*alt_site_homepage_image*

Įsibėgėjo projektai Lentvaryje ir Trakuose

Naujienos

Liepos 24–25 dienomis Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius, vicemerai Jolanta Abucevičienė ir Jonas Kietavičius, administracijos direktorė Dovilė Daudaitė, Strateginio planavimo ir investicijų, Statybos, ūkio plėtros ir turto valdymo skyrių darbuotojai susitiko su Lentvaryje ir Trakuose vykdomų infrastruktūros gerinimo projektų rangovais, apžiūrėjo tvarkomus objektus ir pasikalbėjo apie nuveiktus ir būsimus darbus.

Lentvaryje – du dideli projektai

Sparčiai vyksta projekto „Gyvenamųjų namų kiemų sutvarkymas Lentvario mieste“ rangos darbai Lauko, Pakalnės ir Naujosios Sodybos gatvėse esančiuose daugiabučių namų kiemuose, įgyvendinta dalis pirmo etapo veiklų. Tvarkomus objektus Trakų rajono savivaldybės vadovai su administracijos darbuotojais apžiūrėjo ir prieš mėnesį, tad džiugu, kad pokyčiai jau matyti ir projektas įgyvendinamas sklandžiai, mat, planuojama dar šiemet atlikti didžiąją dalį darbų. Šiuo metu ruošiamas pagrindas automobilių stovėjimo aikštelei, tiesiami lietaus nuotekų tinklai ir pėsčiųjų takai. Jau yra įrengti žaidimų ir treniruoklių aikštelių pagrindai.

Susitikta su šiame mieste vykdomo kito projekto „Šeimos parko ir skverų įkūrimas, prieigų bei jungties tarp jų infrastruktūros sutvarkymas Lentvario mieste“ rangovo atstovais. Su UAB „Mefaci“ rangos darbų sutartis pasirašyta balandį, pernai nutraukus sutartį su ankstesniu rangovu. Per pastarąjį mėnesį buvo atlikti šaligatvių Klevų alėjoje ardymo darbai, dabar ruošiami naujų šaligatvių ir pėsčiųjų takų pagrindai, betonuojami šaligatvių bortai.

Pagal šį projektą vykdomi darbai ir kitose miesto vietose. Štai skvere prie pradinės mokyklos (Mokyklos gatvėje) jau įrengta dalis tvoros, laukia skvero prie Bažnyčios ir Sodų gatvių tvarkymo darbai.

Trakuose tvarkomi želdynai

Su rangovu aptartos įgyvendintos Trakų mieste vykdomo projekto „Trakų senamiesčio gatvių ir viešųjų erdvių želdinių ir želdynų tvarkymas“ veiklos. Jau buvo atlikti projekte numatyti želdynų Karvinės bei Bažnytėlės salose, Galvės ir Lukos ežerų pakrantėse, Karaimų ir Vytauto gatvėse priežiūros, tvarkymo darbai.

Iš viso mieste sutvarkyti želdynai 9,03 ha teritorijoje, čia pasodinta daugiau nei 100 naujų medžių bei krūmų, atlikti pavojingų ar stipriai puvinio pažeistų medžių kirtimo, kitų medžių genėjimo, kelmų frezavimo, medžių kamienų surišimo, pagalbos reikalaujančių medžių šaknynų atstatymo darbai.

Trakiečiams – saugesnės gatvės

Susitikta ir su projekto ,,Trakų miesto gatvių apšvietimo sistemos modernizavimas“ rangovais. Su jais kalbėtasi apie darbų vykdymo eigą ir terminus bei suderintas atnaujintas veiklų grafikas. Sutarta, kad apšvietimo darbai pagrindinėse miesto gatvėse bus atlikti dar neprasidėjus naujiems mokslo metams – iki rugsėjo 1 d.

Trakų mieste tęsiami susisiekimo infrastruktūros gerinimo ir plėtros darbai, siekiama užtikrinti darnų judumą, kuo patogesnį ir saugesnį susisiekimą. Vyksta pėsčiųjų ir dviračių tako Aukštadvario gatvėje, prie valstybinės reikšmės magistralinio kelio A16 (Vilnius–Prienai–Marijampolė), remonto darbai. Įrengta pėsčiųjų ir dviračių tako sankasa, nutiesti apšvietimo tinklai, įrenginėjami tako pagrindai. Projektas įgyvendinamas kartu su AB Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos. Šis projektas svarbus ne tik Trakų, bet ir Žaizdrių bei Babriškių gyventojams.

Rekonstruojama Trakų gimnazija

Liepos 25 dieną apsilankyta ir Trakų gimnazijoje, kurioje įgyvendinamas 2020 metais pradėto projekto ,,Mokslo paskirties Trakų gimnazijos pastato (unikalus. Nr. 7997-2000-3018) Birutės g. 44, Trakų m., rekonstravimo ir atnaujinimo (modernizavimo) darbai“ antras etapas. Šiuo metu statomas sporto salės priestatas. Montuojamos laikančiosios konstrukcijos, vykdomi mūro, inžinerinių komunikacijų klojimo, stogo dangos įrengimo darbai.

Įgyvendinus šį projektą, bus atnaujinta ne tik mokykla, bet ir sporto salė, kuri tarnaus ne tik mokyklos, bet ir miesto reikmėms. 350 žiūrovų talpinsianti sporto salė bus daugiafunkcė – pritaikyta krepšiniui, tenisui, tinkliniui ir rankiniui.

 

Trakų rajono savivaldybės informacija

Nuotraukoje: šioje vietoje netrukus atsiras pėsčiųjų ir dviračių takas. Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius (antras iš dešinės), administracijos direktorė Dovilė Daudaitė (dešinėje) ir Statybos, ūkio plėtros ir turto valdymo skyriaus vedėjas Romuald Zviagin (trečias iš dešinės) apie Aukštadvario gatvėje vykdomą projektą kalbasi su rangovo AB „Eurovia“ statybų vadove Aušra Bikelyte, 2023 m. liepos 25 d. Jovitos Sajavičienės nuotr.

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image