*alt_site_homepage_image*

Nuotoliniai susitikimai su darbdaviais – kvietimas užsienio lietuviams grįžti į Lietuvą

Naujienos

Grįžtamosios talentų migracijos skatinimas – vienas iš galimų sprendimų sprendžiant aukštos kvalifikacijos darbuotojų trūkumą. Apie grįžimą į Lietuvą svarsto 55 proc. užsienyje gyvenančių lietuvių. Tai  parodė emigrantų nuomonės tyrimas 2023-aisiais. Darbo rinkoje pernai sėkmingai integravosi 70 proc. grįžusių iš užsienio Užimtumo tarnybos klientų, iš jų – 13 proc. sudarė aukštos kvalifikacijos darbuotojai (vadovai, specialistai jaunesnieji specialistai ir technikai).

Šiemet darbo ieško 81 aukštą kvalifikaciją turintis lietuvis emigrantas, iš jų – 42 nurodė galį užimti specialisto, 31 – techniko ar jaunesniojo specialisto ir 8 – vadovo pozicijas. Aktualiausios – reklamos ir rinkodaros, gamybos, administravimo, socialinio darbo, pardavimų, vadybos, buhalterijos, elektronikos, telekomunikacijų ir fizioterapijos veiklų sritys.

Užimtumo tarnybos direktorės Ingos Balnanosienės teigimu, šalies darbdaviai vertina iš užsienio grįžtančių aukštos kvalifikacijos lietuvių potencialą ir privalumus: „Dirbę užsienyje tautiečiai dažnai turi didelę tarptautinę darbo patirtį bei unikalius įgūdžius, kurie gali būti naudingi įvairiuose sektoriuose – nuo verslo vystymo iki prekybos ir inžinerijos. Emigravę tautiečiai puikiai moka užsienio kalbas, yra susipažinę su skirtingomis kultūromis, o tai itin svarbu įmonėms, siekiančioms plėtoti tarptautinius santykius.“

Užimtumo tarnyba ir iniciatyvos „Gal į Lietuvą?“ komanda balandį ir gegužę organizuoja nuotolinių renginių ciklą „Karjera Lietuvoje – nuo specialisto iki vadovo“. Kviečiami dalyvauti  užsienyje gyvenantys tautiečiai, kurie galės susipažinti su įvairių verslo sektorių poreikiais. Čia savo veiklą pristatys informacinių ir finansinių technologijų, finansų, aviacijos, medicinos, paslaugų ir pramonės įmonių atstovai.

Tiesioginę pirmąją transliaciją nuotoliniu būdu stebėjo apie 100 dalyvių. Planuojantiems grįžti IT, finansinių technologijų ir finansų sričių specialistams aktuali informacija apie besikeičiančias galimybes darbo rinkoje.

Pristatytos Klaipėdoje įsikūrusio skaitmeninio inovacijų centro „Lighthouse Hub“ veiklos, vienijančios IT, finansų technologijų, lazerių ir kitų technologijų sričių profesionalus. Karjeros galimybes aukštos kvalifikacijos specialistams, darbo kultūrą ir tobulėjimo galimybes pristatė mažiausių pasaulyje lazerių gamintojai „Integrated Optics“, informacijų technologijų kūrėjai „TeleSoftas“, finansų sektoriaus atstovai – Lietuvos bankas ir „iFuture INVESTMENTS“.

Dauguma darbdavių teigė suteikiantys darbuotojams hibridinio darbo galimybę dalį laiko dirbant iš namų ar kitos šalies, vykdantys mokymus ir stažuotes, suteikiantys ne tik horizontalios, bet ir vertikalios karjeros auginimo galimybes.

Renginio dalyvius, galvojančius apie grįžimą į Lietuvą, domino, kokios asmeninės savybės labiausiai vertinamos vykdant aukštos kvalifikacijos specialistų atrankas. Tarp svarbiausių įvardintas gebėjimas prisitaikyti prie kintančios darbo aplinkos, noras mokytis, iniciatyvumas, komunikabilumas, finansų sričiai svarbus darbuotojo analitinis ir loginis mąstymas. Taip pat darbdaviai akcentavo, kad darbuotojui kaip komandos nariui svarbu galvoti ne tik apie savęs realizavimą, tačiau ir ko reikia verslui. Tokie darbuotojai įmonėse daugiausiai pasiekia, pelnydami pripažinimą ir aukštą vertinimą. 

Artimiausiuose nuotoliniuose susitikimuose patirtimi dalinsis aviacijos, pramonės, energetikos, logistikos, paslaugų ir medicinos sektorių atstovai. Savo veiklą pristatys  „Arginta Engineering“, VMG Grupė, „J&C Aero“ ir kt.

Jau keletą metų Užimtumo tarnyba aktyviai prisideda prie grįžtamosios migracijos skatinimo –  teikia įvairias paslaugas ir priemones, padedančias grįžtantiems į Lietuvą integruotis darbo rinkoje. Nuo šių metų pradžios kiekviename klientų aptarnavimo skyriuje teikiamos išplėstinės konsultacijos, padedančios grįžusiems tautiečiams greičiau integruotis: ką svarbu atlikti atvykus į Lietuvą, į kokias institucijas kreiptis konkrečiu klausimu savivaldybės ir šalies mastu.

Prie pagalbos grįžtantiems prisideda ir Užimtumo tarnybos Aukštos kvalifikacijos atrankų skyrius. Bendradarbiaudamas su įvairių verslo sektorių darbdaviais, centro specialistai vykdo vadovų, specialistų, technikų ir jaunesniųjų specialistų bei tarnautojų atrankas.

Norintys dalyvauti nuotoliniuose renginiuose „Karjera Lietuvoje – nuo specialisto iki vadovo“ gali prisijungti kiekvieną ketvirtadienį ir tiesiogiai užduoti klausimus – čia sužinos apie darbdavių keliamus lūkesčius, darbo sąlygas ir profesinio tobulėjimo galimybes. Daugiau informacijos apie renginius skelbiama iniciatyvos „Gal į Lietuvą?“ internetiniame puslapyje www.galilietuva.lt ir socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

Artėjantys renginiai:

  •  gegužės 2 d. 19 val. – paslaugų ir medicinos,
  •  gegužės 9 d. 19 val. – energetikos ir pramonės,
  • gegužės 16 d. 16 val. – pramonės ir logistikos,
  • gegužės 23 d. 15 val. – pramonės ir paslaugų.

Prisijungimo nuoroda: https://zoom.us/j/97111720126

 

Užimtumo tarnybos informacija

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image