*alt_site_homepage_image*

Jaunimas ir suaugusieji kviečiami kurti dokumentinius filmus apie Trakų rajono žmones

Naujienos

Vienintelės Trakų rajone edukacinės filmo kūrimo dirbtuvės „Mano kadras“ tęsia savo veiklą 2023 metais ir kviečia jaunimą bei suaugusius kurti dokumentinius filmus apie žmones, gyvenančius Trakų rajone.

Penktus metus iš eilės plėtojamas projektas nuo rudens vyks Dusmenyse, Lentvaryje, Trakuose ir Tiltuose. Kassavaitiniai užsiėmimai prasidės rugsėjo 11 d., o pasibaigs gruodžio pradžioje.

„Labai smagu, kad kai kurie dalyviai metai iš metų grįžta ir netgi sieja savo ateitį su kino menu. Kviečiu Trakų rajono jaunimą bei suaugusiuosius  prisijungti prie projekto bei išbandyti save kuriant dokumentinį filmą. Beje, šios rūšies filmai bus kuriami pirmą kartą dirbtuvių metu. Iki tol buvo kuriami tik vaidybiniai filmai. Bus įdomu stebėti kūrėjų kelią bei laukti premjeros, “ – dalinasi savo mintimis projekto vadovas bei idėjos autorius Antanas Gluskinas.

„Mano kadro“ filmo kūrimo dirbtuvės buvo didelis atradimas. Įdomu buvo išbandyti savo jėgas filmavimo aikštelėje su profesionaliu režisieriumi ir kokybiška technika. Dirbtuvių svečiai, kino profesionalai, suteikė nemažai žinių ir naudingų patarimų. Nesvarbu kokio amžiaus esi, rekomenduoju pabandyti,“ sako projekto dalyvis Mindaugas Džiautas, režisavęs bei filmavęs filmus pavasarį dirbtuvių metu.

Dalyviams kurti filmus padės režisierius A. Gluskinas, kino operatorė Laura Aliukonytė („Vyras už pinigus“, „Vyrų svajonės“ ir kiti filmai), kino montažo režisierė Silvija Vilkaitė („Nova Lituania“, „Tu man nieko neprimeni“, „Tvano nebus“ ir kiti filmai), kino garso operatorius ir režisierius Kipras Čėsna („Piktųjų karta“, „Dainos lapei“ ir kiti filmai).

Visus, nutarusius išbandyti save ar užmegzti naujas pažintis su bendraminčiais kuriant filmus,  kviečiame registruotis el. pašto adresu manokadras@yahoo.com  iki rugsėjo 10 d.

Projektą organizuoja VšĮ „Monoklis“, finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Trakų rajono savivaldybė, partneriai – Trakų kultūros rūmai, Lentvario kultūros rūmai, MB „Pro Momento” , Rykantų universalus daugiafunkcis centras, Trakų rajono jaunimo turizmo ir laisvalaikio centras, Asociacija „Trakų rajono Tiltų kaimo bendruomenė“.

Kam įdomu susipažinti su praėjusių dirbtuvių dalyvių filmais bei pamatyti kaip jie buvo kuriami, kviečiame užsukti į dirbtuvių puslapį  www.filmodirbtuves.wixsite.com/manokadras

VšĮ „Monoklis“ informacija

Nuotraukoje: Akimirkos iš „Mano kadro“ flmo kūrimo dirbtuvių filmavimo aikštelės.

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image