*alt_site_homepage_image*

Trečiąjį kartą uždekime „Žalią šviesą gyvenimui“

Naujienos

Didžioji dauguma jaunų žmonių vis dar patiria emocinius sunkumus. Psichikos sveikatos sutrikimai yra stigmatizuojami ir emocinio raštingumo vis dar trūksta. Tačiau visi kartu galime tai pakeisti: nuolat kalbėdami ir primindami sau bei kitiems, kad psichinė ir emocinė sveikata yra svarbi.

Spalio 10-ąją – Pasaulinę psichikos sveikatos dieną – Trakų rajono savivaldybė jungiasi prie trečius metus „Jaunimo linijos“ organizuojamos akcijos „Žalia šviesa gyvenimui“. Tądien bus organizuojamos moksleiviams ir jaunimui skirtos diskusijos, žaliai sužibs Trakuose esantys fontanai, Trakų rajono kultūros ir jaunimo centrų, ugdymo įstaigų langai.

Žalia šviesa, nes žalia yra gyvybės ir vilties spalva, ji reiškia gyvenimą ir norą gyventi bei norą rūpintis savimi ir artimaisiais! Gyvenimas, nes „Jaunimo linija“ kviečia rinktis visavertį gyvenimą, kuriame subalansuota psichinė ir fizinė sveikata, tvariai sugyvena darbas ir laisvalaikis, telpa visi jausmai ir visada yra vietos savistabai.

Kaip Jūs galite prisidėti prie akcijos „Žalia šviesa gyvenimui“?

  • Spalio 10 d. įžiebkite namų ar darboviečių langus. Bent vieną naktį tegul sušvinta žaliai!
  • Apsirenkite žaliai, gaminkite žalius kokteilius, gerkite žalią arbatą – žalia spalva reiškia viltį ir gyvenimą, tegul tai būna priminimas, kad visavertis gyvenimas neįsivaizduojamas be subalansuotos psichinės sveikatos.
  • Surenkite pokalbį, diskusiją ar paskaitą apie psichinę sveikatą bei emocinį raštingumą savo mokykloje, darbovietėje ar dalyvaukite diskusijose. Tegul tai būna diena, kai visi ir visur kalbės apie psichinę sveikatą.

Kviečiame spalio 10 d. dalyvauti renginiuose*:

  • 10 val. nuotolinė pamoka ZOOM platformoje „Kaip įveikti dideles ir mažas krizes?“. Pamoka skirta 16–18 metų moksleiviams, jų mokytojams, mokyklų psichologams bei spec. pedagogams, tėvams, globėjams (būtina registracija: https://bit.ly/Nuotolinė_Pamoka).
  • 10 val. Lentvario kultūros centre diskusija jaunimui „Žalia šviesa gyvenimui. Emocinio intelekto ir psichologinės gerovės ryšys“ su psichologe Viktorija Daniloviene.
  • 10:30 val. Trakų viešosios bibliotekos suaugusių vartotojų skyriuje susitikimas su Savižudybių prevencijos ir intervencijos eksperte, Vilniaus visuomenės sveikatos specialiste Viktorija Andreikėnaite ir psichikos sveikatos ambasadore Indre Giedre Gegeckaite.
  • 13 val. Rūdiškių bibliotekoje paskaita-diskusija „Idėjų žemėlapis“ su psichologe Irma Sabonyte.
  • 15 val. Lentvario jaunimo centre diskusija jaunimui apie psichinę sveikatą ir emocinį raštingumą su psichologe Irma Sabonyte.
  • 15 val. Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje flashmob‘as – interaktyvi edukacija bei diskusija vaikams.
  • 16:30 val. Rykantų universaliame daugiafunkciame centre diskusija Rykantų bendruomenei su Trakų rajono savivaldybės pedagoginės psichologinės tarnybos psichologe Asta Jakoniene ir direktore Ieva Jakoniene.

*Renginių data, laikas ar vieta gali keistis, prašome informaciją sekti www.trakai.lt puslapyje.

 

Auksė Podrezaitė,
Trakų rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image