*alt_site_homepage_image*

(ETNO) TRAKAI

Naujienos

Trakų rajonas – išskirtinis gamtos ir kultūros paveldo objektų įvairove, derme. Jame ne tik puikiai dera gamtinis ir kultūrinis kraštovaizdis, bet ir puoselėjamas įvairių tautų dvasinis paveldas – kultūra, tradicijos, tikėjimas, kalba. Čia tebėra gyvi net benykstančių tautų papročiai, kiti tautinės tapatybės ženklai. Jam būdingas svetingumas ir tolerantiškumas įvairioms kultūroms, istorijos ir materialiojo paveldo objektų didingumas, išskirtinumas.

Trakai – rajono centras, populiariausias Lietuvos turistinis miestas bei svarbus Lietuvos kultūros centras. Kasmet miestas pritraukia tūkstančius turistų iš Lietuvos ir užsienio.

2022 m. buvo pirmąkart istorijoje švęstas Trakų gimtadienis. Trakų rajono savivaldybė kreipėsi į istorikus dėl Trakų miesto įkūrimo datos nustatymo. Lietuvos istorijos instituto Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijos skyriaus vyr. m. d. dr. Darius Baronas ir Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto Istorijos teorijos ir kultūros istorijos katedros vedėjas prof. habil. dr. Alfredas Bumblauskas pasiūlė Trakų miesto gyventojams nepamiršti, kad jie yra tikra Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės atspindžio laboratorija, ir 2022 m. rugsėjo 8 d. (Švč. Mergelės Marijos gimimo ir numatytos Vytauto karūnacijos dieną) minėti savo 700-ąjį gimtadienį (1322–2022).

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image