*alt_site_homepage_image*

Lapkričio darbai savivaldybėje

Naujienos

Praėjusį mėnesį Trakų rajono savivaldybėje nuveikta nemažai darbų, kad mūsų rajonas taptų gražesnis ir patogiau jame gyventume. Vieni rajono tvarkymo projektai jau baigti, kiti artėja į pabaigą ir greitai galėsime džiaugtis jų rezultatais. Numatytos regiono plėtros galimybės, įgyvendinami infrastruktūros projektai, didelis dėmesys buvo skiriamas saugumo užtikrinimui, švietimo ir sveikatos priežiūros aktualijoms, aplinkos tvarkymui ir pasirengimui šventiniam laikotarpiui.

Regiono plėtra

Dalyvauta Tarybos kolegijos posėdyje. Kartu su kolegomis buvo aptartas 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų lėšų planavimas regione, regionų plėtros programos įgyvendinimas. Taryboje patikslintas Trakų rajono savivaldybės 2023 metų biudžetas. Darbo grupė formuoja naują 2024 metų biudžetą. Vyko Savivaldybės vadovų bei įstaigų pasitarimai dėl planuojamų biudžetų 2024 metams. Patikslintas ir Trakų rajono savivaldybės 2023–2025 metų strateginis veiklos planas. Nuotolinio susitikimo metu kartu su Vilniaus regiono tarybos merais aptarta Vilniaus regiono funkcinės zonos strategija.

Saugumo stiprinimas

Su Vilniaus apskrities vyriausiojo komisariato Trakų rajono policijos komisariato viršininku Sigitu Šemiu aptarta kriminogeninė padėtis Trakų rajone. Džiugu, kad šiemet ji pagerėjo. Nusikalstamų veikų mažėjimas, palyginus su praėjusiais metais, atsispindi statistikoje.

Fabriko gatvėje, Lentvaryje, yra susidariusi kritinė eismo situacija, tačiau šią problemą stengiamės išspręsti bendradarbiaudami su Vilniaus savivaldybe. Šiai Savivaldybei priklausančioje gatvės dalyje bus įrengti laikinieji draudžiamieji kelio ženklai. Tai pat planuojami infrastruktūros darbai, susiję su gatvės tvarkymu, kurie būtini sparčiai augant pramonei.

Trakų rajono savivaldybėje surengtos pratybos-seminaras, kurį organizavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Vilniaus priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba. Buvo išreikštas dėkingumas civilinės saugos specialistams, atliekantiems kilnią misiją užtikrinant gyventojų saugumą. Su Lietuvos šaulių sąjungos atstovais aptartos bendradarbiavimo galimybės ir Savivaldybės mobilizacijos plane numatyti veiksmai.

Sprendžiami aktualūs kelių priežiūros klausimai

Kelininkams sudėtingą žiemos laikotarpį Trakų rajono savivaldybė bendradarbiauja su AB „Kelių priežiūra“ atstovais, kad būtų įveikti Savivaldybės kelių priežiūros šaltuoju metų laiku keliami iššūkiai.

Kartu su seniūnais nuolat aptariamas seniūnijų pasirengimas žiemiškiems orams, valymo darbų organizavimo etapai. Baigiantis metams, aptarti ir dalyvaujamojo biudžeto, seniūnijų savarankiškų lėšų asignavimai, daugiabučių namų kiemų tvarkymas, vykstantys apšvietimo įrengimo ir kiti darbai.

Gerinamos sveikatos priežiūros paslaugos

Trakų rajono savivaldybė dalyvauja sveikatos tinklo pertvarkoje – kuriamas Trakų rajono sveikatos centras. Sveikatos priežiūros paslaugų gerinimui prie Trakų ligoninės planuojama prijungti Aukštadvario, Onuškio ir Rūdiškių pirminės sveikatos priežiūros centrus. Šios pertvarkos tikslas optimizuoti pirminės sveikatos priežiūros įstaigų valdymą ir veiklą, gerinti ambulatorinių ir stacionarinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų Trakų rajono gyventojams prieinamumą ir kokybę.

Šį mėnesį vyko Visuomenės sveikatos biuro organizuojama tarpžinybinio bendradarbiavimo konferencija, kurioje buvo kalbama aktualiomis temomis: apie psichologinę gerovę, sveikatą ir pagalbą ištikus negalavimams. Buvo kalbama apie visuomenės gerovės politiką šalyje bei Trakų rajono savivaldybėje, labai aktualią ankstyvąją intervenciją, priklausomybes, smurtinio elgesio apraiškas bei kitomis aktualiomis temomis, apie teikiamą pagalbą.

Nuotolinio susitikimo su sveikatos apsaugos ministru A. Dulkiu metu aptarta sveikatos priežiūros reforma. Užduota klausimų apie sveikatos tinklo pertvarką ir apie ministerijos viziją, kaip pritraukti ir išlaikyti gydytojus regionuose.

Įvairesnis laisvalaikis

Varnikuose, netoli pažintinio tako, atidaryta mineralinio vandens biuvetė.

Tiesiai iš 200 metrų gylio gręžinio trykšta unikalios cheminės sudėties mažos mineralizacijos mineralinis vanduo. Tai puiki vieta pabūti vienumoje, atgauti jėgas ir atrasti vidinę ramybę šalia Trakų Dievo Motinos – Lietuvos Globėjos – koplytėlės. Prie biuvetės įrengta poilsiui skirta infrastruktūra – nutiesti takeliai, pastatyti suoliukai, įrengti šviestuvai ir aikštelė automobiliams.

Trakų rajono savivaldybė, užmezgusi bendradarbiavimą su „Sostinių golfo klubu“, pradeda ruoštis būsimam golfo sezonui ir planuoja kartu organizuoti rajone golfo turnyrus.

Su Elektrėnų ir Trakų apylinkėse rugsėjį praūžusio ralio „Rally Elektrėnai 2023“ organizatoriumi Ramūnu Čapkausku aptartas Savivaldybės prisidėjimas ir sėkmingas bendradarbiavimas.

Sprendimai geresniam gyvenimui

Trakų rajono savivaldybėje lankėsi jaunimo politikos formuotojai ir jaunimo darbuotojai iš skirtingų Ukrainos miestų ir viešosios įstaigos „Šv. Jono vaikai“ atstovai, kurie domėjosi Savivaldybės jaunimo reikalų tarybos veikla ir galimybėmis.

Svarbus sprendimas rajono gyventojų socialinei gerovei – Trakų rajono savivaldybės administracijos pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su „Maisto banku“ dėl maisto atiduotuvės atidarymo Trakuose gruodžio mėn.

Susitikta su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos prezidentu Pauliumi Kalveliu bei LASS Trakų rajono ir Elektrėnų miesto filialo pirmininke Aušra Gresiene. Norinčiai stiprinti ir plėsti savo veiklą Trakuose Sąjungai planuojama skirti patalpas, kuriose įsikurs Sąjungos filialas.

Švietimo reikalai

Savivaldybės mokykloms papildomai skirta 10,38 mokytojų etato – toms klasėms, kurioms mokymo lėšos neskiriamos dėl mažo mokinių skaičiaus klasėse, taip pat toms, kurios gaudavo dalinį finansavimą.

Švietimo įstaigų vadovų pasitarime pristatyta „Vedlių“ programa, naudojama ir Trakų rajone. Tai informatikos programa visiems pradinių bei 5–8 klasių informatikos mokytojams, padedanti kūrybiškai integruoti informatiką pamokose. Aptarti einamieji klausimai – švietimo įstaigų poreikiai ir lūkesčiai 2024 metais (biudžetų projektai).

Įvyko 2023 metų suaugusiųjų mokymosi savaitės „Mokymosi tinklai“ atidarymas. Pristatyti renginiai ir itin platus švietimo suaugusiesiems galimybių spektras Trakų rajone.

Infrastruktūros projektai

Trakuose įgyvendinti ir baigiami vykdyti infrastruktūros projektai, kuriuos svarbu paminėti. Įrengtas pėsčiųjų ir dviračių takas valstybinės reikšmės magistralinio kelio A16 Vilnius–Prienai–Marijampolė ruože, kuris Trakų mieste sutampa su Aukštadvario gatve. Vyksta pėsčiųjų tako Totoriškių ežero pakrantėje (atkarpa nuo Karaimų tilto iki Trakų g.) projektavimo darbai. Baigiami rekonstruoti skverai, esantys tarp Karaimų g. 8 ir Karaimų g. 10 bei tarp Karaimų g. 1 ir Karaimų g. 1A Trakuose.

Baigėsi Trakų gimnazijos modernizavimo I etapas, sparčiai vyksta II etapo darbai. Sporto salės vidaus įrengimo darbai nenutrūks ir žiemą, juos planuojama baigti 2024 m. III ketvirtį.

Trakų mieste baigiama atnaujinti apšvietimo sistema. Tai ne tik leis sumažinti apšvietimo sąnaudas, bet ir saugiau keliausime bei lankysimės viešose erdvėse.

Ruošiamės Kalėdoms ir kuriame kalėdinę nuotaiką

Lapkritį jau galvojome apie laukiančias didžiąsias metų šventes ir apie tai, kad nė vienas vaikas neliktų be dovanos. Todėl gyventojai buvo kviečiami prisidėti prie Trakų rajono savivaldybės mero bei LR Seimo narės Editos Rudelienės globojamos kalėdinės labdaros akcijos „Vaikai svajoja apie... Kalėdų stebuklą“. Paskelbtas vaikų svajonių sąrašas, kuris nuolat papildomas. Džiaugiamės dideliu susidomėjimu ir noru padovanoti vaikams Kalėdas – jau beveik visos vaikų svajonės išpildytos.

Prisidėti prie šios akcijos dar nevėlu: dovaną galima įteikti asmeniškai arba tai patikėti Paramos šeimai ir vaikams centrui. Paremti galite ir pinigais, juos pervedę į Trakų rajono savivaldybės administracijos banko sąskaitą LT324010042700064549 (įstaigos kodas 181626536, adresas: Vytauto g. 33, Trakai). Pavedimo paskirtis – kalėdinė akcija vaikams.

Lapkričio 26-ąją visus užbūrė tradicinė kalėdinė muzikinė popietė „Gerumo spindulėliai“ Lentvario kultūros centre. Tai jau 17-tas kasmet džiuginantis renginys, šiais metais subūręs per 200 dalyvių. Plojimai aidėjo daugybei mažų ir jau paūgėjusių atlikėjų iš įvairių rajono ugdymo įstaigų. Padėkos už tokią įspūdingą šventę nusipelnė jos iniciatorė ir globėja Trakų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnioji specialistė Viktorija Aleknavičienė, Lentvario kultūros centras, mažųjų atlikėjų mokytojai bei patys auklėtiniai.

Artėjant gražiausioms metų šventėms, puošiasi viso rajono miestai. Trakuose esančioje Karaimų gatvėje įsikūrė Kalėdų eglučių alėja. Pasidarbavo net 27 švietimo, kultūros, socialinės įstaigos, bendruomenės, kurios tikrai nustebino savo kūrybiškumu.

Užutrakio dvaro sodyboje, Europos salėje, nuskambėjo Vilniaus apskrities konkursinės liaudies meno parodos „Aukso vainikas 2023“ atidarymo ir laureatų pagerbimo šventė. Prie parodos organizavimo prisidėjo ir Trakų rajono savivaldybė.

Trakų rajono savivaldybė gavo apdovanojimą už demokratiją

Savivaldybė apdovanota Europos Tarybos ženklu už nepriekaištingą demokratinį valdymą.

Šis apdovanojimas buvo įteiktas Vilniaus miesto rotušėje. Savivaldybė dalyvavo projekte ELoGE (angl. European Label of Governance Excellence), kurį vykdė Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija kartu su Europos Tarybos Gero valdymo ekspertizės centru. Projekto metu buvo vertinama savivaldybių atitiktis dvylikai gero demokratinio valdymo principų. Tai yra etaloninis vertinimas, kurio tikslas skatinti ir pripažinti gero valdymo praktikas Europos savivaldybėse.

Savivaldybės ir gyventojų bendradarbiavimas padeda efektyviau dirbti ir geriau atliepti bendruomenės poreikius.

 

Andrius Šatevičius,

Trakų rajono savivaldybės meras

 

Nuotraukoje: Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius. Evelinos Kislych-Šochienės nuotr.

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image