, kada renkama rinkliava, todėl švenčių dienomis (jei to reikalauja kelio ženklai) už stovėjimą reikia mokėti.

11. Ar galima papildomai sumokėti už automobilio stovėjimą, jeigu laiku to padaryti neturėjau galimybių?

Pasibaigus apmokėtam stovėjimo laikui, kai už stovėjimą mokama į bilietų automatą, nedelsiant, tačiau ne vėliau kaip per 10 minučių nuo apmokėto stovėjimo laiko pabaigos, privaloma papildomai sumokėti nustatyto dydžio vietinę rinkliavą nuostatų nustatyta tvarka arba išvykti iš mokamos stovėjimo vietos.

Pasibaigus apmokėtam stovėjimo laikui arba nutraukus užsakymą ir neišvykus iš mokamos stovėjimo vietos, kai už stovėjimą mokama naudojantis mobiliojo ryšio operatorių paslaugomis, privaloma iš karto papildomai sumokėti nustatyto dydžio vietinę rinkliavą nuostatų nustatyta tvarka arba išvykti iš mokamos stovėjimo vietos.

Nesumokėjus vietinės rinkliavos iš karto arba pavėlavus papildomai sumokėti vietinę rinkliavą ir gavus pranešimą, nustatyto dydžio vietinę rinkliavą privaloma sumokėti per 72 val. nuo pranešimo surašymo banko pavedimu arba savivaldybės kontroliuojamos įmonės UAB „Trakų paslaugos“ buveinėje (grynaisiais pinigais per 72 val. UAB „Trakų paslaugos“ darbo pabaigos), privalomai nurodydamas transporto priemonės valstybinį numerį ir gauto pranešimo registracijos numerį.

12. Nesutinku su užfiksuotu pažeidimu, kur kreiptis dėl apskundimo?

Informaciją apie pažeidimo nagrinėjimą ir apskundimo tvarką automobilio savininkas (valdytojas) gaus registruotu laišku, siunčiamu deklaruotos gyvenamosios vietos adresu, jei automobilio savininkas juridinis asmuo, medžiaga siunčiama juridinio asmens registracijos adresu. Paaiškinimą dėl padaryto pažeidimo, taip pat pastabas dėl protokolo turinio turėsite teisę pateikti administracinio nusižengimo bylos nagrinėjimo metu.

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image