*alt_site_homepage_image*

Jei deklaravote išvykimą iš Lietuvos, grįžę gyventi į gimtinę pirmiausia deklaruokite savo gyvenamąją vietą iš naujo. Grįžus svarbu kuo skubiau deklaruoti gyvenamąją vietą dėl socialinių paslaugų teikimo ir socialinių išmokų mokėjimo. 

Į Lietuvą sugrįžę asmenys savo gyvenamosios vietos adresą turi deklaruoti per vieną mėnesį. Už nepilnamečius vaikus deklaracijas teikia vienas iš tėvų, įtėvių ar globėjų. 

Asmuo, deklaruojantis gyvenamąją vietą, nustatytos formos deklaraciją ir reikiamus dokumentus pateikia tiesiogiai atvykęs į seniūniją, kurios teritorijoje deklaruojama gyvenamoji vieta. 

Trakų rajono seniūnijų kontaktai skelbiami ČIA.

Deklaracijas galima pateikti elektroniniu būdu per „Elektroniniai valdžios vartai“ portalą bei „Registrų centras“ savitarnos svetainę. 

Dėmesio! Elektroniniu būdu pateiktas prašymas turi būti pasirašytas elektroniniu parašu (t. y. naudojantis asmens tapatybės kortele arba mobiliuoju parašu arba specialia USB laikmena ir pan.). Taip pat galima pasirašyti elektroninės bankininkystės pagalba.

Kartu su deklaracija turi būti pateikta asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopija, išskyrus atvejus, kai deklaracija pasirašyta kvalifikuotu elektroniniu parašu arba siunčiama per Nacionalinę elektroninių siuntų pristatymo, naudojant pašto tinklą, informacinę sistemą.  

Deklaruojant gyvenamąją vietą ne asmeniui priklausančiame pastate ar patalpose kartu reikia pateikti pastato ar patalpų savininko sutikimą. Gyvenant nuomojamame bute ar name, nuomos sutartis, įregistruota VĮ „Registrų centras“, prilyginama savininko sutikimui.

Svarbu! Asmuo, kuris gyvena gyvenamojoje patalpoje, tačiau savininkas neduoda sutikimo deklaruoti gyvenamąją vietą, turi teisę būti įtrauktam į nedeklaravusių gyvenamosios vietos asmenų apskaitą (t. y. prie savivaldybės). Šia galimybe asmuo gali pasinaudoti, jei neturi Trakų rajono savivaldybėje nekilnojamojo turto. Deklaruodamas gyvenamąją vietą prie savivaldybės asmuo privalo nurodyti faktinės gyvenamosios vietos adresą, pateikti būsto savininko duomenis (vardą, pavardę, savininko gyv. vietą arba tel. Nr.).

Asmuo laikomas deklaravusiu gyvenamąją vietą nuo deklaravimo duomenų įrašymo į Gyventojų registrą dienos.

Daugiau informacijos dėl  paslaugų teikimo seniūnijose ČIA.

 

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image