*alt_site_homepage_image*

Pasirašyta Savivaldybės ir „Maisto banko“ bendradarbiavimo sutartis

Naujienos

Šiandien, lapkričio 22 d., Trakų rajono savivaldybės administracija pasirašė bendradarbiavimo sutartį su „Maisto banku“ dėl maisto atiduotuvės atidarymo Trakuose. Planuojama, kad atiduotuvė veiklą pradės dar gruodį ir jos paslaugomis galės naudotis viso rajono gyventojai.

Tokios maisto atiduotuvės jau veikia Vilniaus, Alytaus, Marijampolės, Radviliškio, Elektrėnų, Akmenės miestuose, o netrukus atsiras ir Trakuose. Jos įkūrimo reikalus su Trakų rajono savivaldybės administracijos direktore Dovile Daudaitė aptarė labdaros ir paramos fondo „Maisto bankas“ Vilniaus padalinio atstovės – vadovė Milda Lajauskaitė ir paramos programų koordinatorė Jūratė Tenytė-Januškienė.

Šios maisto atiduotuvės paslaugos bus skirtos sunkiau besiverčiantiems Trakų rajono gyventojams. Joje kiekvienas žmogus galės išsirinkti po 5 kilogramus įvairių maisto produktų ir šis maistas jiems nieko nekainuos. Asortimente bus tinkamų vartoti įvairių kategorijų maisto produktų (duonos, vaisių, daržovių, mėsos, pieno ir kt.), kuriuos nuo išmetimo išgelbėjo „Maisto banko“ savanoriai. Vien pernai „Maisto bankas“ sunkiau besiverčiantiems asmenims išdalijo 6193 tonas nuo sunaikinimo išsaugoto maisto. Tokiu būdu ne tik teikiama pagalba, bet ir šviečiama visuomenė, formuojamas atsakingesnis požiūris ir vykdoma tam tikra maisto švaistymo prevencija.

Netrukus bus skelbiama daugiau informacijos apie šią iniciatyvą, o detalesnę informaciją, atiduotuvei pradėjus veiklą Trakuose, teiks Trakų rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius.

Trakų rajono savivaldybės informacija

Nuotraukoje: Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorė Dovilė Daudaitė (kairėje) ir „Maisto banko“ Vilniaus padalinio vadovė Milda Lajauskaitė (centre) bei paramos programų koordinatorė Jūratė Tenytė-Januškienė (dešinėje), pasirašant bendradarbiavimo sutartį dėl maisto atiduotuvės Trakuose įkūrimo, 2023 m. lapkričio 22 d. Sigitos Nemeikaitės nuotr.

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image