*alt_site_homepage_image*

Nacionalinis judumo iššūkis sugrįžta!

Naujienos

Lietuvos Respublikos Prezidento inicijuotas Nacionalinis judumo iššūkis sugrįžta! Jau trečius metus vykstanti iniciatyva skatina susiburti ir puoselėti aplinką bei draugiškus kasdienius judumo įpročius.

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda kviečia atstovauti savo miestui, miesteliui, organizacijai, mokyklai, aukštajai mokyklai, bendruomenei ar pasaulio lietuvių bendruomenei žingsniais, taip kartu puoselėjant aplinkai ir sau draugiškus kasdienius judumo įpročius. Taršias transporto priemones iškeisdami į ėjimą, pasirūpinsime savo fizine ir emocine sveikata, prisidėsime prie švaresnio oro, žalesnių miestų ir geresnės gyvenimo kokybės. Kartu pasivaikščiojimas taps puikiu būdu pabendrauti su šeima, draugais, kaimynais ar kolegomis!

Pernai vykęs iššūkis įrodė, kad galime siekti aplinkai būtinų pokyčių, todėl šiais metais kviečiame Lietuvoje ir pasaulyje gyvenančius bendraminčius du mėnesius automobilius ir kitas taršias transporto priemones iškeisti į žingsnius. Jau trečius metus sieksime drauge kurti žalesnę ateitį. Džiaugiamės, kad 2022 metais įsitraukė dvigubai daugiau dalyvių nei 2021-aisiais: visų šalies miestų gyventojai, daugiau nei 400 bendruomenių, 1100 organizacijų, dauguma bendrojo lavinimo mokyklų, visos aukštosios mokyklos ir 150 pasaulio lietuvių bendruomenių. Akivaizdu, kad Nacionalinis judumo iššūkis turi potencialo toliau augti ir bendram tikslui suburti vis daugiau Lietuvos ir pasaulio žmonių. Kartu tai įrodo, kad fizinis aktyvumas lieka vienas patikimiausių būdų palaikyti asmeninę sveikatą. 2022 metais Prezidentas apdovanojo 3 aktyviausias kiekvieno iššūkio komandas bei komandas, kurios surinko didžiausią žingsnių vidurkį. Šiais metais, skirtingai nei 2022-aisiais, judumo iniciatyvą sudarys 7 iššūkiai: „Miestų iššūkis“, „Organizacijų iššūkis“, „Užsienio lietuvių iššūkis“, „Mokyklų iššūkis“, „Aukštųjų mokyklų iššūkis“, „Bendruomenės iššūkis“ ir naujas – „Miestelių iššūkis“.

Kviečiame prisijungti prie vieno iš septynių iššūkių, aktyviai skatinti prisijungti bendruomenių narius ir kurti sveikesnius įpročius kartu!

Registruotis galima paspaudus nuorodą (svarbu: nuorodą reikia spausti telefone):

Šių metų naujiena – MIESTELIŲ IŠŠŪKIS. Todėl aktyviai skatiname prisijungti miestelius, turinčius nuo 500 iki 3 000 gyventojų bendruomenes. O nugalėtojų laukia išskirtinė apdovanojimų ceremonija Prezidentūroje. Daugiau informacijos: https://about.walk15.app/nacionalinis-judumo-issukis/?lang=lt 

Kurkime žalią Lietuvą kartu!

 

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos ir „Žalia Lietuva“ informacija

 

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image