*alt_site_homepage_image*

„Žalia šviesa gyvenimui“ sužibo Trakų rajone – minėta Pasaulinė psichikos sveikatos diena

Naujienos

Spalio 10-ąją – Pasaulinę psichikos sveikatos dieną – Trakų rajono savivaldybė jungėsi prie trečius metus iš eilės „Jaunimo linijos“ organizuojamos akcijos „Žalia šviesa gyvenimui“.

Kodėl būtent toks akcijos pavadinimas? Žalia šviesa, nes žalia yra gyvybės ir vilties spalva. Gyvenimas, nes kviečiame rinktis visavertį gyvenimą, kuriame subalansuota psichinė ir fizinė sveikata, tvariai sugyvena darbas ir laisvalaikis, telpa visi jausmai ir visada yra vietos savistabai.

Norėdami šią dieną skambiai paminėti visame Trakų rajone, kvietėme prie akcijos prisijungti mūsų rajone veikiančias švietimo, kultūros ir jaunimo įstaigas bei organizacijas, seniūnijas ir, žinoma, visus rajono gyventojus.

Vaikams ir jaunimui skirti švietėjiški renginiai, diskusijos ar paskaitos vyko daugelyje Trakų rajono švietimo įstaigų: į kvietimą atsiliepė Trakų Vytauto Didžiojo, Trakų, Lentvario Motiejaus Šimelionio, Lentvario „Versmės“, Paluknio „Medeinos“, Paluknio Longino Komolovskio gimnazijos, Aukštadvario mokykla-darželis „Gandriukas“, Senųjų Trakų Kęstučio progimnazija, Trakų suaugusiųjų mokymo centras ir kt.

Pasaulinė psichikos sveikatos diena pradėta minėti dar išvakarėse: spalio 9 d. žalia šviesa sužibo Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijoje. Gimnazijos bendruomenė dalyvavo renginyje „Žalia šviesa gyvenimui“, kurio metu vyko užsiėmimas „Tu svarbus“, kalbantis apie paauglių emocijas, problemas ir iššūkius.

Spalio 10 d., akcijos rytą, Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos bendruomenės nariai pasitiko kupini bendrystės: žaliai pasipuošę mokiniai ir mokytojai apkabino gimnaziją, parodydami, kad kiekvienas jos narys yra svarbus. Trakų gimnazijos nariai jungėsi prie akcijos, vilkėdami žaliai ir dalyvaudami psichologės Violetos Lenkauskienės paskaitoje.

Trakų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Suaugusiųjų vartotojų skyriuje vyko susitikimas su Savižudybių prevencijos ir intervencijos eksperte, Vilniaus visuomenės sveikatos specialiste Viktorija Andreikėnaite ir psichikos sveikatos ambasadore Indre Kalindriene. Diskusijos ir renginiai vyko kituose bibliotekos padaliniuose: Trakų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje ir Rūdiškių bibliotekoje.

Jaunimas iš Lentvario gimnazijų rinkosi Lentvario kultūros centre, kuriame vyko diskusija „Žalia šviesa gyvenimui. Emocinio intelekto ir psichologinės gerovės ryšys“ su psichologe Viktorija Daniloviene. Taip pat į diskusiją apie psichinę sveikatą ir emocinį raštingumą su psichologe Irma Sabonyte kvietė ir Lentvario jaunimo centras. Lentvario „Versmės“ gimnazijos bendruomenė įrengė informacinį stendą apie psichikos sveikatą ir sukūrė plakatą „Emometras“, kuriame apibūdino įvairias emocijas.

Aukštadvario mokyklos-darželio „Gandriukas“ mokiniai, pasipuošę žalios spalvos akcentu, dalyvavo užsiėmime – diskusijoje „Kas yra emocinė sveikata?“, o Trakų suaugusiųjų mokymo centro socialinių įgūdžių ugdymo ir jaunimo klasių mokiniai klausėsi paskaitos, kurią vedė centro psichologė Raminta Mickūnaitė. Senųjų Trakų Kęstučio progimnazijoje lankėsi „Vaikų linijos“ savanorės.

Rykantų universalus daugiafunkcis centras organizavo bendruomenei skirtą diskusiją su Trakų rajono savivaldybės pedagoginės psichologinės tarnybos direktore Ieva Jakoniene ir psichologe Asta Jakoniene, kurios pasakojo, kaip sensoriniai pojūčiai gali padėti nusiraminti ir jaustis geriau.

Akcijos vakarą simboliu tapusi žalia šviesa sužibo skirtingose Trakų rajono vietose ir erdvėse. Žalia spalva nusidažė Trakuose veikiantys fontanai, Trakų kultūros ir meno, Lentvario kultūros bei Rūdiškių kultūros centrų pastatai. Taip pat žalia spalva sutvisko Lentvario jaunimo centro bei kai kurių švietimo įstaigų languose.

Nors psichikos sveikatos sutrikimai yra stigmatizuojami ir emocinio raštingumo vis dar trūksta, tačiau visi kartu galime tai pakeisti: nuolat kalbėdami ir primindami sau bei kitiems, kad psichinė ir emocinė sveikata yra svarbi. Dėkojame prie akcijos „Žalia šviesa gyvenimui“ prisijungusioms įstaigoms ir organizacijoms, bendruomenėms ir gyventojams – kartu žengiame žingsnius sveikos gyvensenos link!

 

Auksė Podrezaitė,
Trakų rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė

 

Nuotraukoje: Trakų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Suaugusiųjų vartotojų skyriuje vykusio susitikimo akimirka. Loretos Maliužinaitės nuotr. 

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image