*alt_site_homepage_image*

Bijūnų biblioteka paminėjo 70-ies metų jubiliejų

Naujienos

Nenumaldomai lekia laikas ir, kai artėja jubiliejai, supranti, kad prabėgo daug metų. Spalio 28 dieną  į Bijūnų bibliotekos 70-mečio šventę susirinko gausus būrys bibliotekos skaitytojų ir lankytojų. Jubiliejaus proga atvyko ir daug garbingų svečių: tai – Lietuvos Respublikos Seimo nariai Edita Rudelienė ir Kęstutis Vilkauskas, Trakų rajono savivaldybės vicemerė Jolanta Abucevičienė, savivaldybės tarybos narės Inesa Židonytė, kuri yra ir Bijūnų bendruomenės pirmininkė, ir Giedrė Žuromskienė, Trakų viešosios bibliotekos direktorė Danguolė Banevičienė su pavaduotoja Justina Varičkina, Bijūnų universalaus daugiafunkcio centro direktorius Kęstutis Blaževičius ir visas būrys buvusių bibliotekos darbuotojų bei dabartinių kolegių. Visi sveikino ir dovanojo bibliotekai labai reikalingas dovanas.

Šventinę nuotaiką kūrė ir renginio vedėjai – Agotėlė (Trakų viešosios bibliotekos Onuškio padalinio vyr. bibliotekininkė Inga Gackienė) ir Vincukas (Bijūnų gyventojas ir nuolatinis bibliotekos lankytojas Martynas Stankevičius). Jie įkūnijo vaidmenis iš pavasarį bijūniečių statyto spektaklio „Amerika pirtyje“ (režisierė Janina Jankūnienė).

Labai smagu buvo klausytis Aukštadvario gimnazijos mergaičių vokalinio ansamblio (vadovė Aldona Stankevičienė). Trys iš šešių mergaičių – bijūnietės, dažnos bibliotekos lankytojos. Nuotaiką pakėlė ir Bijūnų bendruomenės moterys, atlikusios dvi dainas, kurioms žodžius parašė ilgametis Bijūnų kaimo gyventojas šviesuolis Antanas Matkevičius.

Buvusios Bijūnų bibliotekos darbuotojos Milė Blaževičienė, Laimutė Matkevičiūtė-Jadevičienė, Dalia Brazulevičienė, I. Gackienė pasveikino bibliotekos dabartinę darbuotoją Ireną Stankevičienę ir įteikė  dovanų. Bibliotekoje per 70 metų dirbo visas būrys bibliotekininkų: tai – V. Steponavičiūtė, Filomena Račkauskaitė, Vlada Ignatavičiūtė, Česė Rudalevičiūtė, Janė Babaitytė, Jadvyga Cikanavičienė, Regina Rimkienė (dirbo net 28 metus), Vera Venskutonis, Angėlė Matkevičienė, Laimutė Matkevičiūtė, Milė Blaževičienė, Dalia Brazulevičienė, Indrė Mateuss, Jovita Baublienė, Inga Gackienė. Šventėje dalyvavusioms buvusioms darbuotojoms buvo įteiktos atminimo dovanėlės, o ilgiausiai dirbusiai darbuotojai R. Rimkienei dovanėlę į namus įsipareigojo nuvežti dabartinė bibliotekos darbuotoja.

Biblioteka – tai ne tik pastatas, darbuotojos, knygos, bet ir lankytojai bei skaitytojai. Džiugu, kad Bijūnų bibliotekos lankytojai yra aktyvūs, smalsūs ir nuoširdūs. Po šventinių kalbų ir dainų visi ragavo jubiliejinį tortą, kuri iškepė MB „Spanguolytės kepyklėlė“ (savininkė Aušra Karpičienė) bei vaišinosi bijūnietiška žolelių arbata.

Už gražiai papuoštą šventinę aplinką dėkojame „Šventinės prekės balionai Trakuose“ savininkei Giedrei Karpičiūtei, už finansinę paramą – Trakų rajono savivaldybės administracijai ir bibliotekos lankytojams Aldonos ir Antano Bagdzevičių šeimai, už pagalbą ir supratingumą – Bijūnų bendruomenei ir Bijūnų universalaus daugiafunkcio centro direktoriui Kęstučiui Blaževičiui bei darbuotojams. Dėkojame visiems dalyvavusiems šventėje ir tariame iki susitikimų kituose renginiuose.

Irena Stankevičienė

Trakų rajono viešosios bibliotekos Bijūnų padalinio vyr. bibliotekininkė

Nuotraukoje: Bijūnų bibliotekos 70-mečio šventinio renginio akimirkos. 

Trakų rajono viešosios bibliotekos nuotr.

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image