*alt_site_homepage_image*

Dalijamės Aplinkos ministerijos rekomendacijomis, kaip rūšiuoti biologines atliekas

Naujienos

Šiemet pradėjus atskirai rūšiuoti maisto atliekas Trakų rajone, viešojoje erdvėje kyla diskusijų, kas priskiriama šioms atliekoms. Aplinkos ministerijos specialistai paaiškina, ką galima mesti į oranžinius maisto atliekų maišelius.

Į šiuos maišelius negalima mesti gumos ir jos gaminių; lakuotos, impregnuotos ar kitaip apdorotos medienos; higienos priemonių ir kt. (žiūrėti paveikslėlį apačioje).

Būtina prisiminti, kad Lietuvoje vidutiniškai vienam gyventojui per metus tenka 141 kg maisto atliekų. Net  61 proc. jų susidaro namų ūkiuose.

Tikrai ne visas išmetamas maistas yra sugedęs ar netinkamas vartoti. Jei produktai perkami atsakingai, iš anksto susiplanavus, gaminama tik tiek, kiek galima suvalgyti, likučiai užšaldomi ar panaudojami kitiems patiekalams, maisto atliekų maišeliai prisipildo ne taip greitai. O jei liko maisto atliekų, jas reikia tinkamai išrūšiuoti.

Aplinkos ministerija primena, kad surinktos biologinės atliekos apdorojamos kompostavimo įrenginiuose ir  perdirbamos į aukštos kokybės kompostą. Jis naudojamas kaip trąšos žemės ūkyje ir sodininkystėje ir yra puikus trąšų ir durpių pakaitalas.

 

Trakų rajono savivaldybės administracijos

Aplinkosaugos ir viešosios tvarkos skyriaus informacija

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image