*alt_site_homepage_image*

1991-ųjų sausis fotografo Pauliaus Lileikio nuotraukose

Naujienos

Sausio 13-osios įvykiams atminti Trakų viešojoje bibliotekoje atidaryta Pauliaus Lileikio fotografijų paroda „1991 SAUSIS Pauliaus Lileikio nuotraukose“.

Praėjus 33 metams po šių tragiškų įvykių, P. Lileikio nuotraukose atgimsta siaubo ir įtampos kupini įvykiai, laisvės gynėjų kovos akimirkos, užfiksuotos paties parodos autoriaus rankomis tuomet, kai Pauliui buvo vos 23 metai, o namuose jo laukė paskutinį mėnesį besilaukianti žmona. Išryškinęs nuotraukas, darytas Sausio 13-osios naktį prie Televizijos bokšto, fotografas skubėjo į lavoninę. Nors suprato, kad ko gero nė vienos nuotraukos iš ten spaudoje nepanaudos, svarbiausia buvo užfiksuoti faktus – nekalti žmonės, gynę savo laisvę, buvo nužudyti sovietų desantininkų.

 „Ne menas tada rūpėjo, o surinkti kuo daugiau įrodymų ir juos išsaugoti“, – pasakojo šiuo metu LRT dirbantis fotografas Paulius Lileikis. Tada niekas negalėjo numatyti, kaip viskas gali baigtis.

Trakų viešojoje bibliotekoje autorius kviečia prisiminti daugiau nei prieš tris dešimtmečius fiksuotus faktus, vėlei mums atgimstančias lemtingas to laikmečio akimirkas.

Daugiau kaip trisdešimt metų spaudos fotografu dirbantis Paulius Lileikis 1992-aisiais baigė žurnalistikos (fotospecializacijos)  mokslus Vilniaus universitete. Yra įvairių konkursų prizininkas, laureatas, daugelio parodų dalyvis, dažnas Lietuvos spaudos fotografijos kasmetinio konkurso dalyvis, ne kartą buvęs ir šio konkurso žiuri narys. Fotografas tris kartus apdovanotas „Auksiniu kadru“ jo nuotraukoms tapus konkurso „Lietuvos spaudos fotografija“ temų nugalėtoju.

Trakų viešojoje bibliotekoje paroda veiks iki vasario 5 d.

Kristina Serapinienė

Trakų viešosios bibliotekos Suaugusių vartotojų skyriaus vedėja

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image