*alt_site_homepage_image*

Jaunimo politikos pristatymai rajono jaunimui įgauna pagreitį

Naujienos

Tęsiant praeitais metais užgimusią iniciatyvą, Trakų rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorės Auksės Podrezaitės ir Savivaldybės jaunimo reikalų tarybos (toliau – SJRT) narių iniciatyva kovo-birželio mėnesiais yra organizuojami jaunimo politikos galimybių Trakų rajono savivaldybėje pristatymai. Pristatymai skirti 9–12 klasių moksleiviams.

Susitikimų su jaunimu metu siekiama aptarti jaunimo politikos galimybes Trakų rajono savivaldybėje: jaunuoliai yra supažindinami su SJRT veikla ir 2025 m. vyksiančiais SJRT jaunimo atstovų rinkimais, organizuojamu Trakų rajono savivaldybės 2024 m. jaunimo iniciatyvų ir projektų finansavimo konkursu. Taip pat kalbama apie savanorystės galimybes, žinoma, pristatomas jaunimo savanoriškos tarnybos modelis, suteikiantis 0,25 stojamojo balo į aukštąsias mokyklas.

Dažniausiai diskusijos užbaigiamos šiuo metu jaunimui aktualia tema – galimybėmis įsidarbinti vasaros laikotarpiui. Jaunimas kviečiamas dalyvauti ketvirtus metus iš eilės sėkmingai įgyvendinamoje Trakų rajono savivaldybės jaunimo užimtumo, verslumo ugdymo ir integracijos į darbo rinką priemonėje. Priemonės tikslas – skatinti bendradarbiavimą su socialiai atsakingu verslo sektoriumi įdarbinimo forma, profesinio orientavimosi klausimais sprendžiant jaunimo nedarbo / įdarbinimo problematiką; ugdyti jaunimo verslumą, užimtumą padedant integruotis į darbo rinką, įtraukti į priemonės įgyvendinimą jaunimą, kurių šeimos gauna mažesnes pajamas, tokiu būdu mažinti socialinę atskirtį.

Šiais metais jaunimo politikos galimybių pristatymai buvo surengti Lentvario Henriko Senkevičiaus, Paluknio „Medeinos“, Longino Komolovskio, Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijose. Artimiausiu metu bus aplankytos Lentvario „Versmės“ bei Rūdiškių gimnazijos, kitos rajone veikiančios švietimo įstaigos bei su jaunimu dirbančios organizacijos.

Džiaugiamės aktyviu Trakų rajono švietimo įstaigų bendradarbiavimu jaunimo politikos įgyvendinimo srityje. Tikimės, kad šie susitikimai su jaunuoliais ne tik plečia sukauptą žinių bagažą, bet ir skatina aktyviau įsitraukti į savivaldos gyvenimą.

Auksė Podrezaitė
Trakų rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė

Nuotraukoj: jaunimo politikos galimybių pristatymas Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijoje. A. Podrezaitės nuotr.

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image