*alt_site_homepage_image*

Nacionalinis diktantas 2024 mokyklose

Naujienos

Nacionalinio diktanto organizatoriai kovo 15 d. kviečia ir mokyklas savarankiškai jungtis prie vėl organizuojamo ir Lietuvoje didžiulio populiarumo sulaukusio konkurso.

Nacionalinis diktantas mokyklose organizuojamas tokia tvarka:

  1. Mokyklų bendruomenės, norinčios dalyvauti diktante, apie tai informuoja konkurso organizatorius el. p. diktantas@diktantas.lt, nurodydamos mokyklos pavadinimą ir diktanto koordinatoriaus mokykloje pavardę, jei įmanoma, preliminarų dalyvių skaičių. Jeigu mokykla užsiregistruoti nesuspėja, dalyvauti vis tiek gali.
  2. Diktanto koordinatorius organizuoja pasirengimą diktantui (paskiria rašymo vietas, pasirūpina vaizdo ar garso aparatūra, per kurią bus diktuojamas diktantas kovo 15 d. 11.00 val.).
  3. Kiekvienas diktantą rašęs asmuo lapo viršuje būtinai turi nurodyti vardą, pavardę, kontaktinį telefoną, el. paštą; mokiniai – dar savo klasę ir mokyklą. Duomenys reikalingi, kad organizatoriai galėtų susisiekti su asmenimis, kurie bus kviečiami į finalą. Duomenys kaupiami nebus.
  4. Iš karto po diktanto organizatoriams pranešama, kiek žmonių mokykloje rašė diktantą (e. p. diktantas@diktantas.lt arba mob. +370 614 53 870).
  5. Mokinių diktantai nesiunčiami, o laukiama kovo 19 d. organizatorių atsiunčiamų mokykloms Valstybinės lietuvių kalbos komisijos parengtų diktanto taisymo rekomendacijų.
  6. Pagal mokyklos galimybes sudaroma savo mokytojų komisija ir organizatoriams siunčiami tik geriausi darbai, kuriuose yra ne daugiau kaip 6 klaidos.
  7. Kilus klausimų dėl diktantų taisymo, kreiptis į Nacionalinio diktanto vertintojų komisijos vadovę Aldoną Šventickienę mob. +370 614 46 966, e. p. a.sventickiene@gmail.com.
  8. Diktantai tikrinimui siunčiami vienu iš šių būdų:

8.1. diktantai atnešami iki 2024 m. kovo 21 d. 17.00 val. į Trakų rajono savivaldybę (Vytauto g. 33, 320 kabinetas, 3 a.) ir bus išsiųsti nemokamai (vėliu atnešti diktantai nebus siunčiami).

8.2. diktantai atnešami iki kovo 22 d. į artimiausią Šiaulių banko skyrių, kur bus išsiųsti taip pat nemokamai.

8.3. diktantai siunčiami organizatoriams (Nacionalinio diktanto konkursui, AB Lietuvos paštas, J. Balčikonio g. 3, 03500 Vilnius) savo lėšomis.

Visi finalo dalyviai bus informuoti asmeniškai. Finalo dalyviai varžysis raštingiausio mokinio, raštingiausio suaugusiojo bei raštingiausio užsienio lietuvio kategorijose.

Visa informacija apie projektą www.diktantas.lt

Diktanto lapas

 

Alvyda Kazakevičiūtė-Staniunaitienė,

Trakų rajono savivaldybės kalbos tvarkytoja

Mob. + 370 614 53 870

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image