*alt_site_homepage_image*

Nuo idėjos iki realybės – Karjeros diena Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijoje

Naujienos

Visi darbai prasideda nuo idėjos, minties. Tik paleidus juos į laisvę galima sukurti itin svarbių ir aktualių veiklų. Viena iš tų idėjų, minčių – Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijoje pradėta įgyvendinti 2016 metais. Tuomet gimnazijos karjeros specialiste dirbusi Agnė Kauzonienė ėmėsi iniciatyvos organizuoti Karjeros dieną. Vėliau ši diena organizuota 2017 metų rudenį. Darbus perėmusi specialistė Renata Šlaičiūnienė organizavo Karjeros dieną 2019 metais. 2020 metais visą pasaulį, Lietuvą užklupo COVID-19 pandemija ir Karjeros dienos įgyvendinti negalėjome.

Šiemet, artėjant rudeniui, vėlgi iškelta idėja rengti Karjeros dieną. Pasiruošimas pradėtas dar rugsėjo pradžioje: sudaryti kviečiamų įstaigų sąrašai, siųsti laiškai su kvietimu dalyvauti, rengta mokinių registracija ir kt. Kuo ši 2023 metų lapkričio 7 diena skyrėsi nuo ankstesniųjų? Ryškiausias skirtumas buvo, kad veiklose dalyvavo ne tik I–IV gimnazijos klasių, bet ir 5–8 klasių mokiniai. Džiaugiamės šiais vizitais ir apie dalį jų plačiau kviečiame skaityti nuorodose:

„Ir šviesa, ir tiesa/ Mūs žingsnius telydi“ – praktiškai

Pirma 5 d klasės karjeros diena gimnazijoje

Specialioji lavinamoji klasė – gaisrinėje

Mokinių susitikimas su Trakų karininkais

Mokinių apsilankymas Vytauto Didžiojo universitete Kaune

Pažintis su Valstybiniu patologijos centru

Žurnalistas, grimuotojas, režisierius, operatorius, o gal fotografas?

O kas gi šią dieną vyko gimnazijoje? Į išsiųstus kvietimus atsiliepė ir į gimnaziją atvyko 16 įstaigų ir jų atstovų. Prie Karjeros dienos mielai sutiko prisijungti ir gimnaziją baigę mokiniai: Aušrinė Keršytė (2006 metų laida), Saulius Ritter (2007 metų laida), Vilius Kriaučiūnas (2017 metų laida). Viso Karjeros dienoje dalyvavo 46 svečiai.

Šis įstaigų prisijungimas ir noras supažindinti mokinius su jų vykdoma veikla parodė, kiek daug galima pažinti ir pasiekti savo artimoje aplinkoje, mieste. O kiek įstaigų dar liko planuose... Tikimės tolesnio bendradarbiavimo ne tik su įstaigomis, kuriose lankėsi 5–8 klasių mokiniai, bet ir su kitomis, kurios taip pat išreiškė norą dalyvauti veiklose. Tikime, kad ne tik jaunesnės klasės, bet ateityje ir I–IV gimnazijos klasių mokiniai galės apsilankyti įvairiose Trakuose esančiose įstaigose. Tiek Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos, tiek Trakų rajono savivaldybės pedagoginės psichologinės tarnybos vardu tariame „AČIŪ!” visoms įstaigoms už įsitraukimą, jaunų žmonių smalsumo skatinimą ir profesijų pasaulio pažinimą bei įvairovę.

Tad ką išsinešėme iš šios patirties? Neabejotinai naujas patirtis, įspūdžius ir bendradarbiavimo, bendrystės galią. Sakoma: „Tik bendromis jėgomis mes galime daugiau.“ Dar kartą dėkojame prisidėjusioms įstaigoms, mokinių tėvams, o svarbiausia – patiems mokiniams už jų žingeidumą bei norą pažinti, kas jų laukia už gimnazijos durų.

Plačiau apie renginį skaitykite Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos arba Trakų rajono savivaldybės pedagoginės psichologinės tarnybos tinklalapiuose.

 

Agnė Kauzonienė, karjeros specialistė

Edgaro Sadovskij nuotr.

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image