*alt_site_homepage_image*

Kai pabaiga tampa kažko pradžia

Naujienos

Pavyko! Su kaupu pavyko! Tokie įspūdžiai ką tik Rūdiškių kultūros centre pasibaigus  projektui „Saviraiškos laboratorija: Išdrįsk būti čia ir dabar“.

Teikiant projektą Lietuvos kultūros tarybai, tiek paraiškoje, tiek vizijoje buvo aiškus žinojimas, kad „Saviraiškos laboratorija: Išdrįsk būti čia ir dabar“ reikalinga tiems, kurie nori pažinti save scenoje, darbe, ar tiesiog praplėsti savo galimybes. Tikėjome, bet negalėjome numatyti, kad charizmatiškų lektorių profesionalumo ir besimokančiųjų motyvacija gali sukurti tokią nepakartojamą sinergiją.

Kiekviena „Saviraiškos laboratorija: Išdrįsk būti čia ir dabar“ diena ne tik turėjo vis kitą lektorių ir temą, bet Rūdiškių kultūros centras kas rytą kvepėjo kava ir iš namų suneštais pyragais, MB „Picų lobynas“ rūpinosi skaniais ir sočiais pietumis, o darbingą įspūdžių pilną dieną pabaigdavome bendra fotografija, kuriomis mielai dalinamės su visu pasauliu.

„Sceninės kautynės. Saugumas ir realumo iliuzija“ – tokia spalio 14-osios dienos tema. Aktorius, režisierius, scenos judesio specialistas doc. Linas Zubė surengė  aktyvų praktinį seminarą, kuriame judėjome, žongliravome, mokėmės saugiai kristi ir efektingų sceninių kautynių. Ačiū L. Zubei už profesionalumą ir betarpiškumą!

Spalio 15-osios tema – „Kūrybinis raštingumas: tai, ką kiekvienas turėtų žinoti apie savo kūrybingumą!!!“. Nuotaikingas praktines kūrybines dirbtuves vedė aktorius, dramaturgas, režisierius, įvairių kūrybinių projektų iniciatorius ir kūrybingumo ekspertas Justas Tertelis. Dienoje, skirtoje kūrybingumui, ne tik teoriškai, bet ir praktiškai, įvairių smagių kūrybinių užduočių pagalba, tyrinėjome tai, kas svarbu kiekvieno kūrybingumui, bandėme suvokti kaip jį galima lavinti. Susipažinome su esminiais kūrybinio mąstymo įpročiais. Belieka įsiminti ir praktikuoti. Smagūs potyriai kartu kuriant, generuojant neįtikėtinas idėjas, bendraujant, klausant, dalinantis. Turiningas sekmadienis dalyviams įvykęs ir pavykęs! Begalinis dėkingumas J. Terteliui už žinias ir primintas tiesas.

Spalio 28-osios tema – „Aiškus, suprantamas ir paveikus kalbėjimas“. Nepaprastai aktyvi, įspūdinga, paveiki ir naudinga diena. Balso lavinimo, retorikos specialistė dr. Danutė Vaigauskaitė užbūrė ne tik praktiniais mokymais ir patarimais, bet ir nepakartojama charizma. Ačiū D. Vaigauskaitei, kad taip stipriai buvote kartu su mumis.

Projektą užbaigėme spalio 29 d. sekdami vieni kitiems pasakas. „Paprastas pasakos stebuklas: reikšmė, prasmė, aktualumas“ (Teorinis ir praktinis seminaras. Pasakos siužeto dekonstrukcija pasitelkiant proceso dramos metodą) – paskutinės dienos tema. Neįtikėtinai išoriškai ramus ir viduje gilus sekmadienis. Lektorė, renginių (edukacijų) rengimo ir vykdymo trenerė, kultūrinės veiklos vadybininkė, edukatorė Vida Narveišytė, pasitelkusi pasaką, nuvedė į daug platesnius vandenis, kurių dažnai nepastebime. V. Narveišyte, ačiū už reikšmes, prasmes ir aktualumą.

Kaip ir minėta pradžioje – tai lektorių ir dalyvių sukurta sinergija.

Nuostabieji „Saviraiškos laboratorija: Išdrįsk būti čia ir dabar“ dalyviai, daugybė padėkų Jums už skirtą laiką, nuoširdumą, už apsikabinimus, energiją ir neblėstančią motyvaciją.

„Pasaulis yra apvalus, todėl vieta, atrodanti lyg pabaiga, gali būti visko pradžia.“ ( J. B. Priestas)

Projekto vadovė Joana Giedraitytė

Projekto organizatorius Rūdiškių kultūros centras

Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Trakų rajono savivaldybė.

Rėmėjai: MB „Picų lobynas“ , Valley  house.

Partneriai: Vievio kultūros centras, Trakų kultūros ir meno centras, Rūdiškių muzikos mokykla, Rūdiškių gimnazija, Grendavės bendruomenė „Žiburys“.

Rūdiškių kultūros centro informacija

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image