Iš viso rezultatų:

Statybos ir griovimo atliekos

Trakų rajono savivaldybės atliekų tvarkymo taisyklės reglamentuoja statybos ir griovimo atliekų, susidarančių atliekant smulkius gyvenamojo būsto ar patalpų statybos (griovimo), remonto darbus, kuriems vykdyti nėra privalomas statybos leidimas, tvarkymą.

Statybos ir griovimo atliekos  tai –  betonas, plytos, mineralinė, akmens ir stiklo vata, gipso, izoliacinės, statybinės medžiagos, ruberoidas, plastikas, stiklas, popierius iš statybų, sukietėję dažai, lakai, dažyti, lakuoti paviršiai, čerpių ir keramikos gaminiai, šiferis, putų polistirolas, dujų silikato, betoniniai, keremzitbetonio, silikatiniai ir betoniniai blokeliai, linoleumas, grindų dangos, mediena iš statybų, namų ūkio santechnikos įrenginiai (vonios, kriauklės, praustuvai ir kt.).

Griežtai draudžiama statybos ir griovimo atliekas mesti į komunalinių atliekų ir kitus tam nepritaikytus konteinerius ar palikti šalia šių įrenginių, išmesti pakelėse ar kitose tam nepritaikytose vietose.

Šios atliekos turi būti pristatomos į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę (DGASA), Trakų g. 1A, Lentvaryje.

Statybos darbų metu susidarančias pavojingas atliekas (įvairūs dažai, lakai, tirpikliai, medžiagos, kuriose yra ar atliekų turėtojo nuomone gali būti asbesto ar gyvsidabrio) atliekų turėtojas privalo atskirti nuo kitų komunalinių atliekų jų susidarymo vietoje, sudėti į patvarius maišus ar dėžes ir pristatyti į artimiausią DGASA.

Iš atliekų turėtojų statybos ir griovimo atliekos nemokamai priimamos DGASA. Nemokamai ir mokamai priimamų atliekų kiekiai.

Statybos ir griovimo atliekas, susidarančias statant, rekonstruojant, remontuojant ar griaunant statinius, kai tokiems darbams reikalingas statybos leidimas, tvarko atliekų tvarkytojai, nustatyta tvarka turintys teisę teikti tokių atliekų tvarkymo paslaugas, vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos aplinkos ministro įsakymu patvirtintomis Statybinių atliekų tvarkymo taisyklėmis, pagal individualias sutartis. Tokiais atvejais reikia:

  • sudaryti sutartį su statybines atliekas renkančia įmone, kuri už nustatytą mokestį šias atliekas pristato į Vilniaus regioninį sąvartyną.
  • arba pristatyti statybines atliekas į sąvartyną, sumokant nustatytą mokestį.

Plačiau dėl statybinių medžiagų, turinčių asbesto priėmimo į Vilniaus regioninį sąvartyną rasite čia.

Atgal
Projekto vertė
Projekto laikotarpis