*alt_site_homepage_image*

Trakų rajono jaunimo turizmo ir laisvalaikio centras pakvietė rajono jaunimą į filmą

Naujienos

Jie negalėjo įsivaizduoti, kaip bus gyventi Peru kalėjime, kur kiekviena diena yra kova už išlikimą. Jie nesijautė, kai buvo palikti be jokios paramos ar vilties. Jie nesusitaikė su savo klaidomis ir bandė atgauti savo orumą. Šie ir kiti klausimai kilo, žiūrint dokumentinį filmą „Mulai“, kuris pasakojo apie tris lietuvius, kurie dėl narkotikų gabentojų vaidmens pateko į Peru kalėjimus.

Filmas buvo intriguojantis ir dramatiškas žvilgsnis į jų likimus, kuriuos jie patys pasakojo kamerai. Filmas taip pat atskleidė kunigo, prelato Edmundo Putrimo veiklą. Jis lankė ir padėjo kaliniams, dažnai paliktiems be jokios paramos ar vilties. Filmas „Mulai“ – ne tik dokumentinis reportažas apie nusikaltimą ir bausmę, bet ir psichologinė drama apie žmogiškąją prigimtį, sprendimų pasekmes ir galimybę atgauti savo orumą. Filmas rodė, kaip skirtingi žmonės susidūrė su savo klaidomis, kaip jie prisitaikė prie sunkių ir pavojingų sąlygų, kaip ieškojo prasmės ir vilties savo gyvenime. Filmas taip pat kėlė klausimus apie narkotikų prekybos mastą ir poveikį visuomenei, apie teisingumo ir gailestingumo santykį, apie žmogaus laisvės ir atsakomybės ribas.

Filmas „Mulai“ buvo ne tik filmas, kuris atvėrė akis, bet ir filmas, kuris atvėrė širdis. Filmas skatino empatiją ir solidarumą su žmonėmis, kurie patyrė didelę kančią ir netekimą. Filmas taip pat kvietė jaunimą susimąstyti apie savo gyvenimo vertybes ir pasirinkimus, apie savo tikslus ir svajones, apie savo laisvę ir atsakomybę. Filmas buvo puikus pavyzdys, kaip dokumentinė kino kūryba gali būti ne tik informatyvi, bet ir įkvepianti.

Trakų rajono jaunimo turizmo ir laisvalaikio centras gruodžio 6 d. sukvietė Trakų rajono jaunimą į renginį, inicijuotą Narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos komisijos. Renginys suorganizuotas ir galimybė pamatyti šį filmą bei sužinoti daugiau apie jo kūrimo procesą, personažų likimus ir narkotikų kontrabandos problemą pasaulyje sudaryta iš Trakų rajono Narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos 2021–2023 metų programos įgyvendinimo priemonių plano 2023 metams 17 priemonei „Rengti renginius kviečiant žymius žmones, skatinančius vaikus ir jaunimą sekti geraisiais pavyzdžiais, gyventi sveiką gyvenimo būdą, išmokti turiningai leisti laisvalaikį ir motyvuojančius siekti savo tikslų“ skirtų lėšų.

Renginio metu žiūrovai galėjo ne tik pamatyti filmą, bet ir užduoti klausimus filmo prodiuseriui Žygimantui Šalkauskui Rūdiškių kultūros centro salėje. Tai buvo puiki proga Trakų rajono jaunimą supažindinti su dokumentine kino kūryba, socialinėmis temomis ir žmogiškaisiais iššūkiais, su filmo prodiuseriu, išgirsti jo patirtį ir nuomonę, taip pat pasidalinti savo mintimis ir emocijomis.

Trakų rajono jaunimo turizmo ir laisvalaikio centro informacija

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image