*alt_site_homepage_image*

Kviečia įsimintini pasimatymai su opera

Naujienos

Trakų kultūros ir meno centras vėl kviečia į pasimatymus su žaviąja opera. Jos balsai Trakų krašte skambės nuo balandžio iki birželio pabaigos ir aprėps keletą rajono miestų ir kaimų.

Pasimatymų metu vyks švietėjiškos bei koncertinės veiklos, kuruose dalyviai susipažins su klasikine muzika, operos istorija, jos kūrėjais ir atlikėjais. Susitikimuose dalyvaus vaikai, jaunimas bei suaugusieji.

Pažintį su opera organizuoja projekto „Opera“ autoriai – Trakų kultūros ir meno centras. Pagrindiniai projekto rėmėjai – Lietuvos kultūros taryba ir Trakų rajono savivaldybė.

Pažintis su opera jau prasidėjo balandžio 10 dieną, kuomet Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos moksleiviai apsilankė Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Čia jie išgirdo operos kūrimosi istoriją, lietuviškos operos teatro kūrimosi ir statybų istorijas, apsilankė užkulisiuose, scenogarfijos dirbtuvėse, ložėse. Sužinojo nemažai dizaino, architektūrinių paslapčių. Ekskursijos pabaigoje, visi smagiai šnekučiuodamiesi, vaišinosi legendiniu operos karštuoju šokoladu.

Balandžio 15 dieną Trakų kultūros ir meno centre vyko moksleivių susitikimas su Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro operos solistu Liudu Mikalausku. Atlikėjas vaizdingai papasakojo, pasitelkęs vaizdo priemones, apie Lietuvos operos pradininką Kiprą Petrauską,  lietuviškos operos kūrimosi kelią. Susitikime dalyvavo Trakų gimnazijos bei Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos moksleiviai ir pedagogai.

Vėliau susitikimo dalyviai kultūros centro aikštėje dalyvavo Pasaulinės meno dienos minėjime. Jo metu buvo nuskambėjo projekto „Opera“ pradžia, kurią paskelbė operos solistas L. Mikalauskas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentė Virginija Bartušytė ir džiazo virtuozas trimitininkas Valerijus Ramoška. Toliau opera keliaus į Lentvarį, Dusmenis, Onuškį bei skambės Trakuose.

Meno dienos proga susirinkusius sveikino Trakų rajono vicemerė Jolanta Abucevičienė, LR Seimo narė Edita Rudelienė, LR Seimo narys, kultūros komiteto narys Kęstutis Vilkauskas, Trakų kultūros ir meno centro direktorė Joana Giedraitytė, Trakų viešosios bibliotekos direktorė Danguolė Banevičienė.

Minėjimo metu buvo apdovanoti kultūros darbuotojai, dirbantys vienoje darbovietėje 10 bei 20 metų. LR Seimo narės E. Rudelienės padėka ir Trakų rajono savivaldybės mero apdovanojimas buvo įteiktas Trakų kultūros ir meno centro direktorės pavaduotojai Indrei Mateuss.

Pasaulinė meno diena – tai meno, muzikos, teatro, dailės, muziejų, bibliotekų, amatų, kultūros vertybių apsaugos ir kitų kultūros sričių šventė, kuri skatina prisiminti, jog kultūra yra kiekvienos valstybės, tautos, bendruomenės, šeimos dvasinės darnos ir vertybių pamatas.

Dėkojame visiems kūrėjams, kultūros aktyviems dalyviams. Visų laukiame kituose meno ir kultūriniuose renginiuose, projekto „Opera“ veiklose. Kitas susitikimas su opera vyks Lentvario kultūros centre gegužės 7 d. ir jis bus skirtas vaikų muzikinio išprusimo plėtrai.

Viktorija Šamatovičienė

Trakų kultūros ir meno centro kultūrinių renginių organizatorė, projekto vadovė

Nuotraukoje: Balandžio 15 dieną Trakų kultūros ir meno centre vyko moksleivių susitikimas su Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro operos solistu Liudu Mikalausku.

Aleksandro Aziulevičiaus nuotr.

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image