*alt_site_homepage_image*

Lietuva aplenkė 11 komandų ir tapo Tarptautinio Trakų golbolo turnyro nugalėtoja

Naujienos

Praėjusį sekmadienį, balandžio 14-ąją, baigėsi tris dienas trukęs Tarptautinis Trakų golbolo turnyras, kuriame Lietuvos golbolo (aklųjų riedulio) komanda rezultatu 7:6 išplėšė pergalę iš Belgijos rinktinės – vienos iš savo nuolatinių varžovių Europos čempionatuose.

Pastarajame Europos čempionate aukso medalius iškovojusi Ukrainos komanda, turinti ir kelialapį į Paryžiaus paralimpines žaidynes, Trakų turnyre pasidabino bronzos medaliais.

Nuo 2017 metų organizuojamame Tarptautiniame Trakų golbolo turnyre šiemet dalyvavo rekordinis skaičius vyrų komandų – net 12 ekipų iš 10 Europos ir Azijos šalių: Belgijos, Ispanijos, Izraelio, Kazachstano, Lenkijos, Prancūzijos, Suomijos, Švedijos, Ukrainos ir, žinoma, Lietuvos.

Lietuvos vyrų golbolo rinktinei Trakų turnyre atstovavo 6 žaidėjai:  Nerijus Montvydas, Artūras Jonikaitis, Justas Pažarauskas, Mantas Brazauskis, Normantas Prušinskas ir Juozas Eigminas, vadovaujami trenerio Klaido Janeikos ir trenerio asistento Aurimo Skinulio.

Nuo pat nepriklausomybės atkūrimo Lietuvoje kultivuojamas golbolas yra vienintelė paralimpinė komandinė sporto šaka, sukurta specialiai žmonėms su regėjimo negalia, o ne adaptuota iš sveikųjų sporto.

Lietuvos vyrų golbolo rinktinė yra iškovojusi paralimpinius aukso, bronzos ir dukart sidabro medalius; 3 kartus tapusi pasaulio čempione ir 5 kartus – Europos čempione. Pirmąkart nuo 2000-ųjų metų šiemet Lietuvos golbolo rinktinė nedalyvaus Paralimpinėse žaidynėse.

Tarptautinį Trakų golbolo turnyrą organizuoja Lietuvos golbolo teisėjų asociacija, remia Trakų rajono savivaldybė.

Daugiau informacijos: Tarptautinio Trakų turnyro direktorė Vilma Venckutonytė, +370 682 55507, trakaigoalball@gmail.com ; Facebook: International Trakai Goalball Tournament

Tarptautinio Trakų golbolo turnyro informacija 

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image