*alt_site_homepage_image*

„Opera“ kviečia į Onuškį – Lietuvos mažąją kultūros sostinę

Naujienos

Trakų kultūros ir meno centras bei Onuškio bendruomenė visus kviečia apsilankyti Lietuvos mažojoje kultūros sostinėje ir susitikti su tapytojais ir muzikos atlikėjais. Birželio 29 d. nuo 12.00 val. Onuškio Šv. Roko parkelyje vyks tapytojų pleneras „Mes esame čia – Onuškis 2024“ atidarymas bei projekto „Opera“ užbaigimo koncertas „Gyvenimas pašvęstas dainai“, skirtas operos atlikėjo Kipro Petrausko atminimui.

Pagrindiniai projekto rėmėjai – Lietuvos kultūros taryba, Trakų rajono savivaldybė, UAB Trakų koperacijos prekyba.

Nuotaikingomis operos arijomis ir tarpukario laikotarpio dainomis visus džiugins du puikūs bičiuliai ir atlikėjai – Liudas Mikalauskas ir Egidijus Bavikinas, koncertmeisterė Beata Vingraitė Andriuškevičienė.

L. Mikalauskas – Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistas, Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos premijos laureatas. Tai vienas įžymiausių lietuvių jaunosios kartos bosų savo iškirtiniu balso tembru ir artistiškumu pelnęs didžiulę publikos meilę. Yra tapęs 12-os tarptautinių dainininkų konkursų Grand Prix ir pirmų vietų laureatu.

Egidijus Bavikinas – Kauno valstybinio muzikinio teatro solistas, stebinantis ypatinga charizma scenoje. Kiekvienas jo pasirodymas – tai nuotaikingas muzikinis žaidimas, kuriame žiūrovai nė minutės nepaliekami nuobodžiauti. Tarptautinių konkursų laureatas, laimėjęs pirmąsias ir antrąsias premijas Ukrainoje, Suomijoje („XXI amžiaus menas“) ir Lenkijoje („Doch Gor“).

Beata Vingraitė Andriuškevičienė – viena talentingiausių Lietuvos koncertmeisterių, akompanavusi beveik visiems žymiausiems Lietuvos operos ir kamerinio žanro dainininkams. Ji daugiau nei 25-erius metus groja Kauno valstybiniam chorui, yra VDU Muzikos akademijos docentė, lydi daugelį atlikėjų įvairiose kamerinėse programose.

L. Mikalauskas ir E. Bavikinas jau 15 metų yra vienas mylimiausių duetų Lietuvoje! Kur tik jie nuvyksta, ten iš karto gimsta šventė! Jų nepaprastas gebėjimas bendrauti su publika, subtilus humoro jausmas sukuria betarpišką atmosferą, kuri kiekvienam žiūrovui leidžia pasijusti koncerto dalimi – ploti, dainuoti, šokti ir nubraukti juoko ašarą kartu su mylimais dainininkais.

Nepraleiskite progos apsilankyti neužmirštamame renginyje, kartu su šmaikščiųjų scenos bičiulių dainomis bent mintimis nusikelti į tarpukario Lietuvą, grožėtis lietuviškomis dainomis, įspūdingiausiais operos duetais.

Iki susitikimo!

Viktorija Šamatovičienė

Trakų kultūros ir meno centro kultūrinių renginių organizatorė, projekto vadovė

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image