*alt_site_homepage_image*

Naudinga informacija:

 

OiRA: „Kasyba ir karjerų eksploatavimas“ ir „Patalpų valymas“

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) informuoja, kad nuo šiol kasybos ir karjerų eksploatavimo darbus vykdančios įmonės bei įmonės, atliekančios patalpų valymą, galės pačios paprasčiau ir patogiau vertinti profesinę riziką darbo vietose. Lietuvoje pradeda veikti dar dvi naujos interaktyvios profesinės rizikos vertinimo priemonės OiRA: „Kasyba ir karjerų eksploatavimas“ ir „Patalpų valymas“, taip pat atnaujinta anksčiau paskelbta OiRA priemonė „Automobilių remontas“.

Naujosios priemonės papildė Lietuvoje jau sukurtų internetinių rizikos vertinimo priemonių OiRA grupę: „Darbas biure“, „Medienos apdirbimas“, „Automobilių remontas“, „Didmeninė ir mažmeninė prekyba ne maisto produktais“. Šiomis interaktyviomis priemonėmis siekiama, kad labai mažų ir mažų įmonių darbdaviai patys galėtų atlikti profesinės rizikos vertinimą. Tai itin svarbu, kadangi profesinės rizikos vertinimas yra pirmasis žingsnis mažinant nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų skaičių.
VDI primena, kad OiRA – paprasta naudoti, nemokama ir laisvai prieinama interneto programa, kuri gali padėti nustatyti esamus ar galimus rizikos veiksnius darbo vietose, įvertinti rizikos lygį, pasirinkti prevencines priemones rizikai pašalinti ar sumažinti, parengti reikiamą rizikos vertinimo dokumentaciją. OiRA suteikia įmonėms visą būtiną informaciją (trumpi aprašymai, teisės aktų nuorodos), kuri reikalinga rizikai vertinti. Daugelyje ES šalių OiRA priemonės taip pat naudojamos darbuotojams mokyti. 
Naudotis OiRA priemonėmis galima nemokamai, užtenka turėti kompiuterį ir interneto prieigą, be to, nereikia specifinių žinių ir įgūdžių. Pradedant naudotis OiRA priemonėmis tiesiog užsiregistruojama OiRA svetainėje; tam būtinas galiojantis el. pašto adresas.
Visas paskelbtas OiRA priemones galima rasti www.vdi.lt tinklapyje (skiltyje Interaktyvus rizikos vertinimas OiRA) arba OiRA projekto svetainėje http://www.oiraproject.eu/available-tools , kur OiRA priemonės yra surūšiuotos pagal ES šalis, todėl reikia rasti „Lietuva“ (angl. – Lithuania).
VDI interaktyvaus internetinio rizikos vertinimo projekte OiRA dalyvauja bendradarbiaudama su Europos saugos ir sveikatos darbe agentūra (EU-OSHA). 
VDI kviečia įmones aktyviai naudotis OiRA priemonėmis ir paprastai bei patogiai pačioms vertinti profesinę riziką darbo vietose.

Papildoma informacija interaktyvių profesinės rizikos vertinimo priemonių OiRA klausimais – VDI Techninės saugos skyriaus vyriausioji specialistė Vesta Macė, tel. (8 5) 265 0189, e. p. vesta.mace@vdi.lt


Informuoja juridinius ir fizinius, asmenis registruojančius įmones apie darbų saugos norminių aktų reikalavimus pradedant veiklą, konsultuoja darbdavius, jų saugos darbe tarnybas, kaip vykdyti Darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymą bei kitus saugą ir sveikatą reglamentuojančių norminių aktų techninius, higieninius, teisinius, organizacinius reikalavimus savivaldybės teritorijoje esančiose įmonėse, nepriklausomai nuo jų pavaldumo ir nuosavybės formos

Informaciją teikia ir konsultuioja Trakų rajono savivaldybės darbuotojų saugos ir sveikatos specialistas Gintautas Paltanavičius, adresu Vytauto g. 33 (322 kabinete) antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 8 iki 12 val., tel. 70475; epaštas:  gintautas.paltanavicius@ trakai.lt

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image