*alt_site_homepage_image*

Kviečia Vainiaus Bako knygos „Pasiklydusios kulkos“ pristatymas

Naujienos

„Aš vis dar tikiu, kad mintis greitesnė už kulką, o žodis galingesnis už sprogstamąją raketų galią“, – sako poetas Vainius Bakas, neseniai išleidęs naują eilėraščių knygą „Pasiklydusios kulkos“.

V. Bakas – poetas, literatūrologas, kritikas. Jo pirmoji poezijos knyga dienos šviesą išvydo, kai dar besimokė (2003 m.), o dabar jis jau yra išleidęs septynis leidinius.

Prasidėjus karui Ukrainoje, ieškodamas būdo, kaip išgyventi šias realijas, kurios giliai palietė daugelį lietuvių, dar pirmą karo Ukrainoje dieną V. Bakas ėmė rašyti eilėraščius ir kasdien parašo po vieną. Į šią knygą buvo atrinkta apie ketvirtadalis eilėraščių iš 317-os karo dienų.

„Ukrainoje prasidėjus karui, Vainius ėmė rašyti karo metadienoraštį: pasiryžo kasdien sukurti bent po vieną eilėraštį ir paskelbti savo feisbuko paskyroje. Sekiau jo tekstus ir suprasdamas, kad karas greitai nesibaigs, nuogąstavau, kad poetas per plačiai užsimojo.

Šiek tiek išmanau apie intensyvų rašymą ir žinau, kad jis parklupdo net pačius tvirčiausius. Ukrainiečiai demonstravo neįtikėtiną jėgą ir ryžtą, o V. Bakas atlaikė eilėraščių maratoną ir tikiu, kad tie, kas supranta, įvertins tiek autoriaus, tiek jo kūrinių jėgą.

Knyga baigiasi ties 317-a karo diena. Į ją dėl leidybos ir finansinių galimybių pateko maždaug ketvirtadalis Vainiaus iki šiol parašytų karo eilėraščių. Belieka tikėtis, kad kiti irgi nepražus ir atėjus laikui suguls į naujas knygas“, – sako knygos „Pasiklydusios kulkos“ redaktorius Gintaras Bleizgys.

Rugsėjo 27 d. 17. 30 val. kviečiame susitikti su poetu Trakų viešojoje bibliotekoje ir iš pirmų lūpų išgirsti autoriaus eiles.

Renginyje dalyvaus ir moderuos knygą išleidusios leidyklos „Slinktys“ vadovas Juozas Žitkauskas. Susirinkusiesiems muzikinius kūrinius atliks Trakų meno mokyklos mokytojos Ieva Tijūnėlienė ir Ingrida Šimulionienė.

Trakų viešosios bibliotekos informacija

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image