*alt_site_homepage_image*

Europos kalbų diena įtraukė ir mokinius, ir mokytojus

Naujienos

Rugsėjo 27 dieną  Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinėje mokykloje  vyko Europos kalbų dienai skirtas renginys. Jame aktyviai dalyvavo visa mokyklos bendruomenė. Nuo mažiausio iki didžiausio – visi darbavomės, kad scenoje sukurtume dėmesio vertą reginį.

Besiruošdami Europos kalbų dienai, anksčiausiai duris kūrybiniam procesui atvėrė patys mažiausieji vaikučiai, vadovaujami priešmokyklinio ugdymo auklėtojos Galinos Grinevič. Nuo jų neatsiliko ir 1–4 klasių mokiniai. Visi jie dalyvavo piešinių konkurse „Žodžių upė‟. Nors dar negilios ir nesraunios mokinukų žodžių upės, bet labai tikėtina, kad laikui bėgant jos patvins ir išsilies iš krantų gražių lenkiškų, lietuviškų, angliškų bei kitų kalbų žodžių gausa. Nuoširdžiai atliktas darbas turi būti įvertintas, todėl visos klasės gavo dovanų – stalo žaidimus „Šalys ir vėliavos‟, kurie pasitarnaus gilinant geografines ir istorines žinias.

Sveikinimo žodžius visai mokyklos bendruomenei adresavo mokyklos direktorius Romuald Gžybovski ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Elvyra Lavrukaitienė. Administracijos atstovai pabrėžė įvairių kalbų mokymosi svarbą, priminė seniai žinomą tiesą, kad kalbos atveria duris ir padeda geriau pažinti pasaulį. Renginio dalyvius ir svečius savo kūrybos eilėmis lenkų, lietuvių, anglų kalbomis taip pat pasveikino mūsų mokyklos pradinio ugdymo mokytoja, Trakų rajono  literatų brolijos „Aukuras‟ narė Eleonora Pavlovska.

Didžiausią darbą atliko 5–10 klasių mokiniai, kurie pristatė 6 šalių kalbų svetaines: Lietuvos, Lenkijos, Ispanijos, Ukrainos, Vokietijos, Anglijos. Kalbų svetainėse skambėjo eilėraščiai, dainos, atliekamos įvairiomis kalbomis. Mokiniai sukūrė vaizdžias pateiktis, kuriomis perteikė šalių faktus, atspindinčius tai, kas jose įdomiausio ir išskirtinio. Naudodami „Movie Maker‟ programą ir pasitelkę į pagalbą interviu žanrą mokiniai sukūrė filmuką, susijusį su kalbų įvairove ir jų mokymosi svarba. Viskas vyko labai atsakingai ir sklandžiai. Šaunuoliai mūsų mokiniai! Kalbų svetainės buvo pristatytos įdomiai ir įvairiai. Kiekviena šalis turi savo tradicinius valgius ir, žinoma, saldumynus. Kadangi visi mes esame jų mėgėjai, tad teko apie juos ne tik išgirsti, bet ir jų paragauti. Nuoširdus ačiū mamoms, kurios rado laiko ir iškepė burnoje tirpstančių gardėsių.

Nepaprastai džiaugėmės mūsų mokykloje vykusiame renginyje besisvečiavusia Lietuvos Respublikos Seimo nario Kęstučio Vilkausko patarėja ir Trakų tarybos nare Giedre Žuromskiene, kuri perdavė nuoširdžiausius sveikinimus nuo Seimo nario bei JAV ambasados atstove ​​Heather Gaddis, kuri Lietuvoje atlieka šviečiamąjį darbą – veda seminarus anglų kalbos  mokytojams ir moko mokinius anglų kalbos. Po renginio H. Gaddis vedė žaidimą „Scavenger hunt“ („Lobio paieškos‟), kurio metu 5–10 klasių mokiniai buvo suskirstyti į komandas ir turėjo atsakyti į klausimus apie Europos kalbų istoriją. Šaunu buvo! Žaidimo nugalėtojams atiteko simbolinės JAV  ambasados ​​dovanos – suvenyrai.

Ypatingai norime padėkoti mūsų rėmėjams: Trakų rajono savivaldybės administracijai už jaunimo iniciatyvų projekto „Europos kalbų kaleidoskopas‟ finansavimą – įsigijome stalo žaidimų ikimokyklinukams ir pradinių klasių mokiniams, saldžių dovanų, įvairių kanceliarinių prekių, kurios labai pravertė ruošiantis renginiui; Seimo nariui K. Vilkauskui už ženklią paramą įsigyti grožinės literatūros knygų, kurios buvo įteiktos mokiniams ir taip pat papildė bibliotekos fondą.

Iryna Berkovska

Daiva Daukševičienė

Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos renginio organizatorės

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image