Iš viso rezultatų:

TRAKŲ MISTERIJOS pradeda naują kultūros renginių ciklą

2020-09-24
TRAKŲ MISTERIJOS pradeda naują kultūros renginių ciklą

Trakų istorijos muziejus maloniai kviečia į tęstinį profesionalaus meno kūrėjų parodų, kino vakarų, diskusijų, muzikos ir legendų ciklą „ Mūzos dovanos Trakų karūnoje“ .

Jungtinės dailininkų parodos „Trakų misterijos“ iškilmingas atidarymas įvyks spalio 1 d. (ketvirtadienį) 17. 30 val. Trakų pilyje.

Taip pat kviečiame aktyviai dalyvauti kūrybos vakaruose Trakų pilies didžiojoje menėje:

Spalio 23 d. 17.30 – režisieriaus Romo Lileikio kino kūrybos vakaras;

Spalio 30 d. 17.30 – susitikimas su dailininkais Arvydu Bagdonu ir Svajūnu Armonu. Išgirsite karaimų legendas ir tapytojų pamąstymus kūrybiškai žvelgiant į vandenį;

Lapkričio 13 d. 17.30 – kūrybinis susitikimas su stiklo menininke Ieva Paltanavičiūte, fotomenininke Lilija Valatkiene ir kultūrologu Vytautu Juška. Matysite Editos Mildažytės ir Sauliaus Pilinkaus sukurtą trumpametražinį filmą „Saga apie Lietuvą“, kurį pristatys patys šios kūrybinės iniciatyvos autoriai Lilija ir Vytautas;

Lapkričio 20 d. 17.30 – kūrybos vakaras „Apie legendas tekstilėje“, dalyvauja Lietuvos dailininkų sąjungos pirmininkė prof. Eglė Ganda Bogdanienė ir tekstilininkių grupės „Baltos kandys“ narė dr. Miglė Lebednykaitė.

Visi renginiai nemokami. Kviečiame aktyviai dalyvauti!

Šių metų tema – vanduo. Jungtiniame tęstiniame projekte „Mūzos dovanos Trakų karūnoje“ šiemet dalyvauja profesionalūs menininkai, kūrybiškai susiję su senąja sostine, gyvenantys ir dirbantys Trakų rajone:

 • JUOZAS LEBEDNYKAS (skulptūra)
 • SVAJŪNAS ARMONAS (tapyba)
 • ROMAS LILEIKIS (kinas)
 • Miglė LEBEDNYKAITĖ (tekstilė)
 • KĘSTUTIS KASPARAVIČIUS (grafika)
 • ARVYDAS BAGDONAS (tapyba, proza)
 • IEVA PALTANAVIČIŪTĖ (stiklas)
 • VYTAUTAS JONAS JUŠKA (kultūrologija)
 • ALGIRDAS ŠOCHAS (muzika)
 • RYTAS LINGĖ (muzika)
 • EGLĖ GANDA BOGDANIENĖ (tekstilė) – kviestinė dailininkė
 • LILIJA VALATKIENĖ (fotografija) – projekto vadovė, Trakai – „Lietuvos kultūros sostinė 2020“ ambasadorė

Informacija trumpai:

Trakų rajone gimė, gyvena ir dirba ne vienas Lietuvoje ir pasaulio mastu pasižymėjęs profesionalus menininkas. Jų kūryba žinoma ir pažįstama ne tik Lietuvoje, tačiau ji mažai žinoma ir matoma  tarp Trakų gyventojų  ar dažniausiai išvis tesutapatinama su Trakais ir Trakų rajonu.

Projekto siekis – apjungti ir pristatyti Trakų rajone gyvenančius profesionalius menininkus, per juos kelti Trakų miesto bei rajono kultūrinį prestižą, žinomumą Lietuvos kultūros lauke ir tarp vietos žmonių.

Projekto tęstinumas suteiks galimybę praplėsti dalyvaujančiųjų meno kūrėjų ratą (jų čia pasislėpusių tarp miškų ir ežerų tikrai daug) , jų sutapatinimą su Trakais ir išvystyti aktyvesnį Trakų visuomenės dalyvavimą rajono kultūriniame gyvenime.

Profesionalusis menas yra tautos kultūrinių potencijų pagrindas.

Lilija Valatkienė

Projekto vadovė

Nuotraukoje : (iš kairės) Trakų istorijos muziejaus direktorė Alvyga Zmejevskienė, žurnalistas Raigardas Musnickas, projekto vadovė Lilija Valatkienė prieš laidą Žinių radijuje.   

Atgal
Projekto vertė
Projekto laikotarpis