*alt_site_homepage_image*

Muzikalus „Mažųjų rytmetis“ Trakų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje

Naujienos

Trakų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje organizuojami kasmėnesiniai būsimųjų skaitytojų rytmečiai, kuriais siekiama suburti jaunus tėvelius ir vaikučius į bendruomenę bei skatinti dalytis patirtimi, komunikuoti, „prisijaukinti“ bibliotekos erdves, atrandant naujų, įdomių užsiėmimų.  Birželio 14-ąją „Mažųjų rytmetis“ buvo ypatingas ne tik dėl vaikų krykštavimo – čia skambėjo dainelės, vyko šokiai ir judrieji žaidimai mažyliams ir jų mamytėms, kuriuos vedė lektorė dr. Lolita Jolanta Piličiauskaitė.

O viešnią turėjome ypatingą: aktyvią, įdomią ir tikrą savo srities ekspertę. Lolita Jolanta Piličiauskaitė žinoma kaip muzikos edukologė, rašytoja ir aktyvi visuomenininkė. Lektorės mokslinio domėjimosi sritis susijusi su inovatyviomis muzikinio ugdomojo sveikatinimo veiklomis nėščiosioms bei vaikams iki 3 metų. Ji yra ir Emocinio imitavimo metodo, taikomo ugdant moksleivių muzikinę kultūrą, autorė. Išleidusi 14 knygų (grožinės ir metodinės literatūros), tarp jų – „Šeimos knygą“ (apie vaikų muzikinio ugdymo svarbą prenataliniu laikotarpiu ir kūrybiškumo skatinimą vaikystėje). Anuomet knyga buvo dovanojama ir naujagimių Trakų ligoninėje susilaukusioms šeimoms. Taip pat tai yra ir metodinė priemonė ankstyvojo ugdymo specialistams.

Praktiškai patirti tai, apie ką kalba ir rašo gerbiama viešnia, susirinko mamos su 6–36 mėn. mažyliais. Užsiėmimas prasidėjo nuo muzikalaus žaidybinio pasisveikinimo. Po to sekė įvairių švelnių garsų ir judesių kombinacijos, naudojant kamuoliukus bei kitas pagalbines priemones. Stambiosios ir smulkiosios motorikos lavinimui, muzikinės klausos vystymui viešnia pasitelkė vaikiškas daineles kombinacijoje su judesiu. Lektorė paaiškino veiklų su mažyliais esmę: vaikai mokosi kopijuodami, pamėgdžiodami. Taigi, kai vaikas mato mamą, įsitraukusią į tam tikrą veiklą, kopijuodamas jis irgi bando prisijungti. Puikiai pavyko į veiklas įtraukti visus: ir mamas, ir vaikučius.

Mamoms viešnia negailėjo patarimų apie žaidimus, lavinimo būdus šio amžiaus vaikams, mielai atsakė į mamoms rūpimus klausimus.

Trakų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius bei visi dalyviai dėkoja už muzikalų ir prasmingai praleistą rytmetį, kuris tikrai prisidėjo prie kokybiško popietės miegelio.

 

Gerda Mankovskienė,

Trakų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyresn. bibliotekininkė

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image